Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 és fél hónapos babánk miért...

3 és fél hónapos babánk miért ébredt fel éjjel 4-szer,5-ször? Születésétől kezdve jó alvó volt. Fog? Oltás? Száraz levegő?

Figyelt kérdés
Kislányunk 15 hetes. Pénteken kapta meg a három hónapos oltásokat, kettőt és plusz a rotát is. Péntek estére belázasodott, de kapott kúpot, így lement a láza reggelre, és végigaludta az éjszakát is. Szombat éjjel már kétszer ébredt. (Tudom, örülnöm kéne, hogy csak kétszer, de eddig átaludta az éjszakát.) Tegnap éjjel viszont, óránként, másfél óránként kelt szegénykém sírva(összesen kb 5x-6x). Az orra folyamatosan tele, éjszaka kétszer is kellett porszívózni, alig kapott levegőt szegénykém. Két hónapos korától nyálzik, keze állandóan a szájában. Lehet ez már a foga? Vagy inkább ez az oltás utóhatása? Esetleg száraz lehet Nálunk a levegő? Gondoltam, ha esetleg bármelyiket meg tudnám előzni, könnyebbé tudnám tenni az éjszakáit. Bocsánat, hogy hosszú lett, de szerettem volna minél részletesebben leírni a helyzetet.
2011. szept. 19. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért ébred mert nem kap levegőt. Ez lehet az oltástól is, hogy betaknyosodott. Sajnos így működik a gyerek. Még sokszor fognak változni az alvási szokásai. Az ilyen időszakot túl kell élni. Szívd az orrát, és használjatok nasivint, az kicsit segít.
2011. szept. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Akkor lehetséges, hogy az oltásoktól taknyosodott be szegény. Este lefekvés előtt is kiszívom majd a nóziját, hátha jobb lesz éjjel.
2011. szept. 19. 12:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem kap levegőt, ha tele van az orra és ezért kel fel annyiszor. Én mindig megemelem a fejrésznél az ágymatracot, hogy ki tudjon folyni a takony, így tud aludni. Az én kislányom is 3 és fél hónapos épp taknyos, naponta többször is porszívóztam neki, éjjel pedig alszik. Remélem beválik. Sok türelmet. :)
2011. szept. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál. :) Igen, Nálunk is a takony volt az oka. Porszívózom Neki, mikor kell. Most már visszaállt az egyszeri hajnali ébredés. Abban még tudnál segíteni, hogy az ágyat mennyire és hogyan, mivel emeled meg? Illetve a matracot.
2011. szept. 21. 08:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia ! Ne haragudj, hogy ilyen későn válaszolok, nem volt netünk. A matrac fejrésze alá behajtogatok akár két vékonyabb takarót, attól függ mennyire jó neki a magasság, amikor már nem szörcsög. A mai napig alkalmazom még a 3 éves nagy fiamnál is. Még egyszer bocsi.
2011. okt. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!