Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 2,5 - 3 év közti kisgyerek...

Egy 2,5 - 3 év közti kisgyereknél mennyi időn át próbálkoztok otthon, házilag a lázcsillapítással, és mi az az időpont, amikor már orvoshoz viszitek?

Figyelt kérdés
És mit alkalmaztok: hűtőfürdőt, kúpot, szirupot, stb.? Rutinos anyukák válaszait várom, ugyanis a kisfiam nem nagyon volt még lázas, így nincs valami sok tapasztalatom.
2011. jan. 10. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
MAX 3 nap. De csak ha 39 alatt van. Szerencsére eddig 3 és 5 évesek még ennél több nem volt . Én először mindig a sziruppal/Panadol/ próbálkozom,humánusabb szerintem mint a kúp ha nincs nagy baj ez is leveszi de volt hogy germicid kúpot vettettük be.
2011. jan. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hívom az orvost, ha hirtelen szökik a láza felfelé a lázcsillapítások ellenére, vagy tartósan nagyon magasan van (40 körül). A legjobb, ha mindent kombinálsz ésszerűen, kis szuszpenzió, kúp és hűtőfürdő, borogatás.
2011. jan. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha 3 napig magas, vagy ha nem megy lejjebb, akkor kell orvos.

Hűtőfürdő legyen az első, én kúpot használok utána. Nálunk mindig 39,5 körül van a láz, ha lázas valmaelyik, de ezek eddig még mindig levitték.

2011. jan. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Én sosem kisérletezem. Ha lázas akkor Nurophen szirup, és aznap doki (ha még van) Ha nincs már akkor másnap. Természetesen ha éjjel nagyon lázas lenne, akkor vinném házhoz a dokihoz.
2011. jan. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A kúppal próbálkoztam, mert 39 fölé ment a láza. Hála Istennek, ez most levitte a lázat. Remélem nem megy föl újra.

2011. jan. 10. 18:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért figyelgesd!


A nagyfiammal másodnap megyünk orvoshoz, vagy ha a kúp ellenére sem akar csillapodni a láza.

A picivel pedig még aznap, mert ő füles gyerek, így láz esetén nála a fülvizsgálat az első.


Én kapásból kúpot használok, amit a doki felír. Az erősebb és többet ér,mint a szirupok és a vény nélkül kapható kúpok.

Ha nem nagyon megy le a láza, vagy ha a köv. kúp beadásáig még nagyon sok idő hátra van, akkor kombinálom a szereket. Plusz a hűtőfürdő!

Nyugi, első lázas betegség után már rutinos leszel:)


Jobbulást!!!

2011. jan. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem sokszor volt eddig lázas a fiam szerencsére (kop-kop). Persze a sors fintora, hogy most épp az.

4 éves, de a leglázasabb kb 14 hónaposan volt. Akkor felment 40-ig, kihívtam az ügyeletet, de semmit nem csinált. Felírt valami antibiotikumot, de mielőtt beadtam volna neki, elvittem másnap a saját orvosunkhoz, aki azt mondta, nehogy odaadjam.

Mivel könnyen kezelhető a láza, nem szoktam aggódni miatta. 38 felett kap nurofent, ami általában leviszi hőemelkedésre. Ha nagyon nem menne le, akkor hűtőfürdő. Orvoshoz akkor megyünk, ha azzal sem megy le, de olyankor sem tud mást mondani, mint hogy nurofen/panadol és ha nem hat, hűtőfürdő...

2011. jan. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!