Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Playmobilról vélemények? Ti...

Playmobilról vélemények? Ti milyet vesztek/vettetek?

Figyelt kérdés
Karácsonyra szeretnék az 5 éves lányomnak.Nektek milyen van,melyik tetszik?
2010. nov. 16. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

4,5 éves a kislányom, és imádunk playmobilozni!!!! Nagyon sok van, mert vagy 1-2 éven keresztül minden alkalomra ezt kért a rokonságtól. Még az elején megfigyeltük, hogy a család téma tetszik neki a legjobban, így eköré kezdtük el gyűjtögetni a kellékeket. Van egy fa babaházunk, amit a fa bútorokkal, emberekkel nem igazán szeretett (szét is estek a bútorok nagyon hamar, balesetveszélyesek, kiáll belőlük a szög), ezért a fa babaház lett a playmobil család háza. Vettünk már bele fürdőszobát, konyhát, nappalit, gyerekszobát....szülinapra kapott egy fagyizót, karácsonyra egy playmobil családi autót....imád vele játszani (most is fent mókol vele a szobájában), rengeteg történetet eljátszik velük. Mivel minden berendezéshez vannak emberkék, nagyon sok emberünk összegyűlt,szokott velük ovisat játszani, vagy legóból játszóteret építünk, és a playmobil gyerekek játszanak benne, rengeteg történetet ki lehet találni velük. Vagy pl. egy időben mindig azt játszotta, hogy felütötte valahol az egyik Anna-Peti könyvet, és eljátszotta az egyik történetet a playmobil figurákkal.


Szóval én nagyon ajánlom, remekül lehet vele játszani, nagyon sokrétű, és az apró kis möszmörösz tartozékokkal bíbelődve a kézügyessége is fejlődik.

2010. nov. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nekem is a házak,fürdő,konyha,szoba berendezések stb. tetszenek és a lányomnak is,de eddig csak a neten nézegettük őket.Gondoltam karácsonyra ilyet veszek neki.

Ezeket is úgy kell összeépíteni mint pl. a legot vagy ezek már kész dolgok?Mennyire tartósak?Nem törnek össze?

2010. nov. 16. 12:26
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Inkább azt mondanám, hogy félkészek. Mint a kinderfigurák, csak annál sokkal tartósabbak. Össze kell pattintani őket, van, amihez van matrica (pl az akváriumnál, TV, könyvek, képkeretben a kép.....ezeknél kis matricát kell ráragasztani az alapra).


Nem olyan mint a legó, mert mikor összeszerelted (nagyon könnyű összeszerelni, és nem hullik szét), akkor azt már nem fogod szétszedni, de lehet mondjuk variálni, pl. a nappali bútornak a szekrényét, hogy vízszintesen rakod egymás mellé, vagy magas szekrényt építesz, legyen-e benne polc, vagy csak ajtós szekrésn...stb.


Itt inkább a szerepjátékon van a hansúly, hogy nagyon jól lehet bíbelődni, történetet játszani velük. Én nagyon ajánlom! Minőségi játék, nem gagyi!

2010. nov. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Eddig nekünk duplo és lego volt,de azért tetszett meg a playmobil,mert olyan "élethűbb".

A duploval eljátszik a kislányom,de a legot nem annyira szereti,mert mire felépít belőle valamit és elkezdene "játszani" is vele,addigra megunja.

2010. nov. 16. 12:56
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is van valamennyi legónk (dupló is, de azzal már nem annyira játszik), főleg olyan legó, ami gyerekkoromból megmaradt. Ebből mi is inkább a playmobilhoz építünk valamit, amire szükség van a játékhoz.

Szerintem nagyon fog tetszeni a kislányodnak! :-)

2010. nov. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Playmobil nálunk is nagy sláger. Nálunk az állatklinika, állatorvosi rendelő, lovarda, játszótér a lányom kedvence. Fiamnak van vadászháza, farmja, erdei állatok, dínók stb. Ő ezekkel szeret inkább játszani, de a lányommal sokat játszanak együtt.

A családi ház szerintem nagyon jó ötlet, ha tetszik a lányodnak. A berendezést külön kell megvenni hozzá, de nagyon strapabíró játék, úgyhogy biztosan sokáig fogja tudni használni.

Én 2 éve vettem a gyerekeknek 1-1 karácsonyi playmobilt. Azt nagyon szeretik. Volt hozzá mikulás, hóember, világító karácsonyfa ajándékokkal stb. Valahol láttam, hogy most már lehet külön is kapni mikulás figurát.


A www.toystore.hu oldalon most vannak belőle akciók!

2010. nov. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!