Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy készítitek el ezt az ételt?

Hogy készítitek el ezt az ételt?

Figyelt kérdés

Írnátok nekem meggyszósz és paradicsomszósz recepteket?

Már néha 21 hónapos csemetémnek nem tudok mit kitalálni. Mi nem nagyon szeretjük ezeket a szószokat, de lehet, hogy a fiamnál bevállna.

Köszönöm.


2011. jan. 12. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Paradicsomszósz ahogy én csinálom:

Kevés olajon kb 1 evőkanálnyi lisztet lepirítok. Majd ráöntöm a paradicsomlevet. Felforralom és addig keverem amíg besürgősödik. Kóstolást követően cukorral édesítem.

2011. jan. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Paradicsomlevet, vagy ezt a konzerv paradicsompűrét használod inkább?
2011. jan. 12. 13:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Paradicsomszószt több féle módon is lehet:


1. Kevés rántást csinálsz (1 TK olaj, 1 TK liszt), belekeversz süritett paradicsomot meg vizet, és összeforralod, kevés sóval és cukorral izesited.

2. A paradicsompürét kevés vizzel felhigitod, sóval, cukorral izesited, és felfözöd. (Süriteni, mint az elsö receptben csak izanyagok miatt kell, anélkül is megfelelö állagot lehet elérni).


MEggymártás (és mindenféle gyümölcsmártás): a gyümölcsöt nagyon kevés vizben kis cukorral megfözöd, 1 EK lisztet tejjel kikeversz simára - kb tejföl sürüségüre, és ezt állandó keverés közben a forrásban lévö gyümölshöz öntöd, és kevergetve kisebb lángon pár percig fözöd. Kevés citromlével izesitsd, meg a gyümölcshöz illö füszerekkel: pl. alma - fahéj, meggy - szegfüszeg, barack - vanilia.

2011. jan. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Papdicsimszósz: üveges vagy dobozos paradicsomlé, zellerlevél, citromhéj, só, gyümölcscukor, fűszerek (bazsalikom,oregano, pici bors)

Nyáron paradicsomból szoktam.


Meggyszószt nem szoktam csinálni, viszont paradicsos kajákat, tésztákat, levest sokszor.

paradicsomos tészte (milánó, bolognai, natúr szószos) tuti van egy héten 1x, nagyon szeretik.

Mindig léből vagy papradicsomból csinálom.

2011. jan. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok anyukám által eltett paradicsomlevet használok.
2011. jan. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Bolognait én is szoktam. Ezeket a gyümölcs szószokat husi, krumpli mellé gondoltam.
2011. jan. 12. 14:01
 7/8 anonim ***** válasza:

harmadik

a leírt móson szoltam a paradicsomos húsgombócot is csinálni, és soha nem rántom be, tök felesleges bele a liszt

ha szósz akarok, akkoa sűrűbbre, ha paradicsolvest akkor hígabbra csinálom, a paradicsomlevese úgyis jön még reszelt sajt

2011. jan. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a finom recepteket. Remélem a kis drágám is díjazni fogja :o)
2011. jan. 12. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!