Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom most megy bölcsődébe...

Kislányom most megy bölcsődébe. Mit érdemes beszerezni neki? Miket szoktak bevinni azon kívül amit kérnek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekünk míg pelusos, addig természetesen kell bevinni pelust + popsitörlőt+kenőcsöt. Én úgy tapasztaltam, jobb, ha mindenre - minden darabpelusra is!) rárajzolom a jelét, így elkerülhetők a kínos félreértések (pl többször is borzasztó nejlonpelusban adták ki, amitől kipattogott a bőre)

Ágyneműt nem kellett bevinni, kis törölközőt se, előkét se, mert mindet a bölcsi adja. De erre esetleg érdemes rákérdezni.

Én lemértem az öltözőszekrényét és vettem bele műanyag dobozokat, így sokkal kezelhetőbb és átláthatóbb, mert hiába hajtom be, ha ők a nagy kapkodásban csak összevissza begyűrnek mindent és az első kinyitásra aztán meg kizuhan az egész, tiszta váltóruha meg minden :s Sok anyuka hadrendbe állította azóta a saját szekrényükben is a dobozos rendszert :-)

Nálunk 1 cs zalvétát, 100-as zsepit kérnek havonta, de ez bölcsinként változik (szobatisztaságtól kezdve WC-papírt is)

mivel érzékeny a veséje a lányomnak, ezért én egy kis takarót is vittem és alváskor pluszban ráteszik az ágyára hogy nehogy felfázzon alulról.

Szokták még kérni, hogy ha lázgörcsre vagy hirtelen lázemelkedésre hajlamos a kicsi, akkor vigyetek be lázcsillapító kúpot/szirupot. Nálunk azt is külön felírták, hogy kaphat-e mindjárt kúpot, vagy csak kanalas orvosságot...

Nálunk "tízóraira" csak kis gyümölcsöt meg pár szem kekszfélt esznek, ezeket a szülők viszik. Heti 1 gyümölcsnap van, akkor fejenként pár szem gyümölcsöt ( pl 2 almát vagy 1 fürt szőlőt) kell bevinni és havi 1 cs nápolyit/kekszet


Elég általános a kérésed, ha konkrétabban vagy kíváncsi pl ruházatra vagy nemtommire,akkor szólj, és leírom azt is hogy nálunk hogy megy :-)

2010. dec. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amit kértek: ruhazsák, pelenka, popsitörlő, popsikenőcs, legalább 2 váltás ruha (ha baleset történik), benti cipő, üzenőfüzet (csak egy kis vonalas füzet). Havonta kell 1-1 csomag szalvéta, zsepi és folyékony szappan (bár azt még nem kértek, mert sok van)

Amit érdemes: alvós játéka ha van. Én raktam egy Bepanthent, mert gyakran taknyos és teljesen kiszáradt bent mindig az orra alatt, így tudták kenni neki, vagy amikor az udvaron voltak a hidegtől a pofija száradt, pirosodott.

Amúgy szerintem más nem kell, ha valami hiányzik, úgyis menet közben derül ki. :)

2010. dec. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azon kivül amit kérnek én vittem cumit, mert cumiznak, textilpelust, ezzel alszanak el és ezzel nyugtatják meg magukat, ha valami gond van (másnak plüsse van, vagy ilyen nyunyóka, vagy ki minek hívja). Csőrös poharat, de ezt már visszaadták, mert most már tudnak inni rendes pohárból. Én is vittem popsikrémet, láz és fájdalomcsillapítót. Más nem jut eszembe.
2010. dec. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első válaszolónak:


Mekkora a szekrényetek? Hogyan kell elképzelni a módszeredet?

2010. dec. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Már nem emlékszem pontosan centire, de kb 40 széles, 30 mély, 50 magas a belseje, és nincs benne semmi polc vagy osztás, csak a bal oldalon felül egy kis kabátakasztó kampó.

Én úgy okoskodtam, hogy szekrény szélességből levontam annyit amit kb az egymásratornyozott pelusok elfoglalnak, és így kerestem dobozt.

Sima magasperemű ételtartót vettem (tetőt otthonhagytam), kettő fér egymásra, az alsóban vannak a váltónadrágok , harisnyák, pulcsik, a felsőben meg azok amik gyakrabban kellenek: bodyk, pólók, a cumitartó dobozka (cumival alszik) és a tetejére szoktam tenni az alvósállatot is. A kabát összehajtva elfér legfelülre hajtva.

Vittem egy kartonmappát is, ebbe gyűjtheti a műalkotásokat.

A dobozokra rárajzoltam a beltartalmat egyszerűsített formában, hogy mik vannak benne, mert nekünk alsó szekrény és ő is eléri, így egyedül is ki tudja venni belőle a pulcsiját pl (mondjuk ő már 27 hós és elég önálló, cippzáros pulcsit egyedül is felvesz), vagy visszateszi a cumiját meg az állatkát alvás után.


Hát igen, nálunk is két garnitúra váltóruha kell, benti lábbeli (nekünk a sima kivágott orrú szandál nem vált be mert folyton rátapostak a lábujjaira), és cumi 2 db a biztonság kedvéért. Az alvóskedvenc nálunk hazajáró és minden reggel visszük magunkkal...


Van olyan kicsi, aki még nem iszik pohárból, nekik lehet csőröset is bevinni, vagy cumisüveget, de hamar átszoktatják őket.

Ja, és üzenőfüzet nálunk is van.

2010. dec. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!