Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 napja kezdtük a bölcsit a...

3 napja kezdtük a bölcsit a 22 hós kilányommal, eddig két nap volt egy órát, amit végigsírt. Fog ez változni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, kell, hogy változzon. Fontos viszont, hogy rajtad ne lássa, hogy el vagy keseredve, mert ő is annál jobban fog sírni. És ne nehezítsd az elválást, tehát lazán, a lényeg, hogy mondd neki, hogy jössz érte, de úgy váljatok el, hogy ez a természetes és tök jó lesz neki a bölcsiben és te ekkor-akkor jössz érte. Én akkor bőgtem, amikor kiértem a kapuba. :) De aztán utána már nem sírtam, mert tudtam, hogy jó kezekben van a lányom. 2,5 éves kislány anyukája.
2011. jan. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Idővel fog,bár megvisel ez az időszak mindkettőtőket,amig beszokik.Jól irta az előttem szóló,ne lássa rajtad a picid,hogy fáj neked is az elválás,mert annál rosszabb.

Az én kislányom is 22 hós,nagyon anyás és nem is tudnám sztem otthagyni a bölcsődébe,ő is nehezen vagy egyáltalán nem szokná meg.Sokszor van rá példa,hogy nagyszülőknél alig akar elmaradni,ha valamiért vigyáznak rá.Nem tervezem,hogy beadom bölcsibe,majd 3 éves korában megy oviba.Akkor is lesznek sztem majd gondok,a beszoktatásával.

A fiam szerencsére más tipus,ő szeptember óta ovis és simán ment a beszoktatás,soha egy sirás sem volt,úgyhogy szerencsés voltam én is,meg ő is.

2011. jan. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia persze,hogy fog változni,amikor megszokja a környezetet,ezért is van ez a beszoktatás,ekkor még ott vagy vele,biztos csak nem marad a nyakadba azért csak el-el meg játszani..Nállunk úgy volt,hogy az első beszoktató héten végig benn voltam velük néztem játszottunk,de napról napra távolodtam,hogy ne legyek rá befolyással.A második hét nah az a sírósabb,mert anyunak már ki kell mennie,jobban jársz ha akkor inkább el is mész arra az időre,mert biztos megérzik a közelségünket a gyerekek,meg a szíved megszakad,hogy hallod.De nyugi csak hiszti,és csodák csodájára 1hónapos járás után lesz olyan nap amikor bemegy és nem sír,és nem is akar majd hamar hazamenni. Végülis ha tehetné az ember mi is sírnánk,mert kikell menni a hidegbe,és az eddigi folyamatos babusgatást felkell adnunk.. :):) Nyugalom! 1,5éves bölcsis fiú anyukája
2011. jan. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kislányod egyedül volt már egy-egy órát? Vagy Te is ott voltál? Biztos változni fog egyébként, megszokja majd. Én is ideges vagyok, pedig dec. elejétől karácsonyig minden nap voltunk két órát együtt, most januárban kezdtük újra , napi 2-3 órát leszünk a héten együtt, jövő héten már ott is hagyom egy picit, meg megpróbáljuk ott altatni, 17-től megyek dolgozni. De akkortól meg a férjem 2 hétig szabin lesz, így ha gond van, ő menni tud. Tehát közel két hónapig szoktatjuk, de szétvág az ideg engem is. Másfél éves fiú egyébként.
2011. jan. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem, soha nem volt még egy órát sem távol tőlünk. Nincsenek nagyszülők, barátokra meg nem szívesen bíztam volna :)

Nálunk a beszoktatáskor első nap lehetettem bent vele egy órát, második nap már egyedül kellett lennie. Soha nem mutattam neki hogy megszakad a szívem, inkább pozitív dolgokat meséltem a bölcsiről, hogy milyen jó, örömmel vittem mindig (pedig belül nagyon rossz volt), hogy ne lásson rajtam semmit.

Mégis amikor egy óra sírása után megjelente a bölcsiben nagyon rossz érzés fogott el, szar anyának gondoltam magam, mert szegény gyereket beadom, (pedig nincs más választásom). Egyébként ahogy meglátott, a sírást mintha elvágták volna nála, mikor hazaértünk aludt picit majd hozta a ruháját, hogy menjünk bölcsibe, mert jó volt.

Ki érti ezt??

2011. jan. 6. 07:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!