Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan segíthetem 19 hónapos...

Hogyan segíthetem 19 hónapos kislányom beszédfejlődést?

Figyelt kérdés

Mondókázunk, éneklek neki, gyerekek közé hordom gyerektornára.

Szoktam betenni neki cd-t és a tv is megy néha háttérben.

Még mit lehetne? Alig beszél és kezdek megijedni, hogy lemarad. A barátnőm kislánya fiatalabb és nagyon sok mindent beszél és ismétel. Sokkal interaktívabb, az enyém gyakran csendesen nézelődik csak és játszik.


2010. nov. 25. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:

A legjobb módszer ha hintáztatás közben mondókáztok, beszélgettek, mert ez serkenti a legjobban a beszédfejlődést.

Egyébként a beszéd késése 3 éves korig elfogadható, amennyiben hallószervei épek, hallása jó, értelmi fejlődése megfelelő és jól érti a beszédet.

2010. nov. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne törődj mások gyerekével és ne hasonlitgasd senkiéhez. Nincs 2 egyforma gyerek.

Inkább lassan és érthetően beszékj hozzá és artikulálj, kérd meg hogy mondja utánad amit mondasz...ismételtesd el vele 4-5x egymás után.

Amúgy nem hiszem hogy bármi baja lenne a lányodnak egyszerűen lehet hogy csak éretlenebb és te vársz el tőle többet..

Ismerősöm gyerekei 26 hónaposak és egy szót sem beszélnek.

2010. nov. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a kislányom 23 hónapos, és pár szót ismételget egész nap....sokat beszélek hozzá, van mondóka stb. egyedi dolog a beszédfejlődés. nem ekll aggódni rajta.
2010. nov. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!