Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindenkinek élő fenyője lesz...

Mindenkinek élő fenyője lesz gyerkőc mellett? Tanakodunk párommal, hogy élő fenyő vagy mű. Mivel panelban lakunk, száraz a levegő, meleg van, nem sokáig bírják a fenyők. Még az ezüst sem.

Figyelt kérdés
2010. dec. 12. 16:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Még a gyerek előtt műfenyőt vettünk, nagyon drága volt, de gyönyörű és nagyon jó minőségű. Mi azért vettük, mert egyrészt sajnálom a fákat, bár ezeket erre a célra ültetik, másrészt nem koszol és mindig ugyanolyan szép és szabályos. Gyerek szempontjából sztem mindegy, csak az élőnél vigyázni kell a mézgára, ami kifolyik belőle.
2010. dec. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szintén panelban lakunk, éveken át egy kis gyökeres fenyőnk volt, de tavaly már műfenyőt vettünk és egyáltalán nem bántuk meg.

27 hós és 10 hós a két kicsi, legalább véletlenül sem nyelnek le tűlevelet, nem mászik is semmilyen állatka a fából, nem szúr meg tűlevél senkit, nem pusztul miattunk egyetlen fenyő sem.

2010. dec. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi vályogházban lakunk, full párás a levegő, meleg mincs annyira mint a panelban, mégis az ezüstfenyő nem bírta 1 hétig sem:( Az idén lesz egy pici fenyőfánk, de jövőre összegyűjtsük a pénzt műfenyőre, az tuti. Ha eleve nincs az embernek nagy háza akkor elkerülhetetlen, hogy minden takarítás ellenére is belelépjen tűlevélbe, vagy épp játék közben ne húzza meg a gallyait, mondjuk úgy hogy elrohan előtte. Nekünk két kicsi gyerek van, van tapasztalat. Ha lenne hatalmas házunk, és a fenyőfát az "útból" el lehetne rakni, akkor talán maradna az igazi. De mivel nincs, így még idén lesz egy kis élő de jövő karira már műfenyő lesz.
2010. dec. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mi élőt veszünk és kikötjük.
2010. dec. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi is panelben lakunk,de nekünk eddig mindig élőfenyőnk volt. Én az illata miatt szeretem. Egyébként, ha lefújjátok hajlakkal,akkor nem potyognak a tüskék. Anyukámtól hallottam ezt a verziót, és nálam bevált. Csak nagyon minimális tüske hullott, azt meg gyorsan összeporszívóztam,mielőtt széthordanánk.
2010. dec. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
23%

Műfenyővel nem igazi a karácsony!!!

Főleg nem pici gyerek mellett!

Most már minden mű!!!

2010. dec. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
mióta élek mindig élő fenyőnk volt, az illata fantasztikus. erről nem mondok le:))
2010. dec. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is az igazi fenyőre szavazok.

S engem kifejezetten zavar, ha valaki a környezettudatos magatartásával magyarázza a műfenyő vételét. Ha számolja, hogy mi kell az előállításához, s mennyi idő alatt bomlik le majd az a műfenyő, akkor elkeseredhet.

Azt viszont megértem, ha valakinek lakás levegője miatt ez a jobb megoldás, az illatot meg lehet pótolni illóolajjal.

2010. dec. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia.

Szintén élő fenyő,ez a jó fenyő illat 1 évben egyszer van :)

Szintén panel,25fok van a lakásba. A fa eddig is minden évben kibírta azt a pár napot,és ez így is marad:) már itt van az erkélyen a jó 2méteres fa :)

Nálunk nem hiszem,hogy valaha is lesz műfenyő! De hát ugye ízlések és pofonok:)

2010. dec. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi a 4.en lakunk,távhős lakásban,6 éve műfenyőnk van.

Most gondolkozom egy földlabdás kisebb fenyőben,amit vissza lehet vinni,mert ugye kiültetni nem tudom,vagy az élő fenyőt kitenném az erkélyre.

Nálunk nem az a lényeg,hogy mekkora a fa,hanem,hogy szép legyen:)

2010. dec. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!