Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vashiány okozhat vislekedészav...

Vashiány okozhat vislekedészavart?

Figyelt kérdés
4 éves a kisfiam, nagyon nehezen kezelhető (pszichólógushoz is járunk). Nemrég kiderült nagyon vashiányos. Most bújom a netet, és néhol írnak összefüggést. Valkinél személyes tapasztalat?
2010. dec. 1. 11:41
 1/3 Pollák Eszter válasza:

Nincs, de amennyire tudom rengeteg vitamin és ásványi anyag hiánya ( esetleg túladagolása okozhat viselkedési zavarokat)

Konkrétan mi a gond vele? Egyébként én nem az interneten keresnék megoldást, hanem egy belgyógyász gyermekorvosnál, persze csak, ha ilyen szempontból érdekel a dolog. A 4 évesek, amugy is hisztisek, ilyenkor van az utolsó lehetőség a nevelésükre. (utánna marad az idomítás)

2010. dec. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vashiány ilyen gondot nem okoz vagy csak nagyon szélsőséges esetekben, de akkor sem a konkrét vashiány az ok.

Vashiányos állapotban az ember fáradékonyabb ami vezethet ahhoz, hogy indulatosabb, de nem hinném, hogy e miatt kezelhetetlen legyen. Azonban nem kizárt, hogy némi köze legyen hozzá. A pszihológus mit mond?

Nincs valami a környezetében ami zavarhatja? A gyerekek rengeteg mindenen ki tudnak borulni. Akár egy egyszerű szoba átrendezés miatt is képesek kezelhetetlenné válni.

A vashiányt mindenképpen pótolni kell.

2010. dec. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyelőre a pszichológus még ezt nem tudja, mert kéthetente járunk, és majd csak hétfőn megyünk újra. Persze megvan az oka emiért gondok vannak vele, ez nagyon régóta tart és egymást követő traumák okozták. nem neveletlen vagy ilyesmi, hanem oka van. Csak nemrég kaptuk kézbe a véreredményt, akkor mondta az orovs hogy nagyon alacsony, így vasat kell szednie. Nem a neten keresem a megoldást, nehogy azt higgye senki, hanem elkezdtem nézelődni vastartalmű kaják után meg iylesmi, és akkor futottam ezzel össze, hogy okozhat viselkedészavart.Azért kerestem más anyukák tapasztalatát. Érdekes módon egyáltalán nem fáradékony, ez még a fura.
2010. dec. 1. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!