Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 21 hónapos gyermeketek mennyir...

21 hónapos gyermeketek mennyire eleven?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja rossz a lányom. Egész nap le sem ül, jön megy tesz vesz, pakol lomol talál valami azzal eljátszik 5-10 percet, ha valamit nem ér el húz hogy ott ott ooodaaa emeljem fel mert az kell neki, ha nem adom ordít, de mással elterelem a figyelmét. Akarstos, ha valamit nem adok oda, sír, lefekszik a földre hisztizik, de nem veszek róla tudomást. Ma elmentünk barátnőmhöz, a porcelánokst pakolta volna, mert neki pont derék magasságban volt a készlet, rengeteg, ha nem engedtem oda hisztizett, de fèltem eltör valamit, hiába szólok rá hogy nem szabad, akkor is oda megy, ha ölbeveszem től el menne pakolni, azt szetette volna amit nem szabad, minden érdekli, mindent megnèzne megfogna! Ciki volt, mert nem bírtam vele, mondták is hogy milyen rossz gyerek, unokahuguk leül egy játékkal és elvan vele, ahová leültetik ott marad, jó gyerek. Na lányom egy ördög mellette, én megszoktam hogy ilyen, otthon minden úgy elvan pakolva hogy mehet bárhová. Mami is mondja mindig hogy rossz gyerek, mert mindent leduedne a bútorról, minden hovà felmászik, lefárad ha vigyáznia kell rá, de ha oda megy a lànyom ad neki rgy puszit megöleli, elfelejti az összes rosszaságot:)
2010. nov. 21. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nézd én azt írnám, rossz, neveletlen. És az unokahúg jól nevelt, szófogadó.

De a valóságban egy fenét. Különösen mióta gyerekem van, foglalkoztam ezzel a témával. És volt a spektrumon egy műsor, az embergyerek és ott talán 7 hónapos gyerekeknek (illetve szülőknek) volt az a feladat, hogy van a szobában egy virág, ami mérgező és rá kell venni a gyereket, hogy ne nyúljon hozzá hanem nézegesse a könyvét.

Volt egy kislány, aki elindult a virág felé, anyuka megfogta akezét, azt mondta, nem. Kislány visszakozott és nézegette a könyvet, mintha a virág ott sem lett volna.

Egy kisfiú, átmászott az anyján, semmi módon nem lehetett elterelni a figyelmét.

Azt mondták, mivel 7 hónapos korban nem beszélhetünk jól-rosszul nevelt gyerekről, hogy mindez habitus kérdése. Vannak az olyan gyerekek, mint a kislány és vannak, mint a kisfiú. És sajnos a kisfiú esetében egyetlen megoldás van, ki kell vinni a virágot, mert ő nem hagyja abba.

Ranschburg erre azt mondta, nem feltétlenül rossz ez, mert ez azt mutatja, hogy tűzön vízen keresztül ő eléri, amit akar. Keresztülviszi mindenkin és lehet, hogy ez a habitus hasznos lesz az életben még.

2010. nov. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem abszolút normálisnak tűnik a lányod :) Nekem "jó" kisfiam van, de attól még ugyanúgy pakol, jön, megy, meg nem áll egy pillanatra sem. Hisztizni is szokott, egyedül is van, hogy eljátszik, attól függ. Szerintem az a furcsa, aki a porcelánokat az ekkora gyerek előtt hagyja.. Szerintem a leteszed és ott ül gyerek ilyen korban nem tipikus és nem is túl jó jel.
2010. nov. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Számomra érthetetlen, hogy kisgyereket várnak vendégségbe és nem pakolják el a törékeny dolgokat... És még ők tartják ezért neveletlennek a gyerekemet. Én simán visszaszültam volna, hogy ha nem lenne ott a porcelán, akkor elengedhetném és nem hisztizne, hanem játszana, ennyi. Szégyeljék magukat ők.

Semmi baja lányodnak, egyszerűen gyerek.

Nálunk pl. a konyhapulton BÁRMIT otthagyok, annak annyi, mivel ha nem éri el simán, hát odaviszi a fellépőkét és annak segitségével röpül le azonnal a cuccos...

3 gyerekem van, egy se ült a sarokban csendesen...

De ezzel nincs is semmi baj, hiszen ezzel tanulnak, ismerik meg a világot.

Nem szeretném, ha bármelyik gyerekem csendben elüldögélne a sarokban...

2010. nov. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Most megnyugtattatok:) azon a véleményen vagyok, hogy figjon meg, néztem meg mindent, úgy tanulja meg mi

micsoda milyen!

2010. nov. 21. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!