Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvodai beszoktatás első 3...

Az óvodai beszoktatás első 3 napjában 5 alkalommal tűnt el úgy a gyerekem, hogy csak én vettem észre, az óvónők nem. Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés
Kétszer kiszökött a csoportszobából a bátyushoz a szomszédba, kétszer másik udvarrészbe, ahol a nagyobbak játszottak, egyszer pedig az utcára. Senkinek nem hiányzott, én hoztam vissza. Vártam, hogy megbeszéljük az óvónőkkel, de szóba sem hozták. Én meg olyan ideges voltam már a 4. napon, hogy féltem, ha megszólalok, elbőgöm magam. Valahogy diplomatikusan kéne megoldani, de határozottan; és nem akarom túlreagálni.
2011. jan. 6. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem szóltál már első alkalommal?

Én már rögtön eléjük álltam és rákérdeztem volna, hogy ez náluk mindennapos? Mert szeretnéd tudni, hogy mire számíthatsz? Hogy egy napon a rendőrség kopogtat be hozzád a sajnálatos hírrel vagy mi? Mert ezt még jó lenne az elején tisztázni, hogy ilyenkor kit kell feljelenteni.

Pofám leszakad, hogy mik mennek...

2011. jan. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sűrgősen másik óvodát keresnék. Én óvodába dolgoztam, de az új kicsikre ezer szem figyelt. Utcai kapu bezárva, ha bent voltak, kijárati ajtók beriglizve.
2011. jan. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát az durva, hogy az oviból kimegy... A csoportok közt át szoktak mászkálni, meg az udvaron is jönnek mennek összevissza, de a bejárati ajtót, kaput zárni kell, gyerekbiztosan.
2011. jan. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is zárják a kaput 1,8 magasan tolózárral. Azt csak felnőtt éri fel. Hogy másik csoportba átslisszant abból én nem csinálnék hisztit, de a fejüket leszedném ha az utcán csatangolna a kis 3 évesem.
2011. jan. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

És a bátyusnál nem voltak ilyen gondok?

Én se értem, hogy hogy nem zárják. Nem tudom, hogy lehet diplomatikusan megoldani, szerintem annyi, hogy lenyugszol egy kicsit és úgy kérdezel rá, aztán attól függ, mit válaszolnak, folytatódik. Lehet még majd nekik áll feljebb, hát akkor úgyis durranni fogsz te is, nem bírod megállni, melyik anya bírná? Így is csoda, hogy eddig bírtad. Nem a nővérem vagy véletlenül?, ő ilyen... :D És mindig is irigyeltem ezért!

2011. jan. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%
A helyedben mindenképpen beszélnék az óvónőkkel. De beszélnék a gyerkőccel is, hogy ilyeneket SOHA-DE SOHA nemcsináljon, mert szomorú következményei lehetnek. Egy három éves gyereknek ezt már meg kell tudnia érteni.
2011. jan. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!