Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan mondjam el Kislányunkna...

Hogyan mondjam el Kislányunknak, ha a Baba megszületik már nem alhat közöttünk? Szeretném, ha nem sérülne.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom most sokan elfogtok ítélni, de kisgyermekünk közöttünk alszik. Másfél szobás albiban lakunk, párom ráadásul most lett munkanélküli, én meg kismami vagyok.

Beszélgettünk már Kislányommal, hogy amikor megszületik a kicsi, (Aki úgy néz ki kisfiú, pedig a lányunk kislányt szeretne), Neki át kell költöznie a másik szobában, de teljesen kiakad ettől a gondolattól. Lányunk azt hiszi, hogy 4-en fogunk aludni a nagyágyban.

Hogyan magyarázzuk el Neki, hogy akkorra Ő már megnő és a babának is kell vegyünk magunk mellé egy bölcsőt, mertha véletlenül ráfekszünk nyomorék lenne? Mivel a kicsi sokat fog felkelni az éjszaka sírni és majd szoptatni is kell, Ő meg óvodába fog járni nem is lehetnénk egy szobában.

Szeretném, ha a lányunk nem sérülne.

A szoptatást is elmeséltem már Neki, de erre is azt mondta, hogy akkor majd Ő is az Anyukája lesz a Babának, meg majd Ő öltözteti.

Kérlek segítsetek!


2011. jan. 3. 13:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hát nem egyszerű kérdés... valahogy úgy mondd el neki, hogy ő már nagylány, óvodás, és csak a kisbabák alszanak a szülőkkel, a nagylányoknak jár a saját szoba.

Tehát pozitívan állítsd be. Ne az legyen, hogy mostantól nem alhat köztetek, hanem érd el, hogy ő akarjon magának saját külön szobát. Esetleg ha még nincs berendezve, kidekorálva, csináljátok együtt, válassza ki ő a függönyt, stb. hogy a végén magától menjen át oda aludni, mert ott milyen jó.

2011. jan. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a kislányod?

Szerintem, a legrosszabb, ami tehettek az az, hogy a kicsi érkezésével egyidőben a nagyot "kirakjátok", a kicsit pedig a helyére, mert akkor testvérféltékenységet szítotok majd. Az első időkre szerezzetek be egy kiságyat a nagylánynak, amit az ágyatok mellé tesztek, a kicsi pedig aludjon köztetek.

2011. jan. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ne tamad le most egyszerre mindennel. Majd nem sokkal szules elott kezd el neki adagolni hogy mit lehet, mit nem. Ugy meseld el neki, hogy, "mikor Te is ilyen pici voltal...Kerd "segitseget' babaval. termeszetesen felugyelet alatt. Esetleg mikor vedono jon, vagy mentek, menjen kislanyod is, kerd meg vedonot beszeljen a baba gondoskodasarol kislanyod elott. Ha van ismerosoitek, vagy csaladtag, ahol van nagyobb kislany, pici testverrel, kerd meg szuloket ok is erositsek meg a Te allaspontodat, ok is meseljenek, hogy hogy volt mikor masodik baba megszuletett. Mikor pici itt lesz, ne csak a kicsit dedelgessetek, legyen mindig ido a nagylanyra is. Latogatokat kerd meg, ne csak babanak hozzanak ajandekot, ha hoznak, hanem valami aprosagot a nagynak is. Itt szokott a legnagyobb problema beallni, mikor baba megszuletik, nagyobbik el van "felejtve", meg ha kis idore is. Mindenki babat csodalja, stb.
2011. jan. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legfontosabb, hogy a kiköltözést ne hozd összefüggésbe a kistesóval. Gondold magad a helyébe! Úgy fogja érezni, lecserélitek egy másikra. Jó ötletnek tartom a közös szobarendezést, és a nagylánynak külön szoba jár szöveget is. Az is megoldás lehet, ha az új szobában eleinte odabújtok hozzá. Csak arra kell vigyázni, nehogy szétszakadjon a család: apa, nagylány a kisszobában, anya, baba a nagyban. Próbáljátok meg ezt a kérdést jóval a szülés előtt lerendezni.
2011. jan. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs több hely, nem fér el, nem tudjuk sehogy megoldani, hogy a kislányunk továbbra is velünk tudjon maradni!

Sajnos a védőnővel nem vagyok jóban.

Majd keresünk ilyen ismerőst, de nálunk annál is rosszabb, hogy velünk aludt. Dédelgetésre sajnos régóta nem vágyik, mindig mondja, hogy Ő nem szeret puszilkodni.

