Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. S. Mit tegyek? Bölcsödei...

S. O. S. Mit tegyek? Bölcsödei beszoktatás.

Figyelt kérdés
Kislányom október 25-én kezdte a bölcsit. Az első 1,5 hét nagyon tetszett neki. Azután megbetegedett és itthon volt egy hetet. Most viszont már egyáltalán nem szereti. Minden reggel sírva hagyom ott. Kapaszkodik a nyakamba, alig bírják leszedni rólam. Délelőtt állítólag nincs vele semmi gond, de amint leülnek ebédelni ismét sírni kezd. Pedig még ott sem aludt. Délbe megyek érte. Nem tudom meddig lesz ez így vagy megszokja-e egyáltalán, de én már nagyon kétségbe vagyok esve. Szörnyű érzés így otthagyni. Tudom, hogy sír a picikém és nem lehetek ott, nem vigasztalhatom meg. Ma én is egész délelőtt sírtam. Mit tegyek? Meg fogja szokni?
2010. nov. 17. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, meg fogja szokni, persze. Enyém jövő szeptemberben kezdi az ovodát. :( Én is kétségbe vagyok esve, de minden kicsi (és anyukája) átesik ezen, gondolj csak bele.


Mi minden nap dél, fél egy körül jövünk el az ovi előtt (játszótérről hazafelé), és mindig kihallatszik az oviból, hogy egy-két gyerek keservesen sír. És mindig arra gondolok, hogy ők biztos "újoncok", és az enyém is így fog sírni reggel és délben is... Nagyon nehéz, de tudod, minden megszokás kérdése. Be fog állni a rend, ne nyugtalankodj emiatt :)

2010. nov. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem október második hetében kezdte. Az első két hétben semmi gond nem volt. A harmadikban végig sírta az összes reggelt, de csak nekem, bent a gondozónéniknek nem. Negyedik héten, mintha kicserélték volna. Semmi problémája nem volt. Aztán beteg lett. Most rettegek, hogy holnap hogyan fogja kezdeni. Hogy miért volt a cirkusz a harmadik héten? Fogalmam sincs. Szerintem csak kipróbálta, hogy ki az úr a háznál. Minden esetre nagyon inogtam, hogy akkor inkább nem erőltetem a bejárást, de neki még egy pillanatra sem mutattam a gyengeségemet. Lehet, hogy rájött, hogy ez ellen nincs mit tenni, akkor is kell mennie, ha nincs kedve.
2010. nov. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi kb ugyanakkor kazdtük,mint Ti! Az első héten semmi gond nem volt, kihagytunk 5 napot, azóta sír reggelente! Van, hogy keservesen! Múlthéten pénteken semmi gond nem volt! Kezet mosott és besétált! Meg is voltam lepődve! Később rájöttem, minek is köszönhetjük ezt! Lett egy kis barátnője! :-) Aki most lebetegedett, így megint sír reggel! Szerintem egyre jobban bele fogtok Ti is rázódni! Én mindig arra gondolok, amit egy anyuka mondott a játszón! A kisfia hányásig sírt!!! A tesómat 30 évvel ezelőtt nem is sikerült beszokatatni, mert végig üvöltött 4-5 napot, majd kivették! Az én Kislányom játszik, elvan, fejlődik! Ennek próbálok örülni!

Én is végigsírtam 2-3 hetet!!!!! Sok sikert Nektek!

2010. nov. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!