Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Őszintén! Meséltek a gyerkőcne...

Őszintén! Meséltek a gyerkőcnek? Mesekönyv? Vagy inkább mese dvd, minimax? 1,5-2 évesek

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi lennék, mert már sok felnőtt életéből kiveszett a KÖNYV olvasás, egyszerűbb filmet nézni, tvzni....


ezt gyerkőccel hoyg csináljátok?estimese pl?


mesekönyvből olvastok nekik?vagy dvd?tv?


fura, felgyorsult világ ez a mai....

őszintén én nem olvasok neki, ritkán, de nem is köti le (2éves)illetve jobban szereti a teletubbiet, elmo, uki, hopla(youtube)ilyesmiket szokott nézni.


Illetve az is érdekel ha tv-zik akkor mennyit és mennyi idős???


enyémet most kezdi lekötni 1-1 ilyesmi mese, eddig max a zanéjüket hallgatta...ő 2 éves


2011. aug. 1. 09:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

20 hónapos a kisfiam, nagyon szereti a könyveket. Olvasni nem szoktam, hanem beszélgetünk a képekről. Sokáig leköti, pedig örökmozgó.


Este még szopizik, így esti mese sincs, mert ciczve alszik el.


A testvére 5 éves, neki minden este olvasunk mesét, vagy én, vagy apa. És napközben is előfordul, hogy odahoz egy-egy könyvet, és mesélünk, vagy ő bogarássza a könyvet, és mesélget belőle magának vagy a kistestvérének.


Szokott nézni is mesét a TV-ben, de nem mesecsatornát, mert szerintem azok közül egyik sem kisgyerekeknek való, és non-stop tvnézésre szokat, hisz állandóan van benne néznivaló.


Évek óta gyűjtögetek neki olyan meséket, amikről azt gondolom, normális mesék, átmennek a szűrőmön. azok közül szokott időnként megnézni egyet-kettőt.


De estei lefekvés előtt nincs tv-zés, ebben szigorú vagyok! Olyankor meseolvasás van, és nem is problémázik miatta, ezt szokta meg.


A kicsit szerencsére nem érdekli a Tv, ha a nagy nézi, akkor néha mellékuporodik, és utánozza, ugyanúgy beül ő is, de fél perc múlva már fut is tovább. És ennek én nagyon örülök!!!!!

2011. aug. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

nálunk max 1 órát nézhetnem tévében mesét vagy 1 dvd-t és max 1 óra fejenként a PC- a játék

mondjuk nekem már 6 és 9 évesek


mesét este már nem igénylik helyette halkan beszélgetünk inkább napközben ha éppen eszükbe jut de mivel tudnak olvasni így ha olyanjuk van akkor olvasgatnak


régebben mikor kicsik voltak minden este volt mese olvasás felváltva választottak mesét de volt h kettőt meséltem

2011. aug. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

ja tényleg nem mesét néznek ált a tv-ben hanem ismeretterjesztő filmeket

kedvenc a hogyan készült és az állítólag és a túlélés törvényei :-)))

2011. aug. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Igen. Két 3 éves fiam van. Én olvasni szoktam nekik. Általában Grimm mesét, vagy valami magyar népmesét.

Nem nagyon szoktak tv-t nézni, esetleg az m1-en az esti mesét.

2011. aug. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az enyém 1,5 éves és mind a kettőt. Nézzük az Elmot, a Bogyót és a Kisvakondot, mostanában meg a Vackort. Nincs eltiltva a tévétől úgyhogy nem is lett függő. Ettől függetlenül nagyon szereti a könyveket, még nem köti le az olvasás, de ezerszer átlapozgatjuk a könyveit ( jó sok van) és megbeszéljük, mit látunk.
2011. aug. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nincs tvnk, a laptop meg nem babának van...

Nagyon sok mesekönyvünk van, abból próbálok olvasni neki, a meseboltot inkább fejből mondom, ő meg nézi a képeket.

Néha ha nagyon láb alatt lenne persze youtubon megy neki gyerek zene, amit szeret nézni, de jellemzően mesét olvasok neki, és csak néha néha néz mesét..

2011. aug. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Őszintén?

