Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csinálja ezt a lányom?

Miért csinálja ezt a lányom?

Figyelt kérdés
Kislányom októberben kezdte a bölcsit. Az első két egész jó volt. Ezután megbetegedett és itthon volt egy hetet. Azóta minden reggel üvölt mikor beviszem. Délelőtt állítólag jól elvan. De ebédidőben ismét elkezdi a hisztit. Már nagyon el vagyok keseredve. Meddig fogja ezt csinálni? A gondozónők panaszkodnak, hogy milyen hisztis a lányom. Én elhiszem, unalmas minden nap ezt a hisztit hallgatni, de sajnos nem tudok vele mit csinálni. Arról nem is beszélve, hogy reggelente a szívem szakad meg mikor sírva kell otthagynom. Úgy kapaszkodik belém, hogy alig bírják leszedni rólam. Nem tudom mit tehetnék? Tapasztalt anyukák kérlek segítsetek!
2010. nov. 24. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
azért gondozók hogy foglalkozzanak vele, különben miért fizeted őket?
2010. nov. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én külföldön élek, itt errefelé ezt az első időszakot mézesheteknek hívják, ami után történik egy fordulat és a problémamentes pár hét után egyszer csak a gyerek elkezd tiltakozni az oviba, bölcsibe menés ellen. Nekünk azt mondták, nincsen rá megoldás, ha kitartóan és következetesen visszük tovább, akkor el fog múlni, mert megérti, hogy nincs kibúvó, de mást nem lehet csinálni.
2010. nov. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első egy-két hét még olyan volt neki, mint valami nyaralás, lekötötte a sok újdonság varázsa. Mára ez elmúlt, és maradt a keserű valóság, hogy napközben nem lehet anyucival. Idővel meg fog barátkozni a helyzettel, kitartás!:)
2010. nov. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem minden gyerek bírja jól a beszoktatást, sőt azt mondják, hogy a legtöbb gyerek így reagál, úgyhogy ne izgulj, ez teljesen "normális"! Nekem csupán mázlim volt, hogy 1 éves kora után beadtam bölcsibe és imádott járni, mert sokkal több érdekes dolog kötötte le, mint otthon, valahogy én már "unalmas" voltam neki. De amint 2 éves lett, már ő sem ment olyan szívesen. Akkor már több mindent felfognak a körülöttük levő világból. Én megtehettem, mert nem találtam munkát, hogy néha ment, néha nem. De szükségem volt a bölcsire, hogy napközben tudjam a dolgomat intézni, mert másra nem tudtam rábízni, se rokon, se barát, se senki a közelben. Most ovis, jött a második beszoktatás, és itt már ő is hisztizik (amúgy is nagyon hisztis). De azt mondják, napközben nagyon jól érzi magát.

Úgyhogy biztosan a te babócád is úgy volt vele, hogy tök érdekes minden a bölcsiben, jót játszott, csak most már menjünk haza, és még nem fogta fel, hogy ő most ide "jár", és ez minden reggel így lesz. A gondozónők meg azt mondják, hogy ha otthon van egy gyerek pár napot-hetet, utána mindig rosszabb visszajönni, ez is tény! Sajnos csak az van, hogy majd "megszokja", betörik, vagy kénytelen vagy kivenni, ha nagyon nem megy a dolog, mert néha jobb mérlegelni, mennyire sérül a gyerek. Ugyanis lehet hogy valami MIATT nem szeret járni (mint nálunk: utálatosak voltak a bölcsisnénik, és nagyon rondán bántak velük, azért nem szeretett járni, 2 év alatt 5 g.nőt cseréltünk...). Ha meg már a gondozók is panaszkodnak neked hogy hisztis, ott tényleg gond van, mert nekik szeretgetni kell a gyereket, ölbe venni ha sír, és attól megnyugszik és megy játszani, nem parancsolgatni nekik és panaszkodni hogy gond van vele! Sajnos azok nem jó gondozók... Én most zongorázni tudnám a különbséget, mert még ilyen 3 tündéri nővel életben nem találkoztam, mint náluk az oviban. Nincs egy fintor sem, akármilyen problémásak is a gyerkőcök, csak szeretet és türelem van. Nem mindegy!

2010. nov. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!