Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek gondot okozhat a...

Szerintetek gondot okozhat a nagyon alacsony vérnyomás és vashiány?

Figyelt kérdés
Szedem ezt a neo ferro folgammát vashiányra ezt írták fel. De nem tudom hogy mi lesz szülésnél mert egyre közelebb járok sokat vagyok rosszul, néha már az ájulás szélén vagyok, tegnap is majdnem leszédültem a lépcsőn. Nem tudom hogy az időjárás vagy az alacsony vérnyomás vagy vashiány.Tegnap is 90/60volt a vérnyomásom.De remélem szülésnél nem fogok elájulni(hozzáteszem: nem félek a szüléstől csak mikor megvolt a mensim akkor is nayon görcsöltem sokszor és már az ájulás szinten voltam) ezért is félek. Valaki járt már így ? vagy hasonló helyzetben van valaki? Mi lesz így velem szülésnél? 32 hetes kismama
2011. aug. 17. 23:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia :)

hát most nem fogok bizakodot írni,de szerintem az baj.nem tudom,hogy Magyarországon,hogy megy,de nálunk Szlovákiában,ha alacsony a vérnyomásod,és amugy császároznának,nem altathatnak el,csak epidurális altatást adnak.a vashiányodat meg az orvosodnak kéne kezelnie,vmilyen gyogyszert felírni rá,ami helyrebillentené 1kicsit a vasszintedet,de amugy az terhesség alatt kisebb,mint általában.nekem is szulés után alacsony volt a vas a szervezetemben,de az valoszínuleg azért volt,mert nem nagyon eszem hust,mondjuk 2hetente 1szer.

szoval beszélj a nogyogyászoddal,és egyél sok gyumolcsot meg hust.:)

kellemes babavárást.

udv.:Bia :)

2011. aug. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

nekem alapból ennyi a vérnyomásom, a terhesség alatt meg még alacsonyabb volt, és én is a nff-át szedtem a vashiányra. semmi bajom nem volt ( a szédülést leszámítva)a terhesség alatt, még túl is hordtam a gyerekem 10 nappal, annyira jól érezte bent magát. Sőt, ő kijönni sem akart, indították és császár lett a vége. De most van egy makkegészséges 2 éves kiscsajom, akinek még soha semmi baja nem volt:)

sok tanácsot nem tudok adni, én az egész terhességem alatt a túlélésre játszottam. Kávéztam végig (napi 2 tejeskávé), az nagyjából szinten tartotta a vérnyomásom, ha elszédültem, leültem (akárhová, ha kellett a földre is, inkább, mint hogy elessek és megüssem a hasam) próbáltam kiegyensúlyozottan táplálkozni (nem nagyon ment én 6 hónapon keresztül hánytam) és alig vártam, hogy vége legyen. :)

2011. aug. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is mindig ennyi a vérnyomásom, ezzel nem is volt gond, szülés alatt se.

Viszont a vashiánnyal igen, mert annyira legyengültem, hogy a babámat egyedül nem tudtam ellátni.Tehát ennyiben van jelentősége, az biztos.Engem figyelmeztetett is a védőnő még szülés előtt, el is küldtek egy plusz vérvételre,de mielőtt kaptam volna valamit a vashiányra megszültem...

2011. aug. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az alacsony vérnyomásra nem tudok mit mondani, nekem mindig alacsony volt, a terhesség alatt viszont normális.

A vashiánnyal én is küszködtem. Havonta mentem vérvételre és mindig paráztak, hogy nincs vasam. A bogyóktól nem igazán akart helyreállni, elkezdtem spenótot és fekete mézet enni. Olyan sok vasam lett, hogy az utolsó vizsgálaton megkérdezték a férjem, hogy van-e még otthon szeg :D

(Csak zárójelesen jegyzem meg: Én Egyiptomban élek, és itt készitik a fekete mézet cukornádból. Otthon nem kapható, esetleg arab boltban.)

2011. aug. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én 31 hetes vagyok. Nekem is piszok alacsony a vérnyomásom, 3 kávé után súrolja alulról a 90/60-at, de éppenhogy. Orvos erre annyit mondott, hogy nyugodjak meg, örüljek neki. Hát nagyon örülök :) Alapjáraton is mindig gondot okozott, mert sokszor majdnem elaludtam~elájultam akár séta közbe is, de így pocakot cipelve egyre nehezebbek az ilyen "rohamok". És semmitől nem emelkedik meg. Hát, nem vagyok szívbajos, az egyszer tuti....
2011. aug. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Mintha magamat olvasnám. A vérnyomásom minden alkalommal 90/60, de még sosem mondták hogy rossz lenne, alapból alacsony amúgy. Én is teljesen vashiányos vagyok, már szedtem mindenféle vasbogyót, dupla adagokat is, eszek spenótot, májat, húst, nem érek vele semmit. Tuti hogy ez genetikai dolog. tesóm is vashiányos volt mikor szült mindkét gyerekénél, mégsem volt probléma, természetes úton születtek. Egyébként nekem a védőnőm azt mondta ebben közrejátszik a kinézetünk is. Általában a sápadtabb bőrű, világos hajú és szemű emberek hajlamosabbak a vashiányra, vérszegénységre. De biztos vannak kivételek is. Én világos tipus vagyok, rám érvényes, de lehet nem mindenkire. Én is félek a szüléstől, és én is ettől, hogy mi lesz ha nagyon legyengülök, elájulok. Én már mensikkor is mindig rettegtem, mert mindig rengeteget véreztem , hulla sápadt voltam és gyenge, olyan görcsök kísérték, hogy majd bele haltam, szó szerint csak fetrengtem kínomban. Na most sokak szerint ennél 1000x jobban fáj a vajúdás, hát...gondolhatod mit élek át én is, nekem 2 hetem van a szülésig és igazat megvallva parázok, pedig ígyis-úgyis túl leszünk rajta. Én mindezek tudatában döntöttem el, hogy valószínüleg élek az epidurális érzéstelenítés lehetőségével. Ja én már most nem is szedem a vasat, mert nakem nagyon szorulást csinál, borzasztóan, majd szülés után inkább iszom pezsgőtabletta formában.
2011. aug. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Nálam is ugyanez van. Én is félek hogy mi lesz szülésnél.
2011. aug. 23. 11:29
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem minden embernél más! Nekem végig, de végig 90/60-as volt a vérnyomásom, és a 7.-ik hónapban egyik napról a másikra majdnem 200-ra szökött fel, azonnal doki, ő be küldött a kórházba, és fehérjét találtak a vizeletbe, ami 2 nappal előtte még nem volt, és már császároztak is meg terhességi mérgezéssel! Persze, gondolom, ez nem függ össze az alacsony vérnyomással! Csak én így jártam!
2011. aug. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nekem mindig is alacsony volt a vérnyomásom de nem tulajdonítottam rá különösebb figyelmet mert semmi bajom nem volt sose. De most állandóan szédülök,fáradt vagyok,ha lemegyek valahova csak szédelgek,minden bajom van. De remélem idővel elmúlik.
2011. aug. 23. 19:12
 10/11 A kérdező kommentje:
9:51-nek . Ha van kedved majd írd már meg hogy zajlott a szülésed. Mint írtam ugyanaz szóròl szóra az a bajom mint neked. Ugyanúgy nekem is mikor megvolt a mensim mindig ömlött belőllem a vér és sokszor úgy fàjt a hasam hogy nem bírtam fel se kelni az ágyból még enni se tudtam annyira szenvedtem. és hát így nem tudom mi lesz velem szülésnél. További jó babavárást és majd írd meg milyen volt a szülésed;))
2011. aug. 23. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!