Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy értessem meg fiammal,...

Hogy értessem meg fiammal, hogy azelőtt szóljon mielőtt bepisil, ne közben?

Figyelt kérdés
Nagyon zavarja, ha pisis lesz, de nem szól , hiába kérdezem,hogy kell e pisilni előtte percel, csak bepisil.- hétig pisilt a wc-be ha kértem, de most nem akarja azt sem.2 éves.Van ennek értelme?Vagy ne erőltessem a pelus nélküliséget?
2011. jún. 26. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Türelem szobatiszta gyereket terem:) Lehet még kicsi hozzá. Az én lányom csak háromévesen lett szobatiszta. Nem is mutogattam neki bilit meg ilyesmit soha. Mikor rájött magától hogy mi a WC-be járunk, akkor ő is akart és rájött, hogy a pisis pelus nem jó neki se. Tényleg egyik napról a másikra lett szobatiszta, pisi,kaki, éjjel és nappal egyaránt.
2011. jún. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Javaslom, ne erőltesd, azonban ajánld fel olykor a bilit neki. A wc-használatot számára nem ajánlom most még. Az ürítési kontroll az egyik leglassabban kialakuló kisgyermekkori képesség. Gondolj arra is, sokkal kisebb a hólyagja, mint a felnőtteknek, sokkal nehezebb visszatartania. Ezen kívül ez az időszak egyben a dackorszak is, tehát olykor "belejátszhat" a sikertelenségbe a kicsi részéről a "csakazértis", azonban erre, a dacosságra feltétlenül szüksége van, mert közvetlenül összefügg az én-tudat kialakulásával; ha gátlod benne, akkor káros tendenciákat indíthatsz el egyes fejlődési irányvonalain. Amikor csak lehet, engedni kell a kisgyermeknek, hagyni kell kitombolnia is magát amikor "hisztis", kivéve a napi ritmust érintő és más "muszáj dolgok" terén, de büntetni sose szabad.

(A büntetés csak olykor szükséges, de nem 3 év alatt, hanem pl. óvodás korban, mert az ovisok olykor már tudatosan tesztelik a határokat a felnőttel szemben, de ilyenkor is csak esetenként érdemes büntetni az ovisokat és kizárólag ignorálással azaz ideiglenes figyelemmegvonással, hogy ráébredjen, nem érdemes ilyen módszerekkel se figyelmet kicsikarnia a felnőttől, se egyéb vágyát elérnie.)


Visszakanyarodva a kicsinyed esetéhez: ha meztelen altesttel engeded lenni mind gyakrabban, az sokat segít a kontrollja kialakulásában.

2011. jún. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kisebb a gyerek hólyagja, igen, de nyilván kevesebbet is iszik, mint egy felnőtt.


Most lehet, népszerűtlen leszek, de én azt mondanám, ha már elérted, hogy hetekig szobatiszta volt, ne lépjetek ok nélkül vissza. Rövidesen mondani fogja előre is, hogy pisilnie kell, addig se add rá vissza a pelót. Időnként ültesd rá a bilire, persze ha csak erőszakkal menne, akkor inkább ne. Ha ráülteted, biztos pisilni fog. Szerintem csak nem akarja félbehagyni a játékát, de érzi, hogy pisi lesz.


És vannak gyerekek, akik nem szeretik a bilit, helyette a wc-t választják, mert ezt látják a családtagoktól is. Úgyhogy ha nálatok ez a gyakorlat, maradj nyugodtan a wc-nél.

2011. jún. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van, amivel egyetértek az előző beíróval, de ezen meglátásaival nem:


"Kisebb a gyerek hólyagja, igen, de nyilván kevesebbet is iszik, mint egy felnőtt."


Ha arányában annyival inna kevesebbet, mint egy felnőtt, az nem lenne egészséges számára. (Sajnos akadnak ilyen kisgyermekek is.)



"Úgyhogy ha nálatok ez a gyakorlat, maradj nyugodtan a wc-nél."


Ennek kapcsán a kérdezőt idézem:

"pisilt a wc-be ha kértem, de most nem akarja azt sem."

2011. jún. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!