Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyes után munkába visszatérésk...

Gyes után munkába visszatéréskor milyen fontos kérdések, szempontok vannak?

Figyelt kérdés

Próbálom most összeszedni a gondolataimat, mert találtam egy tb szakértőt, aki segít.

Olyanokra gondolok, pl, hogy

- köteles-e a munkáltatóm visszavenni

- milyen feltételekkel

- érdemes-kell-e start kártyát kiváltani

- mi van, ha nem ott, hanem máshol kezdek dolgoztni...

stb...

Adnátok ötletet, hogy titeket mi foglalkztat, vagy ha már túl vagytok ezen, milyen nehézségekkel szembesültetek? VAgy mi volt, amit utólag tudtatok meg, és jó lett volna előbb??

Minden segítséget és gondolatot köszönök szépen


2011. jan. 5. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

A munkáltatód egyáltalán nem köteles visszavenni, ha csak nem állapodtatok meg szülés előtt.

Én csak azt tudom tanácsolni, hogy mindenképpen old meg a gyermek elhelyezését (ovi, bölcsi), mert tapasztalataim szerint nem szivesen alkalmazzák a gyermekes anyukákat.

2011. jan. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha határozatlan munkaszerződésed volt, akkor elvileg vissza tudsz menni, először le kell töltenek a három évi szabidat és utána kezdesz el dolgozni igazából. Elvileg vissza kéne vegyenek a munkakörödbe, ha nincs már olyan munkakör akkor hasonlót kell biztosítaniuk. De hát tudod manapság már nem igazán tartják be a törvényeket, az emberségről ne is beszéljünk. Sajnos tényleg igaz, hogyha meghallják hogy gyereked van húzzák a szájukat és ha egy lehetőség van rá nem alkalmaznak. Új munka esetén meg pláne nagyon figyelnek erre.

Sok interjún elhangzik a kérdés, hogy van e gyereke, tudja e hova tenni, akar e még gyereket stb. Pedig ezek mind törvénytelen dolgok, de manapság mindent szabad.

Ha egy lehetőségük van olyat választanak akinek nincs gyereke, mert a gyerek állandóan beteg, és csak nyűg egy gyerekes anyuka. Vannak kivételes munkahelyek, de nagyon ritka.

Vagy még akkor van szerencséje az embernek ha olyan munkahelyre megy vissza ahol megértőek a volt kollégák, ami azért ritka, meg hát a pár év alatt a régi jó kollégák is elfeljtik a régi éveket. Tisztelet a néhány kivételnek.

A másik hogy még ha sikerül is visszamenni a gyerek betegsége miatt sajnos többször hiányzik tényleg az anyuka, hiszen idő kell a gyereknek hogy megszokja a bacikat. Persze itt is van akinek nem lesz ez sűrű, de van aki nem tud mit tenni minden második héten viszi az orvoshoz a gyerekét, főleg eleinte. Na hát ezt a főnökök nem szeretik. Persze valahol érthető, csak ezért kéne inkább egy két emberrel többet alkalmazni, hogy ilyen esetben legyen pótlás, de hát erre nincs keret. Még ha lenne sem adnak rá keretet, mert akkor nem lesz meg a nyereség. Az állami cégeknél is alig dolgoznak már, egy emberre nagyon sok szakad. Talán még ott kicsit biztosabb az állás, de már ez sem 100%, de a magánszektorban meg pláne. Ha jó főnököd volt akkor szerencséd van.

Meg ha netán olyan kollégáid voltak, vagy lesznek akik azért néha elnézik és megértik hogy beteg a gyerek. Persze az elmaradást be kell hozni valahogy, ami túlórákat jelent, persze ezeket senki nem fogja fizetni, ami valahol érthető is. Bár sok anyuka szerintem nem is bánná ezt, csak felvennék valahová és tudnák hogy ha gond van mehetnek, de viszont természetesnek is vennék cserébe hogy a szabadidejükben pótolják be az elmaradást. Csak hát fel sem veszik, esély nincs rá. Persze vannak olyan munkahelyek ahol pedig nem lehet úgymond bepótolni, hiszen az az napi munka számít, helyette más embert kell behívni akár szabiról, gondolok itt a kereskedelemre, hiszen nem mindenki dolgozik irodában. De a helyzet így sem úgy sem könnyű. Sőt nagyon nehéz.

