Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik az a mesekönyv, amit...

Melyik az a mesekönyv, amit mindenképpen meg fogsz venni, vagy amit szívesen megvennél, és mi az, amit soha?

Figyelt kérdés
Cím + kiadó, illusztrátor, ha tudsz ilyesmit, akkor azt is írj!
2010. nov. 21. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Amit igen: Bartos Erika, Marék Veronika, Radvány Zsuzsa.
2010. nov. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Amit én megvennék:

Carlo Collodi - Pinokkió (Udvardy Melinda grafikáival), holnap Kiadó

Vlagyimir Szutyejev - Vidám mesék

Richard Scarry - Tesz-Vesz Város (a régi kiadás)

Szegedi Katalin - Lenka

Luciani, Brigitte; Tharlet, Eve - Borz úr és Róka asszony

Lackfi János - Domboninneni mesék

Marcel Marlier meséskönyvei (pl Márti könyvek)


Eddig ennyi, de biztos van még, ami tetszik, mint a Sicc könyvek


Amit soha nem vennék meg, van sok nagyon igénytelen meséskönyv, és ilyen Hannah Montana és társai könyveket sem.

2010. nov. 21. 20:09
 3/9 anonim ***** válasza:

Marék Veronika Kipp Kopp sorozata

Szutyejev: Vidám mesék

Andersen összes meséi

Hetvenhét magyar népmesék

La Fontaine: Állatmesék


Amit nem vennék: Egmont kiadó "sztáros" könyvei. Pl. Hannah Montana, Varázslók a Waverly helyről stb.

2010. nov. 22. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Életkor előrehaladtával ebben a sorrendben:


- Marék Veronika: Boribon könyvek

- Marék Veronika: Kippkopp könyvek

- Bálint Ágnes: Labdarózsa

- Szepesi Mária: Pöttyös Panni

- Illyés Gyula: 77 magyar népmese

- Benedek Elek népmeséi (a valódi, teljes mesék, nem a butított, rövidített változatok. Kevés vagy semmilyen illusztrációval)

- Boldizsár Ildikó-Szegedi Katalin: Királylány születik (Naphegy kiadó)

- Grimm legszebb meséi (ugyanaz vonatkozik rá, mint a Benedek Elek könyvekre, nem butított, alig illusztrált...és ezt már majd csak 6-7 éves korban).

2010. nov. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

09:07-es vagyok


Amiket nem vennék meg:


amiket eddig írtatok, plusz idesorolnám a Bogyó és Babóca és az Annapteigergő könyvek zömét. Egyet-egyet talán megvennék, mert még mindig jobbak ezek, mint a magyartalanul magyarított gügye könyvecskék, de túlzásnak tartom, hogy az Annapeti könyvekből is kiadtak 9-et, és némelyik történet annyira unalmas, erőltetett....1-2 könyvbe bele lehetett volna tömöríteni a jókat, elég lett volna annyi is. Most ugyanez a helyzet a Bogyó és Babócával. 1-2 még érdekes lehet, de most már van belőle minden, póló, mozifilm, dvd, társasjáték, kirakó....így má nagyon erőltetett és pénzszagú az egész, ez pedig ellenszenves.

2010. nov. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocs, 09:17-es voltam, nem 09:07 :-))
2010. nov. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, az ilyen butított, giccsesen agyonillusztrált Grimm vagy Andersen mesekönyvek, azoktól én is tartózkodnék. (Kis korunkban nekünk is volt olyan, de szerencsére szép és régi Grimm és Benedek Elek könyv is.)


Talán még olyat vennék, hogy Vackor, Rémusz bácsi meséi. Azokat, amiket én szerettem kicsiként, mindenképpen.

2010. nov. 22. 10:20
 8/9 anonim ***** válasza:

tegnap 05:04-es vagyok:


A Vackor tényleg nagyon jó, Rémusz bácsi meséi szintén. Ami még eszembe jutott az Öreg néne őzikéje. Én nagyon szerettem, gyerekeim szintén. Fésűs Éva könyvei is aranyosak szerintem, legalábbis nálunk nagy sláger, valamint Bálint Ágnes könyvei. Gyerekeim kedvence és az enyém is a Cimborák.

2010. nov. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 VitiL válasza:
Vackor, Sicc és hasonló klasszikusok szerintem is nagyon jók. Andersen nem gyerekeknek való!!! Frissebbek közül nekünk a Vizvári Mesegyár meséi jöttek be nagyon :-) Ajánlom mindenkinek !
márc. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!