Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek keveset eszik a 2...

Szerintetek keveset eszik a 2 évesem?

Figyelt kérdés

Sokat sír éjjel. Lehet nem vacsorázik eleget?

Egyedül eszik, nem hagyja hogy etessem. Nem rohangálok utánna, hogy egyen. Nem sovány, 92 cm és 13 kg.

Napi étrendje:

7 után kel, rögtön cumisüvegből 2 deci kakaó

8 után reggeli: fél alma, 2 szelet párizsi, fél keksz, kis tea

11kor ebéd: ha leves is van, akkor abbol levestészta, sárgarépa. Néha ez után fél tojásrántotta, vagy fél kistányér rizs, makaróni.

Alvás, utánna 2kor joghurt, 1-2 keksz, tea vagy gyümölcslé

17 orakkor kb annyi mint az ebéd, valami husi.

20 orakkor 2 deci tápszer vagy tej

Napközben néha eszeget almát, csokit, kekszet.


Nem eszik krumplit, banánt, káposztát, tebegrizt.

De ha például van rántotthus, fasirt, fánk, palacsinta, arra "rájár".


2010. dec. 16. 14:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
Hát én nem is tudom. az én 2 éves fiam ennél többet eszik, és nekem az is kevésnek tűnik. Pedig még vékonyabb is, mint a Te kisfiad. Ő 92 cm és 11,6 kiló.
2010. dec. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Enyém is két éves, és pont ekkorák a méretei :)


Nálunk is kb így néz ki az "étrend", annyi, hogy a vacsi az mostanában sosem jön össze neki (18 órakor szoktunk). És azt csinálom, hogy fürdés után (ami nálunk jó későn van, 9-kor.. még elcsócsál valami fél szendvicset vagy kekszet, babapiskótát, sbt., aztán fogmosás, majd fél 10 körül 2 dl tej. Reggelig alszik ébredés nélkül.)


Én úgy érzékeltem, ha 18 és 21 között nem eszik már, akkor éjjel bizony éhes, persze enni nem kapott, csak inni. De így meg inni sem kel fel.


Próbáld meg neki a vacsit kicsit később adni.

2010. dec. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja, az előbb nem irtam, az enyém kislány.
2010. dec. 16. 14:37
 4/17 anonim ***** válasza:
2. vagyok, enyém is lány :)
2010. dec. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ennyi idős, de sokkal kisebb, és kevesebbet is eszik. Szerintem ne aggódj, annyit eszik, amennyi jól esik neki, éhen halni nem fog, bár a vacsija tényleg elég soványka. nekem pont délutánra-estére jön meg a lányom étvágya. Próbálj neki kevesebb édességet adni, mert az nagyon elveheti az étvágyát. Hidd el nem vagyok az a féle anyuka, aki megvonja az édeset a gyermektől, de én is kevesebbet adok neki már, mert azért nem akar enni.Max rudi vagy puding, de tea, keksz és csoki csak nagyon mértékkel és nem mindennap.
2010. dec. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Akkor valóban éhes lehet éjjel, mert felsir és mondja hogy tea kell.

Az a baj, hogy kenyeret egyáltalán nem eszik, csak ha bundás kenyér van.

Akkor ma megprobálok neki még 7-8 körül adni valamit, mondjuk bundáskenyeret :)

Meglátom mi lesz.

2010. dec. 16. 14:43
 7/17 anonim ***** válasza:
A bundáskenyér nehéz éjszakára, vigyázz vele! Valami könnyebb, de laktatóbb kellene. Esetleg valami Győri keksz féleség?
2010. dec. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ja, 7 óra felé mehet még a bundáskenyér :) Csak közvetlenül elalvás, lefekvés előtt ne adj neki, nehogy megfeküdje a gyomrát, mert akkor még rosszabbul fog aludni, és attól tényleg szomjas is lesz.
2010. dec. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igyekszek kevés édességet adni, de azért minden nap kap valamit, turo rudit, kinder tejcsokit, kismackós piskotát, azt is nappal. Bár inkább több gyümölcsöt kellene, de csak almát és körtét eszik.
2010. dec. 16. 14:46
 10/17 A kérdező kommentje:

Érdekes, eddig nem is tünt válogatósnak, de igy leirva már igen.

Nem bölcsis, de ujévtől megy. Csak fog enni.

2010. dec. 16. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!