Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves lányomon piros...

Másfél éves lányomon piros pöttyök jelennek meg a tehéntejtől. Adhatok neki azért néha, pl.1 hét szünet után,2 naponta 1,5 dl-t?

Figyelt kérdés
Amikor a pöttyök megjelentek, nem adtam neki a tejet 1 hétig. Ennyi idő elég, hogy tisztuljon a szervezete tőle? Adhatok neki hetente mondjuk 3x 1,5 dl-t? Mi baja lehet, ha a pöttyök ellenére "terhelem" a szervezetét a tehéntejjel? Mvel pótolhatom nála a kálciumot, ha a tejtől baja van?
2011. okt. 3. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól, mert a tehéntejtől kiütéses lett, nem biztos, hogy a boltitól is az lesz. Vegyél 1.5%-os tejet és azt adj neki. Ha valóban tejallergiás akkor semmiképp ne add neki, dokihoz kell vinni és ki kell vizsgáltatni. Kálciumot sokféle formában lehet adni, de ezt majd a doki megmondja.
2011. okt. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bolti 2,8%-os tehéntejet kapott.
2011. okt. 3. 12:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne adj neki, vidd dokihoz!

A tehéntej allergia kinőhető, de csak szigorú diéta mellett.

Amúgy ahogy az első mondta, először 1,5-ös tejet szoktak adni, azt is vízzel higítva elsőre.

2011. okt. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nekem a védőnő mondta a 2,8%-os tejet, az 1,5%-os túl savós.

Kb. 3 hónapja elvittem dokihoz a pöttyökkel, de csak annyit mondott, hogy ne adjam neki a tejet 1 hónapig, utána próbáljam meg.

2011. okt. 3. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!