Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért van az óvodában őszi,...

Miért van az óvodában őszi, téli. Tavaszi szünet? (Valamikor ezek a szünetek pl. a téli, szénszünet miatt volt az iskolában és óvodában. ) Melyik rendelet írja elő?

Figyelt kérdés
2010. dec. 29. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Gondolom azért, hogy el tudjanak menni szabadságra az óvónők, dadusok.
2010. dec. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
dadus vagyok. Valamikor nekünk is pihenni kell, és rendesen is ki kell takarítani évente 2-3x.
2010. dec. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Velunk hetfon orditott egy apuka, hogy merunk egy evben ket napra bezarni (23, 24 dec), mert neki azok meg munkanap voltak.

Hat kopni nyelni nem birtunk! Elkepeszto, nemhogy inkabb meghuzna magat es orulne, hogy mi nem zarunk be nyarra, egesz evben osszesen ket napra!!!! Hat ne mondjam, nyaron volt utoljara szabad napom, mennyire jot aludtam azon a ket nap, es meg ebbe is belekotnek. Ha a kisujjad adod a karod tepik le!

Este is mindig azok az anyak jonnek a legkesobb, akik gyesen vannak, vagy munkanelkuliek. Szemrebbenes nelkul jonnek 18.00-kor, mikor hatig vagyunk nyitva. Kivancsi vagyok, melyik boltba menne be knyerert zar orakor. Bocsanat kedves kerdezo, de ez igy kikivankozott.

1. Azert van szunet, mert a gondozonak szuksege van ra.

2. Nem eri meg nyitvatartani, mert ezekben az idoszakokban sok kisgyerek van tavol, a maradekert nem eri meg a sok kiadas.

3. A gyereket a szulo maganak szuli, hogy legyen is vele neha napjan.

2010. dec. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezt talaltam, ez a Kozoktatasi torvenybol van, ebben irnak a heti 50 orarol, de igazabol nyari-, teli szunetet a torveny meg sem emlit.



Az egyes közoktatási intézmények


Az óvoda


24. § (1) Az óvoda a gyermek hároméves korától a tankötelezettség - e törvény 6. §-ának (2) bekezdésében meghatározottak szerinti - kezdetéig nevelő intézmény. Az óvodai nevelés a gyermek neveléséhez szükséges, a teljes óvodai életet magában foglaló foglalkozások keretében folyik. Az óvoda felveheti azt a körzetében lakó gyermeket is, aki a harmadik életévét a felvételétől számított fél éven belül betölti, feltéve, hogy minden, a településen, fővárosban fővárosi kerületben, illetve, ha a felvételi körzet több településen található, az érintett településeken lakóhellyel, ennek hiányában tartózkodási hellyel rendelkező három éves és annál idősebb gyermek óvodai felvételi kérelme teljesíthető.

(2) Az óvoda a gyermek hároméves korától ellátja - a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló törvényben meghatározottak szerint - a gyermek napközbeni ellátásával összefüggő feladatokat is.

(3) A gyermek - ha e törvény másképp nem rendelkezik - abban az évben, amelyben az ötödik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától napi négy órát köteles óvodai nevelésben részt venni.

(4) Az óvodai foglalkozásokat oly módon kell megszervezni, hogy az óvoda a szülők igényei szerint eleget tudjon tenni az óvodai neveléssel, a gyermek napközbeni ellátásával összefüggő feladatainak. Az e törvényben meghatározott óvodai feladatok ellátásához igénybe vehető heti időkeret ötven óra, melyet indokolt esetben meg kell növelni a gyermek napközbeni ellátásával összefüggő feladatokhoz szükséges idővel.

(5) A gyermek utoljára abban az évben kezdhet óvodai nevelési évet, amelyben a hetedik életévét betölti. Abban az évben, amelyben a gyermek a hetedik életévét betölti, akkor kezdhet újabb nevelési évet az óvodában, ha augusztus 31. után született, és a nevelési tanácsadó vagy a szakértői és rehabilitációs bizottság javasolja, hogy még egy nevelési évig maradjon az óvodában. A nevelési tanácsadó vagy a szakértői és rehabilitációs bizottság ilyen javaslatot a szülő kérésére és az óvoda nevelőtestületének egyetértésével tehet. A nevelőtestület egyetértését a nevelési tanácsadó, illetve a szakértői és rehabilitációs bizottság a gyermek, tanuló vizsgálatának megkezdése előtt szerzi be. A nevelési tanácsadó, illetve a szakértői és rehabilitációs bizottság - szakvéleményének megküldésével - értesíti a lakóhely, ennek hiányában a tartózkodási hely szerint illetékes jegyzőt, ha javasolja, hogy a gyermek további egy évig óvodai nevelésben vegyen részt.

