Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a helyzet, mi a teendő,...

Mi a helyzet, mi a teendő, mik a lehetőségek, ha magamhoz veszem keresztlányom?

Figyelt kérdés

Van két lányom, kicsik, 10 hós és 2,5 éves.

Keresztlányom 5 éves lesz májusban, és lehet, hozzánk kerül.

Nyilván a körzeti dokihoz bejelentem, elviszem, védőnőhöz bejelentem, elviszem, oviba bejelentem, eljáratom.

De ezen kívül?

Kaphatok rá pl segélyt, vagy utaltathatom e magamnak az ő után járó cspt? Igénybe vehetem a 3 gyerekes kedvezményeket?

Van valakinek erről tapasztalata?

Gyámja kell, hogy legyek?

Bármi érdekel...


2011. jan. 3. 19:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Menjetek be a családsegítőbe, és ott kérdezzétek meg, hogy mi lenne ilyenkor a legjobb megoldás. Ott tudni fogják, mit és hogyan kell.

De amúgy ehhez az anya beleegyezése is kell. Nem tudom, mint takar az, hogy nem megbízható, és hogy ő tud-e erről egyáltalán, de az ő beleegyezése nélkül ez nem fog menni. Kivéve, ha hivatalosan is megállapítják róla, hogy nem alkalmas a gyerek nevelésére.

2011. jan. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

S amit még nem értek hol az anya? Mert,ohgy az ő beleegyezése is kell ehhez. Hiába szaranya akkor is. Mert mivan ha ő nem megy bele?

S egyezetek meg arról is,ohgy ki fizeti a gyerek oviját, gyógyszereit ha beteg lesz. hogyan járulnak hozzá a szülei a neveléséhez amíg ti felügxyletek rá.

2011. jan. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Az anyja fiatal, most 22 éves, még a 10. osztállyal bajlódik a kisegítőben. Nem dolgozik, nem hoz haza pénzt, nem segít, nem mosogat, nem főz, nem takarít, semmit nem csinál.Ha otthon van, nem is viszi el a gyereket oviba, alszik délig.. Válófélben vannak egy jó ideje már, szar a kapcsolatuk. Multkor 2 hétre leléppett Ausztirában, azt sem tudták hol van és mikor jön.Még a telefont sem vette fel a férjének...Nem hiszem, hogy neki köze lenne hozzá, hol a lánya, akit elhagyott...

Amúgy az apa most intézi a kizárólagos gyermekfelügyeleti jogot.

Apával semmi baj, tökéletes, csak a hetelős munka miatt nem tudja megoldani a lánya egyedül nevelését. (rokona senki nincs, aki sígthetne neki) Nem kérdés, hogy fizetné az ovit, ellátását, betegségeit.

Ha arra kerül sor, úgyis körbejárom én is a hivatalos szerveket, csak érdeklődtem, gondoltam akad aki került hasonló helyzetbe, és tud valamit, mit hogy érdemes...

Köszönöm

2011. jan. 4. 17:31
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Én azt elhiszem, hogy az anyja nem csinál semmit (bár aki egy kisegítőbe járó lánynak gyereket csinál, az is érdekes mindenesetre...), de ettől még ha hivatalosan nincsen korlátozva a felügyeleti joga, akkor ebbe neki is lehet beleszólása. Ha akar, elég nagy balhét csaphat belőle, ha a tudta nélkül történik mindez, vagy az engedélye nélkül.
2011. jan. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!