Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek milyen hatással...

Szerintetek milyen hatással van a 14 hónapos lányomra, hogy egész nap azt mondom neki hogy ő a legszebb. legokosabb, legügyesebb stb?

Figyelt kérdés
2010. nov. 26. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Én csak simán szoktam neki mondani hogy ügyes vagy, okos vagy de valamihez kötöm tehát ha jól csinált valamit vagy ügyes volt. Időnként mondom hogy Anyának Te vagy a legszebb:-) De nem minden nap csak amikor eszembe jut.
2010. nov. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ok nélkül dícséred, azt később is el fogja várni, nem csak tőled, de a világtól is. Ezzel nagyon nehéz és küzdelmes élet várhat rá. Ok - okozat: a dícséret csak akkor helyénvaló, ha valamit le tettek érte az asztalra.
2010. nov. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem sokan úgy gondolják, hogy nem jó ilyeneket mondani egy gyereknek, mert nagyképű, öntelt lesz, de szerintem ez nem igaz. Fontos, hogy sokszor dicsérjük a gyereket, erősítsük meg benne, hogy jó és szép. Sok embernek nincs önbizalma, pont azért, mert gyerekkorában nem erősítették meg ezeket benne. Az önbizalmat a szüleinktől kellene megkapnunk.
2010. nov. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Olyan nehéz megállni, hogy ne szeressem "agyon" egész nap...
2010. nov. 26. 19:45
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem gond olyan lesz mint tinik tucatjai manapság.Anyuci apuci szemefénye agyon kényeztetve mást nem tud csak ostobán vihogni és hisztizni.
2010. nov. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen korban még nincs vele gond, de később óvatosan. Egyik rokonom is ezt csinálta a lányával, most ott tartanak, hogy a kiscsaj lenézi, lekezeli az anyját, mindenkinél szebbnek, jobbnak gondolja magát, pedig egyszerű mint a százasszög, és még ronda is. Rokonom, nem kéne így beszélnem róla, de rém kiállhatatlan.

De 14 hónaposan még nem gond, mi is mondjuk a férjemmel a babánknak, hogy "legszebb baba a világon"! :)))

2010. nov. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Ő lesz majd a legnagyobb majom a vilàgon...
2010. nov. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

sztem is óvatosan. persze meg lehet dicsérni, pl. amikor szép ruhát ad rá, hogy jaj de csinos ez a baba! és megnézni magát a tükörben. vagy: nagyon szép a szemed, ez a zöld ruha kihangsúlyozza s színét (kislányom szeme zöldesbarna). nem baj, ha még nem érti, majd megérti! vagy ha vmi sikerül neki: nagyon ügyesen megcsináltad ezt vagy azt. vagy milyen okos vvagy hogy már ezt is tudod! azt mondják a szakemberek, hogy az a jó dicséret, aminek oka van és ami konkrét. tehát ha épp nicns smemi, akor nem kell agyonajnározni a ygereket, mert tényleg el lezs szállva magától. és ha dicsérsz valamit, akkor mondd meg, hogy mit konkrétan. tehát ha pl egymásra tudja rakni a kockákat, akkor meg kell dicsérni, de nem azt mondani, hogy te vagy a legügyesebb baba a világon, hiszen ezt más baba is meg tudja csinálni. hanem: jaj, nagyon ügyesen egymásra raktad a kockákat, nagyon szép magas tornyot építettél! így majd megtanulja, hogy az a dicsérendő, amit és ahogy csinál, nem önmagában az, hogy ő csinálja. ha meg nem sikerül, akkor meg kell ivgasztalni, hogy nem baj, legközelebb sikerül, minél többet próbálod, annál ügyesebb leszel, stb stb.

ilyen kis korban sztem még nem lesz baja tőle, de azért tanácsos már most ráállni erre a fajta dicséretre, hogy te magad megszokd, és mire oda kerültök, hoyg már számít, rutinból így dícsérj. :)

23 hónapos "ajnározott" kislány anyukája

2010. nov. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csak óvatosan, különben beképzeltté, nagyképűvé válhat.

Máshogy is ki lehet fejezni a szeretetedet, nemcsak így.

Természetesen, ha valami ügyeset csinált, megdícsérheted, de azért egész nap nem kéne.

2010. nov. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!