2011. jan. 3. 14:23
 6/15 anonim ***** válasza:

Véelteln se kösd össze a baba érkezésével az őt átkerülését. komoly gondjaitok lesznek, nagy valószínűséggel ellenfélnek fogja tekinteni. Semmit ne csinálj "azért, mert a baba itt van"

Ha nincs más megoldás, most költözzön át a másik szobába, de ne a baba miatt, hanem mert ő már nagy és okos lány akinek külön nagy kastélya van már. És ezt mihamarabb. Mert ha az ő "kilakoltatása" a baba miatt lesz, nagyon kemény időknek fogtok elé nézni :(

Sok sikert! Nehéz lesz az biztos, de ne halogasd az időt!

2011. jan. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ne haragudj meg, de nem jó ötlet ennyi változás hirtelen. Én nem vinném ovodába sem, nemhogy kitegyem az ágyból. Nálunk ugyanez volt. Az ovis beszoktatás nem sikerült. 1,5 hónapon át üvöltött minden reggel, este nem akart elaludni, éjjel bepisilt, stb, pedig már 9 hónapos volt a kicsi is. Nálunk a lányom ugyan a saját ágyában alszik el, de minden éjjel átjön hozzánk. A kicsi is a saját ágyában alszik el mellettünk, de éjjel magam mellé veszem, mert különben 10 percenként kel, szóval tudom miről beszélsz.


Szerintem már akkor meg kellett volna próbálni átszoktatni a lányod a saját helyére mikor még csak terveztétek a tesót, és semmiképp nem összefüggésbe hozni a kettőt. Így borítékolt a düh és a féltékenység a nagyobbik részéről.


Nálunk minden reggel 4-en ébredünk egy ágyban :)

A lányom megoldotta a dolgot. Rájött hogy egymás mellett kényelmetlen négyen, így ő a lábunkhoz fekszik át, és ott alszik mikor átjön. Így elférünk és neki is jó. Éjjel ha a kicsi elalszik néha átfordulok arra én is és megölelgetem, hogy ne érezze magát egyedül :)

Szerintem ki kellene próbálnotok hasonlóképpen, aztán lehet pont ő fogy máshová kéredzkedni, mert nem kényelmes neki. Ne parázz előre a dolgokon, majd kialakul.

2011. jan. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Milyen "nagyon kemény időkre" gondolsz?

Lányom nagyon szeretne már ovis lenni, szerintem semmi baj nem lesz a beszoktatással.

Négyen elfértek a nagyágyban?

Nagyon szépen köszönöm. Örülök, hogy írtál hasonló esetet.

2011. jan. 3. 15:58
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát szerintem kevés az a kisgyerek akinél kimarad a testvérféltékenység időszaka, persze biztos vannak. Valkinél könnyen kezelhető valakinél nagyon durva, pl üti a tesoját (láttam ilyet sajnos, pedig anyuka elvolt ájulva mennyire várta a babát) várják a kistesót, de akárhogy is nézzük, akármennyire is figyelmesek vagyunk, egy aprócska pozíciót minden nagyobb testvér veszt, hisz nem ő lesz az "egyetlen". De ha még akkor kell kiköltözni a szobából (ahonnan nem akar) az szerintem komoly lelki problémát fog okozni. Jobb esteben csak üvölt, rosszab esetben bántani fogja tesót, vagy pokollá teszi az életed, ha a kicsivel foglalkozol. A gyerekek borzasztó érzékeny lelkületűek, nem is sejtjük (sajnos nagyon tudom, szakemberhez járunk)

Úgyhogy tényleg ne akkor tedd ki a szobából amikor jön a baba, mert még lehet hogy kimutatja, hogy oké megyek, vagy ugy csinálja hogy megérti,de legbelül lehet hogy forrni fog a dolog, hogy ez mind a tesó miatt van.

Sok sikert!

2011. jan. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát nem mondom hogy nagyon kényelmes, de elférünk. Jobb mint az üvöltés meg a sértődés. Én már gondolkodok hgy a hálószobánkat faltól falig beborítom szivaccsal, és jöhet még 3-4 kölök:)))


Még annyi hogy imádják egymást a lányaim (a kicsi 13 hónapos most), de az els 2-3 hónap az pokoli volt. A nagy folyton hisztizett, meg kiabált, és ütött is engem, ha a kicsivel foglakoztam. (A babát sosem bántja direkt, sem akkor sem most)Mindenki okoskodott, hogy csapjak a fenekére, meg hagyjam ott, meg zárjam a szobájába. Nem hallgattam senkire. Mindíg szeretgettem, milliószor elmondtam hogy anya szereti, és fáj ha rugdos, és bánt, bár néha én is üvölteni tudtam volna és csapkodni. 3 hónap alatt lecsengett, és most még bújósabb, és naponta 4-5x odajön és bújik, és mondja hogy szeret. Az ovis beszoktatás alatt megint volt egy hasonló, azóta megint minden rendben. Szóval ne hallgass igazán senkire. Tedd úgy ahogy szerinted a te gyerekednek, gyerekeidnek a legjobb. Te ismered őket. Bízz magadban és hajrá!

2011. jan. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!