Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hagyjam, hogy a 15 hós fiam...

Hagyjam, hogy a 15 hós fiam mindenhová felmásszon (asztal, ablakpárkány)?

Figyelt kérdés

Már egy ideje tart ez, ami ellen védekezhetünk, megtettük. Pl a székek össze vannak fordítva, hogy ne tudjon felmenni az asztalra. Nem esne le, azt látjuk, annyira azért óvatos, csak pakol, ott szórakozik.

Az ablakpárkányra is felmegy, mert alatta van a kanapé egy része (nincs más elrendezési lehetőség). Innen volt már hogy leesett, de úgy mint a macska (térdre, tenyérre), de egy fél perc múlva már ment is újra fel.

Nem csak itthon csinálja, bárhol.

Mondom neki nyugodt hangon, nem szabad kisfiam, le fogsz esni stb. Persze hatástalan.

Mit tegyek, vagy ez csak egy átmeneti időszak és egy idő után már nem lesz izgalmas?


2010. dec. 22. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
na nálunk is ez megy.a kisfiam szintén 15 hós és amire csak tud felmászik,vagy felmászna.épp emiatt cseréltük le a kiságyát a hétvégén,mert a rácson át akart kifele mászni.a befele még hagyján,mert a matrac megfogja,de kifele már nagyobbat esik.pedig volt 2 rács amit ki lehetett venni és azon ki tudott volna mászni,de érdekesebb volt ugy.igy kapott rendes ágyat.na igy meg állandóan a komódra akar felmenni,de sajna nem tudom onnan sehova elrakni helyhiány miatt igy mindig rászólok még féluton.a jobbik esetbe 3 szólás után otthagyja(kb 2 percre),ha nem akkor megyek és elveszem.meg a szekrényre akar mindig felmászni(polcos szekrény és az alsó része kijjebb van).hát onnan is folyton szedem le.anyuéknál ő is betámadja az asztalt.ott is figyelni kell a székekre mindig.sajnos ezek ellen szerintem nem lehet mást tenni hogy rászól az ember meg hogy elveszi onnan.szerintem majd elnövik.most ez az érdekes,hogy mindent megmásznak.
2010. dec. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt mindenre felmászós időszak, talán egy hónapig. Szerintem ne engedd meg a fiadnak, határozottan tiltsd le róla!

Nagy baj lehet belőle, és ha leesik az asztalról, pont arcra, kitörik a foga, vagy bármi..

Ha a lányom mászott valahova, ment büntibe (járóka- amit amúgy nem használtunk). Pár hét alatt leszokott a mászásról.

Ha jön hozzánk másik gyerek, azt sem engedem mászni sehova, mert a hülyeség ragad, egyből az enyém is mászni akar akkor.

Nálunk nincs kanapén ugrálás, székre, asztalra, egyéb helyre felmászás.

Ha a nyugodt hang nem jön be, hogy rászólsz, hát kiabálj rá, vagy menjen büntisarokba.

Saját érdekedben ne engedd neki a mászást, tényleg nagy baj lehet belőle. Olyan kis "lükék" és olyan hamar megvan a baj.

2010. dec. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne engedd, mint mondtad már esette, csak egyszer kell rosszul leesnie és meg is van a gondd!

Én mindig levettem, ráütöttem a kezére, mondtam hogy nemszabad! Sírt ment volna vissza, nem engedtem, 1 hét alatt leszokott!

Nálunk az ablak kilincsbe kapaszkodott, volt hogy már majdnem kinyitotta az ablakot, akkor vagy befele vagy kifele esik. De akkor lett elegem mikor egyszer mászott le, megcsúszott,leesett a kanapéról, szönyegre esett fejjel, de elkaptam, csak a bőre horzsolódott le a homlokán, de rondán bevarrasodott

2010. dec. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Felmászhat a székekre és pakolhat, de az asztal szigorúan tilos. Többször kellett elmondani, de már eszébe sem jutna az asztalra mászni.

A párkányra felmászhat, de csak ha zárva van az ablak (sosincs nyitva, de megmutattuk milyen az, ha nyitva van - nem szeretném, ha egy nyitva felejtett ablakba puszta kiváncsiságból mászna fel és kiesne)

Így, hogy itthon felmászhat, máshol nem is érdekli az ablakpárkány.

2010. dec. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A falról azért szedd le, nagyot eshet a plafonról.
2011. jan. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!