Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság kérdés.2,5...

Szobatisztaság kérdés.2,5 éves kislány, ha bilire vagy wc szűkítőre ültetem belekakil, pisil. Tehát tudja szabályozni már. De az istennek sem szólna, ha kell. Mit tudok tenni? Múltkor elbújt és úgy kakilt a bugyiba.

Figyelt kérdés
Nehezítő körülményként van egy kistestvére is, tehát a pelusozást látja minden nap. Sokszor mondjuk neki, hogy ő már nagy, csak a kicsiknek kell pelus, bejön velem pisilni, örömujjongás van, ha sikerül neki, tehát mindent megteszünk és mégsem szól, pedig múltkor már 10 percenként kérdezgettem, hogy kell-e neki.
2011. jan. 7. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az nem lehet,hogy szereti ha ráfigyelsz emiatt?Kérdezgeted 10 percenként,járkálsz utána...lehet,hogy tetszik neki az,hogy így vele és nem a kistesóval foglalkozol.

Esetleg próbáld meg nem kimutatni,hogy ennyire zavar.Ne kérdezgesd,várd meg amíg szól,vagy ha bepisil,csak szó nélkül átöltözteted.

2011. jan. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Mi is 2,5 évesen kezdtük, szintén kistesó mellett. Mondjuk az én lányom szólt, de az elején én is sokat kérdezgettem, és kiderült, hogy ez őt nagyon idegesíti. Mondta is, hogy "mama ne kérdezzed!"

Szerintem próbálj meg "bízni benne", és a baleseteknél semmi neheztelés ne legyen.

Én mindennel vártam az ő kezdeményezésére, és már majdnem, hogy egy éve kezdtük a "szobatisztaság projektet", de még nem vagyunk a végén. (Most már csak a pelusba kakilást kellene elhagyni, különben éjjel-nappal szobatiszta, de kakilni csak pelusba hajlandó. Ilyenkor szól, hogy kell neki, ráadom, elvonul, kakil, levesszük, és minden megy tovább. Már ovis.)

Én nem bánom, hogy így megy, nincs hova sietni. Szerintem nekik az a legrosszabb, ha érzik a nyomást, hogy elvárunk tőlük valamit, ami nekik még nem megy.


Szóval NYUGODTSÁG. :o) A kis tesót is meg kell nekik "emészteni", úgyhogy ez egy nehéz időszak. Menni fog, még ha lassan is.

Kitartás!

2011. jan. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves 65%-os, remélem anyád is belelógatott olykor-olykor
2011. jan. 7. 14:46
 4/8 A kérdező kommentje:
a másik kettő válaszolónak köszönöm. Ha nem kérdezem, akkor csendben belepisil a bugyiba és játszik tovább, akkor is, ha fél óráig nem paskolom meg a popsiját és nem veszem észre, hogy pisis. Olyan, mintha nem zavarná. Először megbeszéltük, hogy mi a menete a dolognak és nem kérdeztem, akkor állandóan átöltöztetés volt, ezért gondoltam, hogy ha kérdezem, talán nem felejti el.
2011. jan. 7. 14:50
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok

Akkor talán vissza kéne még venni a pelust egy időre, mert így fel is fázhat. Ha nem zavarja a pisi a bugyiban, én várnék még.

Ő már nagy kislány, ezt meg is lehet vele beszélni. Pl. elmondod neki, hogy nem jó, ha pisiben csücsül, mert attól beteg lesz, Neked meg nincs időd mindig nézegetni, hogy van-e pisi. Azok a kislányok vannak bugyiban, akik szólnak, ha pisilniük kell, stb.


Már csak pár hónap, és itt a tavasz, akkor könnyebb lesz!


Ha tiltakozik, hogy nem akar pelusban lenni, az más, akkor érdemes tovább próbálkozni a bugyival.

2011. jan. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
se pelust se bugyit nem akar, én meg mondtam, hogy valamelyik azért mégis kell, le is vetkőztem ,hogy anyán is bugyi van, mert a nagyok ezt hordanak. Kérdeztem ,hogy szólni fog-e ha menni kell, azt mondta nem, így visszaadtam rá 2 napja a pelust. Azóta jegeljük a témát, csak jó lenne már egyet pelusozni anyagilag is, meg büszke is lennék rá, hogy milyen ügyes.
2011. jan. 7. 15:10
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

az én fiam 3 hónapig úgy volt, mint Ti, hogy ha vittem pisilt és kakilt, de csak a kakánál szólt, pisinél nem. Aztán elkezdte idegesíteni, hogy folyton viszem ki, kérdezgetem, stb. Egy baleset (pisi) volt a 3 hónap alatt, most december elején, és azóta nem engedi kivinni magát, rámszól hogy ne kérdezzem. Ez ment egész hónapban, éjjelre viszont még ma is szobatiszta. Aztán mikor a kakit is beengedte többször (tuti hogy az erőltetés miatt, mármint hogy folyton magyaráztam erről és kérdezgettem kell-e, ezt elrontottam nagyon, és vissza kell nyernem a bizalmát) visszaadtuk rá a pelust, mert napi 4x nem volt vicces mosni a ruháját.

Szóval ezt ne folytasd, amit most csináltok, hogy kérdezgeted, mert begurul, bedacol és visszaestek. Vagy nagyon óvatosan, játékosan.

2011. jan. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
Az én lányom is vígan eljátszik a pisis ruháiban:D Majd tavasszal próbálkozunk,mert eddig nem volt célravezető,de még nincs 2 éves.
2011. jan. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!