Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy reagálsz ha bántják a...

Hogy reagálsz ha bántják a gyereked? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés

Amikor egy másik gyerek fellöki vagy kitép/kiüt a kézéből egy játékot, és ő nem védi meg magát, mert nem olyan, és természetesen nem is csinál hasonló durvaságot.

Velünk már többször megtörtént, hogy a durva gyerek anyja végignézte a történteket és nem szólt rá a gyerekére. Mit lehet ilyenkor tenni?

De az is érdekel, ha nincs ott a gonoszkodó szülője a közelben, mondjuk játszótéren, akkor hogyan regálják.

Könnyű azt mondani, hogy védje meg magát, ha neki nincsenek harcias génjei, és pici még (15 hónapos) hogy megtaulja (a segítségemmel) megvédeni magát. Más kisgyerek sokkal fiatalabb és talpraesettebb, de ettől nem kevesebb az én fiam.

Azért kérek itt segítséget, mert tanácstalan vagyok, új szituációk ezek nekem és nem tudom a helyzetet kezelni.

Azt gondolom többnyire a szülőn múlik a gyerek viselkedése, és szomorú, hogy egyre több agresszív gyerek van (ezt nem csak én állítom).


2010. nov. 23. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

Szabályok: ha

1 Ha ott a szülő neki kel fegyelmezni a gyerekét

2 Ha nem teszi meg te is rászólhatsz hogy Nem szabad, fáj neki, szemébe megy a homok stb.

3. Ha nincs ott a szülő, fegyelmezd a rosszalkodót nyugodtam a vérmérsékleted és a bún szerint.

2010. nov. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Éem engedném, hogy bántsák a kisgyerköcöm. Közbelépnék, és anyuka se érdekelne. Legtöbbször akkor van ez, ha anyuka épp trécsel, telózik és nem figyel arra, hogy a boci gyereke mit csinál? Lehet , lesz olyan korszak is, amikor az enyém lesz picit "verekedősebb", de ott leszek és elmondom neki, hogy ezt nem szabad, mert fáj a másiknak.

2010. nov. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%
OFF: Mintha az előbb már olvastam volna ezt a kérdést, csak több válasz volt rá. Még egyszer feltetted?
2010. nov. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos, de az én kislányom is a verekedős kategóriába tartozik. Nem tudom miért csinálja mostanában, de ha valamelyik gyerek nem szimpi neki, akkor bizony fellöki, megdobja homokkal, ráüt. Persze én mindig rászólok, sőt büntibe állítom, de sajnos nem nagyon használ. Elmagyarázom neki, hogy nem szabad és, hogy miért nem szabad stb. DE az a szülő akinek a gyermekével csinálja, mindig úgy néz, mint ha ölni tudna. Elég kellemetlen szituáció, de ő még néz bunkón is, pedig ott vagyok és fegyelmezem.

Úgyhogy ha rá szól a szülő, akkor sem nézik jó szemmel, pedig majd eljön szerintem mindenkinél ez a korszak, amikor próbálkoznak. 2 éves múlt a kislányom és előtte egy kis tündérke volt.

2010. nov. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

Sziasztok!


Engem nem érdekel, hogy ott van e a szülő vagy nincs, rászólok! Nem durván, de elmondom neki, hogy ezt nem szabad, fáj neki, és kérjen bocsánatot!

Ha a szülő közbeszól, akkor sokszor visszakérdezek, hogy akkor most én is lökjem fel a gyereket? Vagy tépjem meg a haját? Egy bocsánatkérésbe nem hal bele....

Én megvédem őket, bárkivel szemben.

Volt olyan apuka, akinek a fia ezt eljátszotta a lányaimmal, nem akart bocsánatot kérni...az apuka nem szólt. Végül 10perc után sírva kért bocsánatot, de megvártuk. Az apuka odajött, hogy ő még nem látta a fiától,hogy bárkitől bocsánatot kért volna. És hogy minden elismerése az enyém, mert nem hagyom annyiban a dolgokat!

2010. nov. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom is úgy jött haza az oviból hogy megharapta egy kislány.Én nem balhéztam érte mert a büntit megkapta érte az oviba.Annyit mondtam a lányomnak hogy legközelebb ne hagyja magát.
2010. nov. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!