2010. dec. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk(Bp) nincs szünet,4 ovi van a lakótelepen,minden évben 1 az ügyeletes,még nyáron is lehet az ügyeletes oviba vinni a gyerekeket.Mindig alá iratnak egy papírt,hogy kérjük-e az ügyeletet vagy sem

Bár nem hiszem,hogy sokan vinnék a gyereküket oda....

2010. dec. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam, hogy darázsfészekbe nyúlok !

1.) A Tisztelt válaszadó remélem nem komolyan gondolta a választ.

2.) Részben elfogadható, de több kérdésre mutat rá.

3.) Arra enged következtetni, hogy az évi munkanapokból 2 azaz kettő napon vannak bezárva (????) Mi lenne a véleménye ha a munkabérét 17,30hig számolnák el a 18h helyett ? Az utolsó mondata felháborító !! Többségünk saját magának szüli a gyerekét, de a körülmények mégis az óvodába juttatják a gyereket. (Amennyiben nem lenne óvodai igény, a kedves válaszoló ugyan mit csinálna ? )

4.)A 24§(2) pont ismertetését köszönöm.

5.)Köszönöm

2010. dec. 30. 09:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nem értem, miért ne gondolhattam volna komolyan. Nekik is van éves szabadságuk, ahogy mindenki másnak is, ezt valamikor ki kell venniük.


Viszont én azért kicsit megütköztem rajta, hogy a bölcsiben december 21.-e volt az utolsó nap. Amikor még tényleg munkanap van utána, nem is egy. Plusz a két ünnep között is zárva vannak, pedig az is munkanap. Sok szülő dolgozik. A munkahelyeken nincs téliszünet. Nekem mondjuk mindegy, én nem dolgozom, egyetemista vagyok, szóval itthon vagyok most, de emlékszem, amikor dolgoztam, hát nálunk ez az időszak volt ám az igazi hajtás. De leginkább a nyári szünettel vagyok gondban, hiszen én olyankor nem tudok szabadságra menni, sőt, olyankor megyek el dolgozni, már ha tudok, de a bölcsi bezár. Kérdeztem ezt az ügyelet dolgot, de azt mondták, hogy az egy hónap szünetből összesen csak egy hétig lehet az ügyeletes bölcsiben a fiam, a többi három hetet oldjam meg. Így nem láttam értelmét, hogy idegen helyen, a város másik végében legyen egy hetet, ha a többi háromban úgysem mehet oda.


Ettől függetlenül még mindig azt mondom, hogy természetesen az ott dolgozóknak is ki kell venni a szabadságukat, és ezt máshogy nem lehetne megoldani. Viszont a bölcsik meg az ovik is talán pont azért jöttek létre, hogy a szülő biztos helyen tudhassa a gyerekét, amíg dolgozik. Viszont nem nagyon alkalmazkodnak a munkaidőhöz ezek a helyek. Nálunk a bölcsi pl. csak négyig van. Hivatalosan ötig, de négykor már el kell vinni a gyerekeket. Ha teszem azt, valaki 8-tól négyig dolgozik, akkor az teleportál, vagy mit csinál? Hogy ér oda négyre?

2010. dec. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Így az első választ kiegészítve nagyon korrektnek tartom. A tapasztalatom az, hogy hasonlóan az iskolai szünetekhez igazodik az óvodák szünetei. Nem tartom jónak.
2010. dec. 30. 10:31
 9/9 anonim ***** válasza:

3.) Arra enged következtetni, hogy az évi munkanapokból 2 azaz kettő napon vannak bezárva (????) Mi lenne a véleménye ha a munkabérét 17,30hig számolnák el a 18h helyett ? Az utolsó mondata felháborító !! Többségünk saját magának szüli a gyerekét, de a körülmények mégis az óvodába juttatják a gyereket. (Amennyiben nem lenne óvodai igény, a kedves válaszoló ugyan mit csinálna ? )

4.)A 24§(2) pont ismertetését köszönöm.



En valaszoltam mind a kettore, es szivesen a 4. valaszert.

A masik valaszomhoz, igen, 2 munkanapon tartunk zarva, sem tavaszi, sem nyari, sem teli szunet nincs. Igazad van, ne 17.30-ig fizessek ki a berem, hanem 18.00-ig, akkor pedig becsukhassam magam mogott az ajtot!!!!!! Ugyanis gondoljunk mar bele, a kedves anyuka beesik hatkor, feloltozteti a gyereket, kozben persze erdekli mi volt a kicsivel egesz nap, en kedvesen es sgitokeszen valaszolok, ok elhagyjak az epuletet, mi aramtalanitunk, bezarkozunk. Nos igen, 18.20-18.30-ra el is hagyjuk a munkahelyet, es NEM, azert a fel oraert naponta nekunk senki nem fizet, es meg csak meg sem koszonik, mert az luxus. Egyebkent nem tervezem ezt csinalni egesz eletemben, valaszolva a kedves kerdesre, es ha masok is igy dontenenek, akkor lehetne vidaman itt felhaborodni, es vinni a gyerekeket az irodakba.

2010. dec. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!