Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen szempontok alapján...

Milyen szempontok alapján döntenétek? Óvodával kapcsolatos kérdés.

Figyelt kérdés

Kisfiam január óta jár oviba, a két óvónővel nagyon elégedettek vagyunk, maga az intézmény is jó, de a csoport összetétele katasztrófa. Több mint fele arányban hátrányos helyzetű gyermekek vannak, ezalatt azt kell érteni, hogy nagyon szegény, rossz higiénés körülmények között élő családban élnek, magaviseletük nagyon rossz, nehezen kezelhető gyerekek.

A kisfiam nagyon sokszor volt beteg, holott bölcsődébe is járt,de fele ennyit nem hiányzott betegségek miatt. Ezek a gyerekek viszont soha sincsenek rendesen kikezelve,köhögve, taknyosan járnak óvodába:(

Beszéltem a védőnővel, kiderült, hogy a mi csoportunkban van a legtöbb ilyen gyerek, átvinném egy másikba, ami a védőnő szerint erős csoport, jó magaviseletű gyerekekkel, de azt is mondta, hogy ez változó szokott lenni, lehet szeptembertől a másik csoportba mennek a problémásabb gyerekek és akkor hasztalan volt az egész átíratás.

Viszont mind egészségügyi szempontból, mind a gyerekem további fejlődése szempontjából fontos lenne, hogy egy erősebb csoportba járjon.Rossz hatással van a viselkedésére is, hogy egész nap ilyen rossz körülmények között élő gyerekekkel van együtt.Mi lenne szerintetek az okos döntés?


2011. máj. 18. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát én inkább az óvonökkel beszélnék erröl. talán a megoldás az lenne ha ök osztanák szét a csoportokat és mindegyik vegyes lenne. azt gondolom hogy minden ovodában van ilyen és olyan gyerek is, de ha tényleg túl sok van az tényleg nem jó. óvonövel beszélj erröl.
2011. máj. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a dolgot. A problémásabb gyerekek egyik évben ebben a csoportban vannak, másik évben a másikban??? Ezt hogyan tudják megoldani, ha egyszer többen vannak, mint egy fél csoport?


Ettől függetlenül én azt az óvoda vezetőségének a hibájának tartom, hogy hagyják, hogy kikezeletlenül járjanak oviba a csemeték. Illetve a gyerekorvos hibájának - hogyan adhat úgy igazolást, hogy közösségbe mehet, ha egyszer még beteg?

2011. máj. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem az óvónők osztják be, hogy melyik gyerek hova kerül, hanem a vezető óvónő. Állítólag itt az a bevett gyakorlat, hogy egy-két évig az egyik, majd a következő egy-két évben a másik csoportba rakja ezeket a gyerekeket.

Előfordulhat, hogy szeptembertől nem a mi csoportunkba rakja az újonnan érkező problémás gyerekeket, hanem a másikba, de ezt sajnos nem lehet előre tudni.

Beveszik a beteg gyerekeket is, annyit kérnek csak a szülőtől, hogy gyógyszert ne hozzanak, mert azt nem adhatják be.A védőnőmtől tudom azt is, hogy ezeknek a gyerekeknek általában van 3-4-5 testvére is és azok is folyton betegek, szóval egész évben hordoznak valamilyen betegséget amit terjesztenek az oviban:(

2011. máj. 18. 18:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet beszélni a vezető óvónővel?


Egyébként nagyon sajnálom azokat a gyerekeket, nem elég nekik a saját családi nyűgjük, még úgy pakolgatják őket az oviban, mint a sakkbábukat :(

2011. máj. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam én is, hogy beszélek a vezető óvónővel, ha sikerülne is átrakni az erősebb csoportba, elképzelhető, hogy 1-2 év múlva ott lesz a több rossz magaviseletű gyerek.Hát ezen dilemmázok...

Egyébként én is sajnálom őket, esélyük sincs egy normális életet élni,az oviban is verekednek, nagyon csúnya szavakat használnak, a kisfiam fél tőlük, sokszor megrúgták már:(Az óvónők is tudnak róla, látják is, de azt mondják, hogy hiába fegyelmezik őket, 1-2 perc után újra kezdik.

2011. máj. 18. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!