Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem alszik 22 hónapos kisfiam...

Nem alszik 22 hónapos kisfiam nappal? Márciustól bölcsis lesz, ott mi lesz? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2010. dec. 22. 12:11
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsi, a Nem alszik kisfiam nappal után felkiáltó jelet akartam írni.
2010. dec. 22. 12:11
 2/13 anonim ***** válasza:
Otthon az én lányom se aludt, a bölcsiben mindig el tudták altatni. :)
2010. dec. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ragaszkodj az alváshoz! Tetszik, nem tetszik neki, még aludnia kell! Tudom,könnyű ezt mondani, de én is megtapasztaltam már a nem alvási korszakot.

A bölcsi már érdekesebb dolog! Ott nagyon türelmesen és mindent kipróbálva, latba vetve próbálkoznak a gyermek elaltatásával, hiszen ez a feladatuk! Nagyon nehéz dolog, csak gondolj bele,ha van 20 gyerek, s abból "csak" 5-t kell naponta elaltatni, az milyen tortúra, mennyire megterhelő mind a gyereknek, mind a gondozónak. Nem beszélve arról, hogy mennyire zavarja a többi gyereket a nyugodt pihenésben, pl a sír... Én sajnos mindig észreveszem a fiamon, ha a bölcsiben valaki nem akart aludni, ugyanis ilyenkor az én fiam is sokkal kevesebbet alszik.

Nem beszélve a déli alvás hiánya este annyira fáradttá teszi a gyermeket, hogy az már neki is szenvedés.


Persze sokan mondják, hogy ha bekerül a bölcsibe a gyermek, akkor az majd a gondozónők feladata, hogy elaltassák a gyereket! Nos, így is fel lehet fogni az egészet! De azért ők tisztán látják, melyik az a gyerek, aki othon is alszik délben, s ki az, aki nem!

2010. dec. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia, a bölcsiben fog aludni, ott teljesen más lesz , megy majd a többiek után, nem lesz gond az alvás! (keresztanyám bölcsibe dolgozik nemrég tettem fel neki én is ezt a kérdést!)
2010. dec. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
kedves 2. Próbáltam én ragaszkodni az alváshoz. De amikor 30 percen keresztül is üvölt, és nem akar aludni, akkor nem tudok vele mit csinálni. Egyébként ha nem alszik nem nyűgösködik délután, és este 8-kor már alszik 10 helyett.
2010. dec. 22. 16:17
 6/13 A kérdező kommentje:
de ha sétálunk akkor mindég alszik a babakocsiban egy kicsit.
2010. dec. 22. 16:18
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a gondozónő hogy ilyenen ne aggódjak, ott annyi inger éri, hogy ki fog dőlni. Ő januárban kezdi a bölcsit, 22 hónapos.
2010. dec. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én kislányom sem aludt minden nap,a bölcsiben viszont nagyon lefárad,ott alszik.2 évesen kezdte a bölcsit,3 hónapja jár
2010. dec. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
hát nekem se akar aludni általában- szintén 22 hónapos, és januárban kezdi a bölcsit- , de én vagyok az erősebb és lekaratézom :D türelem kérdése,általában max 1 óra kell hozzá, és lemerül... rendben, néha ez kimerítő nagyon nekem is, és szaranyának érzem magam, hogy a gyerek üvölt, én meg korlátozom a szabadságában, de muszáj, mert az a 1,5 óra kell nekemis a regenerálódásra, képtelen vagyok non-stop reggel 7-től este 8-ig vele foglalkozni.
2010. dec. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem lesz gond a bölcsiben. Vagy elfárad délutánra és szépen aludni fog, vagy megoldják a gondozónénik a helyzetet.


Amikor beszoktattam a fiam a bölcsibe és bent voltam vele a csoportban, volt egy kislány, aki nem aludt déluátán. Lefeküdt a többivel, picit pihent, aztán ha nem tudott elaludni csendben játszott a szőnyegen. Ugyanúgy, aki hamarabb ébredt a többinél, ment játszani. Egy teljes bölcsis csoport nem alszik el és ébred egyszerre, a gondozók ezt tudják kezelni.

2010. dec. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!