Rendszeresen járunk könyvtárba a 4 gyerekkel,születésük óta-szó szerint értsd-.Én heti 3-4 könyvet olvasok-nem,nincs személyzetem,a saját szabadidőmet használom erre a célra-,nekik pedig rendszeresen olvasok,ha nagyon nincs rá idő,akkor legalább este.Már két gyereknek-9 és 7 éves- van saját olvasójegye,úgyh havonta 12 könyvet hozunk ki nekik,ezeket ők választják.Az olvasni tudó fiam is olvas minden nap,és a tesóknak is szokott felolvasni.

Ezen kívül tévéznek is,többet mint ideális lenne,de legalább próbálom szűrni, a nagyok pl a Da Vinci Learning csatornát szeretik a legjobban.

Írod,h 2 éves a gyereked,még nem késő rászoktatni a könyvekre,mert aztán ha iskolás lesz,már hiába teszed fel a kérdést,h "Hogyan szerettessem meg az olvasást a gyerekemmel?"Fél órát mindenki le tud csípni a napjából,főleg este.A könyvtár pedig hatalmas élmény,vidd el,és meglátod.

2011. aug. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
32%

Én imádok olvasni, a férjem szintén, úgyhogy nálunk ez alap, hogy továbbadjuk ezt a gyerekeinknek.


TV-ben mesecsatornát nem néznek, hetente 2x megnézhetnek egy mesét DVD-n, és slussz (erre ki is van jelölve a szerda és a péntek, mind dvd-napok - ezen kívül nincs TV, ezt ők is tudják, nem is kérik, felesleges :)), 6 és 3 évesek, illetve a legkisebb 21 hónapos.


Mesézés minden este van, ez már hozzátartozik a lefekvés előtti rutinhoz, hogy a kis meseolvasó sarokban összebújunk mindannyian és olvasunk legalább negyed órát.


Néha napközben is igénylik az olvasást, főleg a kicsik.

2011. aug. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Pár hónapos kora óta "olvasunk" mesét. Eleinte csak azért, hogy megnyugtassuk (mondókákkal, versikékkel), majd később meséltünk a képről, majd kb. másfél éves volt, mikor végighallgatta a meséket. Két évesen, mikor elkezdett mondatokban mesélni, az ismert könyveknél már őt kérdeztük, mi történik a képen, a szereplőkkel. Két napja diavetítőzünk, nemrég múlt két és fél. Esténként mindig van mese. Egy hosszabb, vagy két rövidebb, attól függően, mit választ. Napközben, ha unatkozik, sokszor kéri, hogy olvassunk. Persze neki is van egy-két kedvenc mesefilm-sorozata, amit szívesen néz. Ezek akkor jönnek jól, ha anyának valami sos dolga akadt. De max. 2 mesét nézhet meg egyszerre (kb. 20 perc), aztán kikapcs.


Egyszer azt hallottam valakitől, hogy azok a gyerekek, akik sokat tévéznek, így a pörgős történésekhez vannak hozzászokva, nem fognak szeretni olvasni, nem lesz türelmük a kirakós, szöszmötölős játékokhoz. A tanuláshoz pedig majd az iskolában is sok türelem és kitartás kell. Szóval én csak azt tudom ajánlani ebben a felgyorsult világban is, hogy kapcsoljátok ki a tv-t, ha kell, legyen áramszünet, s ülj le mellé mesét olvasni, kirakózni, színezni, gyurmázni. Ha meg már nagyon unod az adott mesét, cselezd ki, s vegyél új mesekönyveket, s akkor talán pár napra kimenőt kap az általad már halálra unt kedvenc.

2011. aug. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiam 3 éves, ő néz néha mesét tv-ben, vagy dvd-n.Kisvakond, Thomas, Micimackó, vagy minimax. Ez általában napi kb 2 óra. Reggel szokott, amíg én készülődök, és délutáni alvás után, amíg az öccse is fel nem kel. Ha beteg és ágyban kell tartani, akkor kicsit többet megy a tv, ugyanígy nagyon hosszú esős időszakban, mikor már napok óta be vagyunk zárva.

Könyvet tv-től független olvasunk. Vele már kb 1 éves kora óta van konkrét esti mese is, sok könyve van és nagyon szereti őket. Napközben is sokszor előkerülnek. Az öccse most másfél éves, vele még nem nagyon tudunk olvasni. Nézegeti ugyan a képeket, de nagyon hamar ráún és minden könyvben van egy oldal-egy dolog, amit megnéz, ellapozni sem hagy. Vele sajnos nem megy még az esti mesélés sem, de én remélem, hogy hamarosan már együtt tudunk majd olvasni.

2011. aug. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!