Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket mond ket eves es harom...

Miket mond ket eves es harom honapos gyermeketek?

Figyelt kérdés
En mar kezdek szomorkodni mert nagyon lassan megy ez a folyamat (vagy csak ugy gondolom).Rengeteg szot mond de nem koti ossze oket,olvastam olyat hogy mar verset szaval meg madarfajok nevet mondja stb.Erteni mindent ert, jarni is kesobb kezdett,egy eves es negy honapos volt.Sot a neten is ahogy olvastam hogy mit tud ilyenkor egy atlagos gyerek...hat sokkal tobbet.:(
2011. okt. 29. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam 25 hós és még csak nagyon ritkán kapcsolja össze a szavakat, amik 90 %-ban 2 szótagból állnak. Nem aggódom, mert ismeretségi körömben egy majdnem 3 éves kisfiú még csak néhány szót mond. Ne siettesd! Eljön az ideje.
2011. okt. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem siettetem csak ugy titokban szomorkodtam...
2011. okt. 29. 13:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tehát elvileg 28 hónapos a kicsid :) Nekem így könnyebb számolni még.


Kisfiú vagy kislány? (a fiúk később kezdenek el mindent a nagy átlagkönyv szerint) Mikor kezdett el szavakat mondani? Mennyire érteti meg magát? (Gondolok itt arra, hogy mutogatással, hümmögéssel) Mert ha úgy is megérteti magát és persze szülő-nagyszülő ugrik, akkor (bocs a kifejezésért) hülye lenne törni magát, mivel így is tudjátok mit akar. Nincs "rákényszerítve", hogy igenis megmondja mit szeretne.


Amúgy az én kislányom is ennyi idős :) A vele napra pontosan született kisfiú is annyit tud, mint a te kicsid. Hidd el ha közösségbe kerül előbb-utóbb rá fog jönni, hogy ott bizony muszáj lesz kommunikálnia, nem fogják sem a társai, sem a gondozónők érteni mit szeretne.


Cumi lóg-e a szájában egész nap, vagy legalábbis nagy részében, mert az is akadálya lehet a beszédfejlődésnek. Mesélsz-e neki minden nap? Abból sokat tanul (szavak, ragozás, mondatszerkezet, logika, összefüggések)


No meg aztán ha lassabban is, de meg fog tanulni beszélni, és akkor be sem fog állni a szája :) S mire 18 lesz a kutyát nem fogja érdekelni, hogy mikor is tanult meg folyamatában mondatokban beszélni.


(Aztán halkan jegyzem meg, hogy az én lányom locsifecsi, mondókákat dalokat tud kívülről, nemrégiben már a Vukot is elénekelte végig, s már kiválasztottuk a télapónak szavalandó versikénket is.)DE NE ez legyen a mérvadó, az előző bekezdések alapján nyugodj meg :)és gondold végig mi az amit tudsz még tenni érte.

2011. okt. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kislany,nem emlekszem pontosan hogy mikor kezdett el szavakat mondani,igen,sokat hummog es lehet itt hibazunk hogy nem kerdezunk mindig ra hogy mit akar mondani,egyebkent sokat beszelunk hozza,napkozben ngyapjaval van aki rengeteget beszel hozza.
2011. okt. 29. 13:56
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak este cumizik elalvas elott.
2011. okt. 29. 13:57
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor ott a megoldás is :) Hiszti az lesz garantálom, mert már megszokta a "jót".


Ha valamire mutogat, meg hümmög, akkor mond neki, hogy anya nem érti, ha valahol máshol van amit szeretne, akkor kiegészítheted azzal, hogy megkéred mutassa meg anyának. Kérdezd meg tőle, hogy ismeri-e a szót. Ha nem ismeri, akkor többször mondd el neki. Fokozatosan fog menni, sok ellenállással szerintem...


S mesélni minden nap! Rövidebb állatos történeteket, leporellókat.


Még egy dolog, amire nálunk mindenki megdöbben. Egymással is úgy beszéljetek, ne csak a gyerkőccel: Kérem-tessék-köszönöm-szívesen. Most már, ha az enyém akar valamit, akkor mindig mondja :) Példaként:

-Anyuka kéjek szépen teát.

-Tessék kicsim.

-Köszönöm.

-Szívesen, majd add kérlek vissza a poharat, ha kiittad.


Gyönyörűen kommunikál, és mindenkit ledöbbent hogy milyen udvarias (mindenhol köszön), kedves kislány.


Kitartás és sok idő kell :) sok sikert!

2011. okt. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszi szepen.
2011. okt. 29. 14:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen mindent mondott ennyi idősen a fiam.(most 30 hónapos)Folyékonyan beszélt,mondókázott,ő amúgy is korán kezdett mindent.Beszélj hozzá sokat,mesélj,diázzatok,énekeljetek,könyveket nézegessetek.Én születése óta nyomom neki,meg amúgy is elég sokat beszélünk mindketten a férjemmel,csoda lett volna ha a fiunk nem egy dumagép.:-)

Ne aggódj,be fogja hozni magát!

2011. okt. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!