Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2.5 eves lanyom 1-2 hete...

2.5 eves lanyom 1-2 hete kismamasat jatszik. Normalis ez? Nektek miket szeret jatszani? Gondolkodtatok mar a karacsonyi ajandekon?

Figyelt kérdés
Tudom vannak szerepjatekok de ez nem korai meg?Van 1 ismerosunk akit latott egyszer terhesen es parszor mar a picivel.Ennyire nagy hatas gyakorolt volna ra?Minden babat,kutyat a poloja ala dugdos es ovatosan ringatja jobbra balra a hasat stb.
2011. okt. 28. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Hogy jön össze a kismamás szerepjáték meg a karácsonyi ajándék??
2011. okt. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A lányom 3 éves lesz, és 2,5 éves volt, amikor az öccse megszületett. Mindenkit megszoptat, a macikat, babát, stb. Pelenkázza a babákat, és ő is azt monda, hogy neki is van baba a pocakjában, amikor nagy volt a hasam. Szerintem ez teljesen normális.


Karácsonyra fejlesztő játékokat veszünk, társast, gondolkodom a bábszínházon, orvosos készleten, dobókockás táras, kap egy olyat, amin azt kell kiválogatni mit esznek az állatok.

Nagyon szeret játszani olyanokkal, amiket pakolászni kell.

2011. okt. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljesen normális. Nekem két és fél éves a fiam, most várom a tesóját. Hatalmas pocakom van, néha mosolyogva megjegyzi, hogy neki is van baba a pocakjában... És most van a mi ez korszaka... Melltartóbetét... Mi ez? Elmondtam neki, azóta volt, hogy kivette a szekrényből és betette a pólója alá... Azóta van egy babája (még az enyém volt....), meg szokta nézni a pelusát, meg ad neki enni cumisüvegből mikor eszébe jut.

És mindent szerepjátékozik. Autószerelőt, doktor bácsit, benzinkutast...

2011. okt. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

mikor a középsővel voltam terhes akkor a lányom és a majdnem annyi idős unokatesó (fiú)azt játszották h ők most terhesek

mikor meglett a kicsi akkor meg együtt szopiztatták a babákat és anyukásat játszottak


2.5 és 3 évesek voltak akkor

szerintem nem baj ne aggódj

2011. okt. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nincs mit érdemben hozzátenni az előző beírásokhoz, hacsak nem annyit ,hogy baj akkor lenne, ha 7 éves kora előtt egy gyermek nem érdeklődne a nemiség iránt. Annak számos oka lehet, de nem éppen pozitív oka, pl. negatív vonatkozó trauma, avagy esetleg "annyi", hogy nem igazán válaszoltak neki a felnőttek az ebbéli kérdéseire, vagy akár elfojtották ezen érdeklődését...

Szóval nyugodt lehetsz és örülj, hogy foglakozik az élet nagy kérdéseivel. :) És beszélgess bátran a nemiségről vele, de elsősorban akkor ,ha ő kérdez, és persze természetességgel tedd. Egyébként meg szinte nem is igazán lehet jó szándékból olyat mondani e vonatkozásban, amivel ártani lehetne bármilyen életkorú gyermeknek. Ártani a alapvető infó visszatartásával lehet, sajnos... a "legrosszabb" eset tehát az lehet egy szexuális témájú beszélgetés során -és evidens, hogy jó szándékú felnőtt esetéről írok-, ha egyelőre még nem érti, vagy nem teljesen érti. (Sebaj, idővel meg fogja érteni.)


(Én most csak erre válaszolnék, a karácsonyisra többen is megtették.)

2011. nov. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!