Most meg hogy gyes mellett 6 órában lehet majd dolgozni, így még az sem tud majd dolgozni aki legalább 8-ban el tudott volna helyezkedni. Bár tud, csak akkor gyesről lemond.

Ha nem ott akarsz dolgozni ahol voltál, akkor szólni kell a régi munkahelyeden és ha rendesek akkor közös megegyezéssel eljössz. Ekkor kifizetik a bent lévő szabijaidat.

Ha oda mész vissza akkor munkábaállás előtt kiveszed a szabikat mindenképp.

A start kártyáról annyit, hogy nem érdemes előre kiváltani, mert a kártya a kiváltástól számított egy évig érvényes és ha te nem találsz munkát egy évig akkor elszáll. mégegyet pedig nem lehet kiváltani. Úgyhogy azt javaslom, hogy csak abban az esetben váltsd ki ha a munkáltató biztosít arról hogy felvesz. A legjobb ha írásban. De lényeg, hogy nehogy átvágjon megígérje és kiváltsd közben meg mégsem fog felvenni. Tehát csak ha biztos az állás akkor váltsd ki!!!!!

Álláskereséskor mindeképpen ajánlom, hogy saját ismerőseid körében kérdezősködj, mert az a legesélyesebb.

Ha a gyesed már lejárt, illetve az amikor az utolsó nap lejár, másnap menj be a munkaügyi központba és regisztráld magad. ha volt már munkaviszonyod ami ugye ez esetben volt és van kellő napod akkor jogosult vagy munkanélkülire (más neve van már). Vagy ha nem elég napod van akkor legalább segélyra ami nem sok, de a semminél jobb. Erre megvan a szabály, hogy mikor melyik jár.

Ha új munkahelyen kezdesz, akkor szerintem nehéz a beilleszkedés, de ez teljesen egyéni.

Nekem még az volt nehéz főleg az elején, hogy ha beteg volt akkor elvigyem az orvoshoz, de azért rendesek voltak és el tudtam vinni, viszont utána párommal és a szüleivel kellett beosztva megoldani, hogy vele legyenek. Ami nagyon nehéz volt. Mert a szülőknek egy két nap után nyűg volt a gyerek, a párom meg egy két napnál többet nem tudott kivenni. Így volt hogy egy nap itt, egy nap ott vagy kettő. Vegyesen. De mindig tele aggodalommal, mikor reggel lázas a gyerek, most mi legyen, hogy oldjam meg. Nagyon rossz hogy nem lehetek a beteg gyerekemmel, mikor a gyerekemnek a legjobban rám van szüksége. Nekem ezt mai napig nagyon nehéz elviselnem, pedig már 4 éves. De valahogy próbáltam magam megnyugtatni, hogy legalább orvoshoz én tudom elvinni.

Nekem most ennyi jutott eszembe!


Ja és nagyon fontos, hogy mikor aláírsz valamit alaposan olvasd el és az apróbetűs rész kötelező!! Ha nem érted, vagy kacifántos ne írd alá, vidd el szakértőhöz. Ezek nagyon fontos dolgok lehetnek adott esetben.

2011. jan. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Köteles visszavenni. Az eredeti munkakörödbe, ugyanolyan feltételekkel, hiszen él a munkaszerződésed, azt csak a beleegyezéseddel lehet módsitani.

A béredet meg kell emelni azonnal a cégnél az elmúlt években történt béremelés mértékével.

A felgyülemlett szabadásgaidat rögtön ki kell venned, azaz nem doglozol 1-2 hónapig, de fizetést kapsz, már az emelt összeggel temrészetesen. Ha eltelt egy hónap, akkor UTÁNA felmondhat, ha akar, ekkor indul a felmondási idő, jár végkielégités, stb.

Ha máshol kezdenél el dolgozni, akkor fel kell mondanod, vagy megvárod, mig elküldenek (ha tuti elküldenek 1 hónap múlva...) és akkor még végkielégitést is kapsz az eredeti cégtől.

Start kártyának csak akkor van értelme, ha nem dolgoztál előtte, a cégeddel alkalmazásban állsz jelenleg is, igy ő szerintem nem megy vele semmire.

2011. jan. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!