Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Étvágytalanságból (evési...

Étvágytalanságból (evési zavar) adódó csontosodási problémákban "szenvedő" kisgyerekek anyukái, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2 és féléves a gyerkőc, nagyon rosszul eszik, nagyon válogatós, ennek meg lett a következménye, csontosodási zavar lépett fel nála, magyarul nem jutott elég tápanyaghoz kis szervezete. Én mindent megpróbáltam, hogy egyen valamit a gyerkőc. Se tápszert, se tejpépet nem fogadott el sose, tavasszal átestünk rotán, és onnantól kezdve egyre kevesebb ételfélét volt hajlandó enni. Tapasztalatok ugyanazon tünettel?
2011. okt. 27. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne is idegesíts, nálunk még a tápszer fogy, de nagyon már más sem. Ma tettem fel egy kérdést:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


2 évesen megy a bölcsibe, remélem ott "helyrerakják" az étvágyát. Addig meg próbálkozunk nap, mint nap. Valami vitamint azért tudsz neki adni?

2011. okt. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Napi 3x Vigantol, 2 ampulla Calcimusc és Vitacolan. Reméljük ez helyrerakja a kis szervezetét. 19 hónapos koráig szoptattam, mellette evett rendesen (levesek, főzelékfélék, de abból se sok, húsok, gyümölcsök) aztán átestünk kéthetes rotavíruson, és onnantól kezdve jött a "romlás". Mi egy hónapja járunk bölcsibe és én is mint a többi anyuka a bölcsitől vártam a megváltást, hogy végre normálisan eszik a gyerekem. De sajna nem így lett, rosszabodott az étvágya. Persze pszichés oldalról is lehet nézni, de ő már a bölcsi előtt is rosszul evett. Logikus egy kicsit szerintem, ha nem eszik megfelelően, akkor a szervezetében is változás van.
2011. okt. 27. 20:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Vérvételen voltatok? Esetleg vashiány is lehet már, ami fokozza az étványtalanságot.

Nálunk ez úgy jött, hogy kezdett nem szimpatikus lenni neki az étel, sosem volt nagy evő. A bölcsis vezető szerint kényelmesebb neki így és ne adjak neki csak este tápszert. De így is vékonyka a drágám. Tanácstalan vagyok. Igaz nem jó, de mesenézés közben szoktam etetni, akkor pár falatot eszik, pedig már egyedül is tudna enni, de kvázi nem akar.

2011. okt. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mi 3 napos kórházi kivizsgáláson estünk át, a vérvételből derült ki a csontosodási zavar, ill. csináltak röntgent a kézfejéről. Kíváncsi lettem volna, hogy más kisgyereknél az étvágytalanság okozhatta-e ezt a zavart, annál megszűntek e vagy/ill. megjött az étvágy?
2011. okt. 27. 21:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Off! De azért elég gáz, hogy idáig jutottatok, sajnálom. Itt a múltkor olvastam, hogy valaki psziho dokihoz vitte már a gyerekét, mert annyira nem evett, próbálj meg rákeresni.
2011. okt. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2011. okt. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A Peritolt próbáltad már? Sokmindenkitől hallottam hogy remek etvágynövelő!
2012. jan. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!