Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Plüssállat bántalmazása, mire...

Plüssállat bántalmazása, mire utal?

Figyelt kérdés

Nem tévesztettem el a kategóriát. Mondjuk egy gyerek kiszúr magának egyetlen plüssállatot a sok közül, és azt földhöz csapkodja, a játékban, az az állatka a szenvedő alany, aki lezuhan a szikláról, vagy beleesik a tüskebokorba. (nem tudom máshogy megfogalmazni)


Nem megoldásokat keresek, mert az illető gyerek már fölnőtt.


2010. nov. 16. 07:19
 1/9 anonim ***** válasza:
hát mi itt nem vagyunk pszichiáterek,és igazán nem is értem mit szeretnél,de én azt gondolnám,hogy az a gyerek aki igy viselkedik annak van valami sérülése,vagy szüleit látta verekedni,vagy őt verik az oviba és nem mer szembeszállni,de igy levezeti a feszültségét,itt ő az erösebb,vagy valami hiányban szenved,szeretet,törődés.
2010. nov. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Senki nem verekedett a környezetében.
2010. nov. 16. 08:02
 3/9 anonim ***** válasza:
20 hós fiamnak most tanította meg a keresztanyja hogy "nesze", és pofozta a macit.Ezt azóta csinálja, és nevet rajta.Ennyi.Eddig csak simán játszott vele,puszilgatta,simogatta.Ezt látta,megtanulta, és kész.
2010. nov. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az én kislányom bőlcsis csoportjában nem beszélnek valami szépen a gondozok mert itthon nem hallja máshol meg nem csak a bőlcsi ..a kutyusát sarokban állitja ,ott maradsz nem fordulsz meg,menj már befele a sarokban,azt mondtam itt maradsz.huzz el innen nem hallod takarodj.na ha látnád mit müvel szegény kutyával.szerintem azt tesz amit lát hall csak a plüssjáték figyurával teszi.remélem nemsoká elmarad ez is mint sok minden más.2éves
2010. nov. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nézd én nem hiszem, mindenben a pszichológiát és magyarázatot kell keresni. Annál is inkább nem, mert egy gyereknek másképp működik az agya. eszébe sem jutnak olyan dolgok, amik egy "tapasztalt" felnőttnek. És én abban sem hiszek, hogy egy sorozatgyilkos jellemét vissza lehet vezetni, már gyerekkorában is bedobta a plüssállatot a bokorba.


+ Freud egyébként zsidó volt, aki nem emlékszem mi akart lenni, de mondták neki zsidó csak kereskedő vagy orvos lehet. kereskedő nem akart lenni, maradt az orvoslás. Na de milyen orvos legyen, aki nem akar orvos lenni? Maradt a pszichológia (mert ebbe nem kellett erőt fektetni és a pszichológusra szorulókon még jól megis szedte magát- ennyi öröme lett) és ezzel állt nemes bosszút az embereken, hogy megalkotta pszichológiáját és most mindent próbálunk megmagyarázni és mindenben a hátteret keressük.


Szóval szerintem semmire nem utal.

2010. nov. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, nem baj az, ha valamilyen formában levezeti a gyerek a benne lévő feszültséget. Inkább egy plüssfigurát csapkodjon a földhöz, mint a testvérét vagy az ovistársát.

Miért ne lehetnének benne feszültségek, van is nagyon sok, és sokkal jobb levezetni, mint elfojtani, vagy élőlénynek fájdalmat okozni (akár saját magának is).


Szerintem nincs ezzel semmi probléma.

2010. nov. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy pszichológus mit szólna az esethez, bizonyára messzemenő következtetéseket tudna levonni ebből is, mint bármi másból.

Én annyit fűznék hozzá, hogy kislánykoromban (5-6 éves lehettem) levágtam a babám hosszú haját, összefirkáltam az arcát és kinyomtam a szemét (pislogós baba volt). Ha ezt most a saját gyerekemtől látnám, valószínűleg rosszul lennék. Én mégis felnőttem, nem kínzok sem állatokat, sem gyerekeket, nincs bennem agresszió, teljesen kiegyensúlyozott életet élek...

2010. nov. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Játszik. Ha felnőtt már, akkor csak játszott. Ha egy élő kutyát/macskát verne, rugna, az teljesen abnormális lett volna. Ez élènk fantàziára és beleèlőképességre vall. Férfi az illető? Olyan tipikus rosszfiús dolog:)
2010. nov. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
lány
2010. nov. 16. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!