Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két évnél nagyobb gyereked...

Két évnél nagyobb gyereked miből issza a tejet este s reggel? A cumisüveget syeretném lecserélni csak nem tudom mit vegyek neki, este az ágyában issza meg a tejet.

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Én az ágyban ivásrol szoktatnám le először,ne azt szokja meg h ott eszik/iszik.
2011. nov. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

pohárból, az asztalnál, vacsora közben

utána már nem iszik

szerintem is elég nagy már ahhoz, hogy ne az ágyban igyon, az más, ha mondjuk beteg vagy inna néhány korty vizet nyáron a nagy melegben, de akkor is feláll az ágyában és úgy kapja pohárból

mind a két gyerekünknél ez vált be

2011. nov. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vacsoránál iszik, fürdés, fogmosás után már csak viz van, nem szeretném, hogy tönkremenjenek a fogai!

Nem is iszik minden este tejet, van, hogy pl. joghurtot kér vacsorára, vagy valami főtt étel van, amihez pl. nem passzol a tej, stb. De a lényeg, hogy az asztalnál iszik, pohárból, fürdés után kaphat még az ágyban pár kortyot, ha kér, de csak vizet és szintén pohárból.

2011. nov. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2,5 éves a lányom, cumisüvegből issza a tejet este, de ha reggel kér akkor is. Majd ha nagyobb lesz akkor elhagyjuk, most még hagyom ha így esik jól neki.
2011. nov. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nem hagynám 2.5 évesen,volt ismerősöm aki sulira se tudta elhagyni a cumisüveget,csak év végére,mert az anyja ugyanigy gondolkodott....és ezt az illető mesélte!!!
2011. nov. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az esti cumisüvegezést közel 2.5 évesen hagyta el, néhány hónapja, helyette a lefekvéshez elég közeli vacsinál iszik tejet/kakaót.

reggel viszont még mindig cumisüvegből issza a tejét, pedig 3 hónap múlva 3 éves. Félálomban benyom 2.5 deci tejet, aztán sokszor még vissza is alszik egy kicsit. szerintem két éves kor után könnyebb is elhagyni a cumisüveget, hisz már lehet velük beszélni, megértik az érveinket, mégha elsőre nem is fogadják el őket.

most egy jó ideje van egy kis sérülés a cumisüveg cumiján. mindketten tudjuk, hogy hamarosan szét fog szakadni a cumi, és akkor nincs tovább cumisüvegezés. már előre megbeszéltük, tudja hogy hamarosan tönkremegy a cumi, és ő maga is mondogatja, hogy utána majd bögréből issza a tejet. biztos vagyok benne, hogy lesz egy kis elkámpicsorodás, mikor ez bekövetkezik, de abban is biztos vagyok, hogy nem lesz nagy tragédia. csak szakadna már el az a cumi! vagy két hónapja tartja magát a kis makacs szilikon, pedig az a sérülés egy 2-3 miliméteres kis szakadás tulajdonképpen, ami elvben bármikor továbbhasadhat, de ez a fránya cumi csakazértsem akar tönkremenni :)

2011. nov. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
25 hónapos a fiam. Este nálunk is az a menetrend, hogy vacsi (ha illik hozzá a tej, akkor kap, ha nem, akkor nem), fürdés, fogmosás, alvás. Fogmosás után már nincs semmi evés, ivás meg pláne. Mióta éjjelre sincs pelusa, így szokott hozzá, hogy 7-fél 8 után már nincs folyadék. reggel fél 7kor Nuk csőrös itatóból iszik 3 dl tejet. Én erről szeretném leszoktatni, csak annyira korán van még olyankor reggelizni, és éhes már este 7től. Egyébként hasonló a szitu nálunk is, hogy a csőrön van egy repedés , már elég rég óta (már 3 hónapja biztos), csak azért sem vettem újat, ha majd tönkremegy, akkor elhagyjuk, de nem akar tönkremenni... :D
2011. nov. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!