Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves lányom úgy ordít a...

2 éves lányom úgy ordít a hajmosásnál még mindig mintha nyúznák. Van bevált trükkötök?

Figyelt kérdés

Születése óta ordít tőle, most már felpattog a kádból is félelmében és bizony volt olyan, hogy el is csúszott. Elmondtam a 2 év alatt milliószor, hogy nem fáj, nem kell félni, kipróbáltam csomó mindent, semmi se vált be.

Van valakinek hasonló tapasztalata? És megoldása erre?


2010. dec. 12. 21:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is 2 éves. 2 hónappal ezelőttig nálunk is ez ment, nem tudtam jobbat, mint hogy leöntöttem a kis fejét kicsi vödörből. Aztán 2 hónappal ezelőtt nem volt este itthon apa, és a gyerekkel fürödtem, közben mostam hajat is. Mutattam neki ,hogy anya belefekszik a vízbe és bevizezi a haját. Erre Ő is belefeküdt és elkezdte vizezni a haját. Vigyorogva. Azóta már az a gondom, hogy ezt minden este eljátsza. :)
2010. dec. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom ugyanezt csinálja.Az ablakot be kell zárni, mert azt hiszik az utcán hogy gyilkoljuk a gyereket.

Ketten fogjuk le.

Hiába mondom hogy hajtsa hátra a fejét v törölközőt teszek oda.Akkor is hisztizik.De érdekes ha anyunál alszik és ott mossa a haját ott hangja sincs!

2010. dec. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az enyém is ordít, akármit csinálok. Utálja. Én a lelocsolós módszert választottam,mert az se vált be,hogy hátrahajtom a fejét a vízbe,mert azt hiszi belefullad,hiába tartom a kezemmel a tarkóját. Olyan hangosan üvölt a lányom,hogy már a szomszéd is megkérdezte,mit csinálok a gyerekkel, hogy így sír.
2010. dec. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Enyém is ordított. 2 éves pont. Kb. két hete van az, hogy megmondta, hogy mi a baja a hajmosással. (a sampon persze). Azóta azt mondjuk, mikor rázendít, hogy ez nem sampon, hanem folyékony szappan. :) Azóta csak nyüszög, de nem ordít már. Ja, és a hajszárításnál is üvöltött végig, de pár hete már tűri :) (közben játszik).
2010. dec. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tegyél elé tükröt(fogja valaki), hogy lássa mi történik. Nálunk bevált. Addig nézte magát, hogy elfelejtett sírni. Ja, meg a habos haját felállítottuk viccesen, és akkor már nevetett is.
2010. dec. 13. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm, már én is a leöntős módszert választom. A samponig szépen eljutunk, még ő maga kéri, de aztán mikor a sampon lemosás jön, az a világ vége. Kicsit megnyugodtam, hogy nem csak az én gyerekem ordít a hajmosástól. Eddig akikkel találkoztam mind azt mondták, hogy a gyerekük imád hajat mosni.
2010. dec. 13. 10:40
 7/12 anonim ***** válasza:
20 hós fiam, nálunk üvöltött, aztán apukája átvette tőlem a feladatot, én kimentem a fürdőszobából, ő a kopasz fején megmutatta, azóta nincs dili. a tükör nálunk is bevált a hajvágásnál, ollóval nem lehet vágni, elkapja a fejét, így géppel vágjuk. azt is apa oldotta meg (ott sem voltam, én mindig csak ígértem, hogy levágom a haját.) azt akarom ebből kihozni, mi lenne ha nem Te csinálnád, hanem apa.
2010. dec. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Apjánál is ugyanúgy ordít, nagymamánál szintén.

Mutattam már neki a sajátomon, megengedtem neki, hogy ő öntse a fejemre a vizet, mégse. Ezt a tükrös dolgot ma kipróbálom, ez az utolsó reményem. Mikor tudom, hogy jön a hajmosás előre görcsbe áll a gyomrom.

2010. dec. 13. 13:58
 9/12 anonim ***** válasza:
Én vettem egy úszószemüveget,szép mintásat.Eddig kétszer használta,egy fokkal jobb volt a helyzet,de még mindig megviseli a hajmosás.
2010. dec. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kisfiam egyik hétről a másikra kezdett el rettegni a hajmosástól, pedig strandon, uszodában víz alá megy, saját fejére önti a kisvödörből a vizet.Borzasztó volt látni a reszkető, pánikoló gyereket. ( 2 éves, fiú)

Aztán elmentünk a "Varázs sampon boltba" (DM):), ahol ő választott sampont.

Ült a kádban a habos fejével és akkor jöttek a kedvenc történetei, amik így kezdődnek: "amikor kisbaba voltál...",túl voltunk az első szavain,miket evett, miket játszott, majd jött az " amikor kisbaba voltál, úgy mostunk hajat..", persze ezt rögtön szemléltetni is kellett. Innentől nincs probléma, kisbabásan mosunk hajat a varázs samponnal.:)

2010. dec. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!