Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiszti kezelésére jó tippeket...

Hiszti kezelésére jó tippeket kérek? 2,5 éves kislányom van

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 08:06
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Ha hisztizik,ne törődj vele,mintha ott sem lennél. Ha látja,hogy nem éri el a hisztivel,amit akar,rövidesen abbahagyja. Esteleg ilyenkor küldd be a szobájába,és mondd neki,hogy amíg nem nyugszik meg,nem jöhet ki. De a legfontosabb a következetesség: amit nem szabad,azt máskor sem szabad,és a család egyik tagja se engedje meg neki.
2011. jan. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%
Nem szabad vele foglalkozni, törődni.Hadd hisztizzen, majd abbahagyja, ha rájön, hogy senki sem figyel rá.Estleg, ha már nagyon belelovalta magát, egy kis hideg víz jót tesz.
2011. jan. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

ebben a korban nehezen érti meg, hoyg nem szabad, vagy nem kell valami, a legcikibb ugya boltban, itthon próbálok valami egészen mást előhoznipl. előveszem a gyurmát, vagy a nyomdát, amiet ritkán szedünk elő a maszat miatt, ha ezt bedobom, mindjárt nem kell a csoki, vagy ami épp a cirkusz tárgya, de néha engedek neki, ha nem evett ebédet, mert nem szeretipl. tudom alőre, hoyg nem is fog annyit enni, akkor adok neki mást, ha hisztizik pl a gumicukrért akkor azt. nem fogom beletömni azt a főzeléket amit nem szeret, csak azért hogy az én erőfölényemet demostráljam.

szóval mérlegelj mikor nem lehet tényleg engedni neki, adj alternatívát, a magyarázatainkat a 2,5 éves nem mindig érti.

2011. jan. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

legfontosabb a következetesség , ebben egyet értek.


én mindig megmondom neki, hogy tudom, hogy most ez csak hiszti.... blabla bla valami miatt, tessék befejezni.

ha nem megfogom a kezét besétálok vele a szobájába, leültetem az ágyára. persze nyugodtan! megmondom neki, hogy nyugodjon meg, és ha befejzte, jöjjön majd ki.

kimegyek becsukom az ajtót és egy perc sem telik bele és mosolyogva jön ki hozzám.


ez nagyon bevált nálunk.

fontos még , hogy meg tudd őrizni a nyugalmad.

2011. jan. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!