Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Magyar nyelvű játék segítheti...

Magyar nyelvű játék segítheti a beszédfejlődést?

Figyelt kérdés
2 éves ikreim nem beszélnek még semmit.Nem volt nekik még magyar nyelvű játékuk,így szülinapjukra vettem nekik egy FP tanuló széket.Esetleg ösztönözheti őket ez is(amellett persze h mi is sokat beszélünk hozzájuk,mondókázunk,éneklünk stb.)
2011. szept. 30. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy tárgy, akár,mennyit is használja, hallgatja a beszédfejlődést nem fogja serkenteni, hiába írják a reklámok. Beszélni élő szóból tanulunk, hiszen ott konkrét cselekvéssel, a megnevezett tárgyak használatával kapcsolódik a beszéd. Én úgy hallottam, az ikrek általában eleve később szoktak beszélni kezdeni, hiszen ők egymás között kialakítanak egy saját nyelvet, amit a külvilág nem ért, viszont ők elommunikálnak egymás között vele. különben még ha nem is ikrekről lenne szó, 2 évesen nincsenek semmiről elkésve. Majd, ha esetleg 3 évesen se beszélnének, akkor érdemes lenne szakemberhez fordulni, addig bőven ráérnek :)
2011. szept. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%
Ha 2 évesen tényleg SEMMIT nem beszél egy gyerek akkor megkésett beszédfejlődésről besuzélünk, ami később estelges tanulási problémákhoz vezethet. Én a helyedben beszélnék egy fejlesztő pedagogussal, vagy logopédussal, ohgy meddig várhatok még.. De szükség lesz rájuk később ezt elmondhatom.
2011. szept. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

a megkésett beszédfejlődésről szakértőtől: [link]

2011. okt. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!