Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kéz rácsapás nélkül hogyan...

Kéz rácsapás nélkül hogyan értessem meg vele hogy nem szabad?

Figyelt kérdés
20 hónapos kisfiam már ha rosszat csinál,a kezát hátadugja,és magától mondja hogy "szemmit anya"!Meg se kérdezem mit csináltál,már ez a válasz..Tudja hogy rossz,de muszály megtennie.Nem tudom hogyan fegyelmezzem,de azt tapasztaltam a gyakori kézrácsapások miatt ő is verekszik a nagyobikkal,ha nem azt teszi amit ő akar.Ugyanúgy rácsap,mint én a kezére.Szóból nem ért.Sőt száz szóból sem.Mit tennétek?
2010. dec. 8. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmiképpen nem ütném.Próbáld meg elterelni mindig a figyelmét valamivel.Pl,ha látod,hogy készül valamire találj ki valami klassz játékot,hogy megelőzd.De ne üsd a kezét!!!
2010. dec. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
az én lányom is pont 20 hós, nálunk sem vált be a rácsapás a kézre mert akkor is tovább csinálta, én már jóideje ha nem fogad szót sarokba küldöm, elősször bevezettem, beforditottam a falfelé, és otthagytam mondván rosszat csinált itt kell állni és gondolkodni máskor csinál e ilyet, persze röhögve kijött, visszavittem és erőteljesebben rászoltam hogy nem jöhet ki mig anya azt nem mondja mert ezt meg ezt csinálta.. mostmár ha annyit mondok beakarsz menni a sarokba? álltalában abbahagyja, vagy beáll. de a fontos az hogy mivel 20 hós csak másfél percet állitom be, pontosan másfelet mert ahány idős annyi kell ott töltenie,aztán megkérdezem ha letelt az idő hogy csinálsz ilyet méskor, azt szokta mondani nem, és akkor mondom neki kijöhetsz. hát ez nálunk bevált.
2010. dec. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem sem túl jó megoldás.

Magyarázd el inkább százszor,mondj okokat,hogy miért nem szabad.Vagy tereld el a figyelmét,ez is jó.

Egyértelmű,hogyha tőled azt látja,hogy a kezére csapsz,ha nem azt csinálja amit mondasz,akkor ő is így fogja elintézni a tesóval a dolgot.

2010. dec. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!