Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerinted igaz ez a mondás?!

Szerinted igaz ez a mondás?!

Figyelt kérdés

Nem a második gyerekre jut feleannyi idő mint kellene, hanem az elsőszülöttre jut kétszerannyi mint kellene...


Mert most már nekem is kettő van és egyre inkább úgy érzem igaz. Az elsőt agyonpátyolgattam, fejlesztgettem, szerintem túl sok voltam neki... de lehet hogy sokan azt mondják hogy csak ezzel csitítom az esetleges lelkiismeretfurdalást ha nem tudnék mindig egyből pattanni a másodszülött minden kis nyekkjére.


2010. nov. 20. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem is 2 van:) Én úgy vettem észre, hogy a 2.szülöttre nincs annyi időm, mint kellene. Őt nem tudtam annyira tanítgatni eddig, mint a nagyot ennyi idős korában.

Nem baj, állítólag utóléri a "lemaradást", mert a nagyobb gyerektől sokkal többet fog eltanulni, mintha én tanítgatnám.

2010. nov. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is fordítva érzem. Szegény másodikam csak álmodhat arról, hogy le ülök mellé egész délelőttöket és délutánokat játszani. Egy egy fél óra esetleg, de több kizárva, vagy akkor nincs ruha, kaja, stb... Nekem nagyon nagy lelkiismeret furdalásom van ez miatt. És mi több, nagyon okos korához képest, szépen fejlődik, de valahogy látszik rajta a foglalkozásom hiánya. A játékokat dobálja, összetöri, a nemet nem érti, a szekrényekből rámol állandóan. Ezek csak példák a csínytevéseire. A nagy meg csak tanulja a rosszat a kicsitől.
2010. nov. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk 9 év van a kettő között, így ugyanannyira jut szerencsére mind a kettőre
2010. nov. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
sztem nem igaz.
2010. nov. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy igaz! Már csak ha abból indulsz ki, hogy az 1. gyerkőcnél még nem kellett megosztani a figyelmedet, csak rá figyeltél. A 2. gyereknél általában az anyukák már nem olyan aggódósak, már van tapasztalat.

Szerintem hazudik aki azt mondja, hogy a 2. gyerkére tud annyi időt fordítani mint az elsőre.

2010. nov. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez személy függő. Én az a típus vagyok, aki nagyon nehezen tudja jól beosztani az idejét, de az elmúlt három évben rengeteget fejlődtem pont a két gyerkőcömnek köszönhetően. Így aztán most mindkettőre több figyelmet tudok fordítani, még ha az időm effektíve kevesebb is.

Lelkiismeret furdalásom csak akkor volt, amikor úgy éreztem nem teszek meg minden tőlem telhetőt. Amióta - kis túlzással - a nap 24 órájának 110%-át kihasználom ez elmúlt ;)

2010. nov. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem is kettő van, szerintem abszolut nem igaz
2010. nov. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

2 kisfiam van,4 év köztük a korkülönbség,én úgy érzem,hogy a picivel foglalkozok többet,mert a nagy már 6 éves,többször szeretne egyedül lenni,elrajzolgat egész nap.

Viszont úgy veszem észre a picihez több a türelmem is,és a nagyobb gyerekekkel nem is tudok mit kezdeni,mert már visszabeszél,olyan dolgokat hoz haza az oviból,hogy a "hajam kihullik tőle",makacs,akaratos,talán most van a sokadik dackorszaka,a pici pedig bújós,tőle több szeretet is kapok vissza,mint a tesótól.

A bölcsibe is mondják,hogy a pici sokkal kedvesebb,bújósabb,mint a nagy volt.

2010. nov. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kétgyerekes vagyok, szerintem igaz a mondás.
2010. nov. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nekem 19hónap van a kettő között,és egyre jobban hajlok arra,hogy igaz a mondás.

ugyanis a nagy már jobban elvan maga,a pici meg állandóan nyűgös.és inkább a kicsit "passzolom" le(hogy más fogja),én meg a nagyot pátyolgatom...

de azt tartom,hogy a nagy máshoz szokott,a kicsi meg most szokja a helyzetet.és ha azt nézem kinek nehezebb az

új helyzet,akkor az a nagyobbik.

2010. nov. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!