Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szokott nyávogni és hisztizni...

Szokott nyávogni és hisztizni a 3 év feletti kisfiatok? Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

4 éves a kisfiam, iszonyú sokat nyávog és hisztizik, olyan "lányosan" teszi, bár tudom, hogy nem helyes így beskatulyázni senkit sem :)

Kb. 3 éves koráig elfogadtam, hogy ez van, de persze mindig elmondom neki, hogy normális hangon, hiszti nélkül kérjen.

Ja és persze igyekszem figyelmen kívül hagyni a hisztit, de tegnap este pl. 10 percig sírt kint az ajtó előtt valami hülyeség miatt, pedig tudta, hogy addig nem jöhet be, amíg abba nem hagyja, mégis hisztizett.

Mit lehet még tenni?

Köszi!


2010. dec. 28. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem már késő... állítólag a gyereket 3 éves korig tudjuk a leghatékonyabban nevelni.. Én az apuja kezére bíznám ilyenkor..
2010. dec. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam 1,5 évesen kezdte a hisztiket, na ekkor nyafogott ő is lányos hangon. Nem ért a hisztivel célt, volt hogy negyed óráig is üvöltött, hagytuk...A plazában is volt, hogy üvöltve jött utánunk...Most 2,5 éves és nagyon ritkán kb. havonta egyszer hisztizik, ez elviselhető.Egy fontos, hogy anya és apa is egyet mondjon, ne találjon kiskaput.
2010. dec. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is 3 volt mikor kényeskedett. Orvos mondta, ignoráljuk. Ezt tettük. Bár néha azért rászóltam, hogy rendes hangon mondja. Néha pedig eljátszottam, hogy nem értem így mit mond. Leszokott róla.

Nálunk nem hívnám hisztinek, csak sír, ha baja van, de már megkérem, hogy menjen a másik szobába, amíg sír, és addig nem jöhet ki mig meg nem nyugszik.

Mérd az időt, remélhetőleg nálad is úgy lesz, hogy egyre rövidebb ideig fog tartani a hiszti. Néha egy perc is tíznek tűnik, ezért tényleg mérd.

2011. jan. 1. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!