Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Cumi kérdés.2,5 éves, és...

Cumi kérdés.2,5 éves, és mostanában megint nagyon ravaszkodik hozzá ha nem kapja meg, nem találja nagyon sír, hogy lesz ebből leszokás?

Figyelt kérdés
Régebben csak alváshoz használta,most már megkeresi,követeli ha fáradt vagy nyűgös,vagy épp valami baja van.ha nem adom neki,oda égtelen sírásba kezd,patakzanak a könnyei,nem hisztizik,rendesen sír,sokat beszéltünk már neki róla,hogy csak a kisbabák cumiznak,adja oda nekik,meg kap érte ajándékot,meg vigye el a mikulás,vagy dobjuk ki,de a válasz mindig nem.inkább nem kell neki semmi,csak a cumi maradjon meg.2,5 hónap múlva ovi lesz addigra szeretném leszoktatni,de őszinte leszek nincs szívem elvenni igy tőle,hogy látom neki ennyire fontos.tudom gyáva vagyok,de mégis hogy csináljam,ki hogy csinálta?
2011. okt. 27. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Én sem venném el tőle. Inkább azon gondolkodnék,mitől lehet. Nem lehet, hogy fáj a foga. A hátsó rágók jöhetnek, lehetséges, hogy fáj neki, és csak ezzel nyugszik meg.
2011. okt. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is ugyanezt csinálta. Mi is próbáltuk, hogy majd a Mikulásnak, Jézuskának odaadjuk, hoz érte ajándékot, de inkább nem kellett játék, csak a cumi. Ő azzal nyugtatta magát, így inkább nem vettem el tőle. Ha álmos volt, és ha már fáradt, akkor cumizott, de csak itthon, mi sosem vittük ki, így az oviba sem. Végül 3,5 éves volt, mikor kinézett magának egy játéktraktort, és megbeszéltük, hogy a Nyuszi (épp Húsvét előtt voltunk) hoz neki, ha cserébe odaadja a cumiját. Nagyon kételkedtem benne, hogy most sikerül tőle elvenni, de onnantól kezdve nem kellett neki többet, pedig azelőtt anélkül még elaludni sem tudott.
2011. okt. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Mi is ajándékkal oldottuk meg - ha van valami, amiről tudod, hogy nagyon szeretné, akkor félsiker. Szerintem sem túl jó ötlet az oviba cumival engedni, a szocializációban meg fog ártani, a többiek lenézhetik, és ebből aztán csak még több gond lesz.

Valami tündér hozza neki azt a játékot, a cumiért cserébe. Tuti csere.

2012. ápr. 6. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi,a kérdés megoldódott.ő maga dobta ki a kukába,kicsit szaladt volt már és mindig mondogattuk neki ha elszakad bizony ki kell dobni,készüljön rá,aztán egy reggel ő ugy gondolta magától eléggé szakadt már és kidobta.mondtuk neki ha kidobja nem lesz többé,és kukás bácsi elviszi,azt mondta oké,én azért a bizt kedvéért kivette,jött az alvás délben és bizony ment kukázni,és sírt,nagyon sajnáltam,de nem adhattam neki oda,mert akkor sosem dobja ki megint,vagy azt gondolja visszakaphatja,mutattam elvitte a kukás bácsi,odafeküdtem mellé és fogtam a kezét sírdogált kb fél óráig aztán elaludt.este már csak nyöszörgött érte 5 percet,másnap már csak megjegyezte,elvitte a kukás bácsi,de mire felébredt délután az ajtó elött ott volt letéve 2 csoki,és kis ajándék,mondtam a kukás bácsi tette le a cumiért.nagy boldogság volt,szóval nekünk elég könnyen ment,igy bőven az ovi kezdés elött már nem volt cumi.
2012. ápr. 7. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!