Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves gyermekednek hogy...

Másfél éves gyermekednek hogy alakul a délutáni és az esti alvása?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak teljesen elcsúszott. Este 10-kor alszik el, reggel 8-ig. Ezzel még nem is lenne nagy probléma, de délután van, hogy 5-kor, fél 7kor alszik egy órácskát. Most is itt szaladgál, semmi jele, hogy fáradt lenne vagy álmos. (Délelőtt másfél órát vagyunk levegőn, a hideg miatt többet nem merek vele kint lenni)
2011. jan. 7. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is össze-vissza a helyzet. Van, hogy 10-kor ébred, akkor általában nem alszik napközben, de este korábban fürdünk és fél 8-kor már alszik.

Pár napja 8- fél 9-kor ébred, délután pedig 1-2 körül becsukom a szobája ajtaját, lefekszem mellé a szivacsra, ő játszik kicsit, majd beteszem a kiságyába és több-kevesebb kínlódás után elalszik. Ma is így történt, kb 1 órahosszáig tartott. Még most is laszik. Ilyenkor 2,5-3 órát alszik. A levegőzés ma sajnos elmaradt. Este fél 8-8 körül fogunk fürdeni.

Tudom elég kaotikus így rendes napirend nélkül, de hát ez van. Szerintem fontos a délutáni alvás.

Másfél éves fiú anyukája vagyok.

2011. jan. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk hála égnek úgy tűnik jó. Sőt ma még korábban is akart lefeküdni, gondolom a front miatt.


Délután fél 1 és 1 között szokott lefeküdni és 3-ig alszik esetleg fél 4.

Este fél 9 és 9 között végigalussza az éjszakát egyszer sem kel hála égnek 8-ig.


Azt hiszem alvás szempontjából nagyon jó baba lett mióta átállt az 1 alvásra. :)

2011. jan. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekünk nagyjából normális, bár most sokat nyűglődik a fiam.

Reggel 7 körül kel, ebéd után déltől 2-ig alszik, este meg 8-fél kilenc között alszik el.

2011. jan. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát a gyerek egy percet sem aluszkált. Most issza a kakaót, gondolom ezután már fog ... Ilyen még nem volt, hogy kimaradt volna a délutáni alvás. További jó babázást nektek!
2011. jan. 7. 19:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kicsim még csak 16 hónapos ugyan, de még mindig 2x alszik napközben. Észrevételem szerint kb. 3-4 óránként kéredzkedik be az ágyába. Mondjuk sokat jön megy, de eléggé lefárasztja őt a 4 éves bátyja is.
2011. jan. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!