Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kislányom nagyon...

3 éves kislányom nagyon hisztis, verekedős, nem tudok vele mit csinálni. A testvérét 7 éves fiú, állandóan ütögeti. Na ebből szokott oltári nagy veszekedés lenni. Hiába szólok rá, mintha nem is neki beszélnék. Esetleg valami bevált taktika?

Figyelt kérdés
2010. dec. 29. 12:52
 1/2 anonim ***** válasza:

buntetes

Magyarazd el neki, hogy nem verekedhet kovetkezmenyek nelkul, allisd sarokba 5-10 percre, allj mellette, hogy ne tudjon eljonni onnan vagy ne tudjon megfordulni, utanna pedig adj neki lehetoseget bocsanatkeresre. A legfontosabb, hogy vegig maradj higgadt.

2010. dec. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt, a nagy sosem bántja a kicsit, ő meg visszaél ezzel. A fiam már nagyon mérges volt a húgára, hogy állandóan megverte. Egyszer mondtam, hogy adja vissza. Persze ne nagyot, de azért érezze, hogy nem ő a királylány. Akkor baromira meglepődött, azóta ritkán csinálja. A szép szó, büntetés, simi, stb. nem használt, már vagy egy éve ez ment. Meguntam. GOndoltam, ha máskor nem, akkor az oviban úgyis vissza fogja kapni. így ennek elejét vettem.
2010. dec. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!