Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki üveges ételt ad a...

Mindenki üveges ételt ad a babájának? Ha nem akkor milyen alapanyagokból készítitek pl. az ebédet vagy az uzsonnát 6-7 hónaposnak?

Figyelt kérdés
2010. márc. 14. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Hát én öszintén szólva hol igy,hol ugy. Van itthon mindig üveges kaja is,mert annyi félét én nemtudok itthon megcsinálni. De van amikor főzök neki,vagy már a mi kajánkból veszek ki neki ha olyat csinálok ami neki is jó. Pl a húslevesből kiveszem neki a répát krumplit,pici csirkemájat és ezt összeturmixolom. Vagy pl a borsófőzelékből is pasziroztam már neki. De van hogy csak neki külön odateszek főni egy kis répa krumplit a végén beledobok egy kis almát. Vagy párolok pár kocka pipihúst is hozzá. Ha magunknak főzök husifélét akkor mielőtt füszerezném (párolás után) veszek ki neki belőle. Uzsira pl szoktam neki turmixolni gyümölcsöt,alma,banán,barack,meggy, és van natúr tejpépem itthon azzal bekeverek neki egy adagot,nagyon imádja. Vagy csak simán alma,banán,vagy alma keksz, alma,őszibarack az uzsi. Átlag minden másnap azért nyúlunk valami üveges kajcsihoz is.
2010. márc. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A lányom 9 hónapos. Üvegeset semmit nem eszik meg már. Eleinte 1-2 gyümölcsöset megevett, de a zöldségeket a kezdetektől a házit hajlandó elfogyasztani, de azt imádja.

Alapanyagnak én mindig veszem a piacon a krumplit, brokkolit, stb., meg rizst főzök, ha kell, ahogy adja az életkora és vezeted be az ételeket úgy lehet egyre többet kombinálni.

Arra figyelek, hogy a zöldség és gyümölcs magyar legyen és lehetőleg őstermelőtől vagy szomszéd néni kertjéből, a húst sajna nem tudtam házit intézni, de találtam korrekt húsboltot (nyárra lesz házi csirke nekünk).

Multiban csak végszükségben vásárolok.

Az uzsonna nálunk még mindig anyatej, a vacsora lett kiváltva, ilyenkor vagy a déli főzeléket készítem úgy, hogy ha pl. csirkemell-brokkoli volt a kaja, akkor estére is mehet ez, vagy hús nélkül adom, de a gyümölcsös rizs és kukoricakása (banánnal isteni) is bevált. Lefekvéskor még szopizik és kész.

Ezeket a bolti tejpépeket nem adom neki, mert a gyerekorvosunk azt tanácsolta, amíg anyatejem van, addig felesleges ezt adni. Helyette rizs és kukorica van. Majd még most keresek mást hozzá változatosabbá tenni, de ugye jön a sajt és túró, azok is jók vacsira.

Remélem segítettem. Erre voltál kíváncsi?

2010. márc. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Arra ,hogy most ebédre mit adhatok neki pl. a krumplihoz mit főzhetek ?
2010. márc. 14. 11:36
 4/4 anonim ***** válasza:

2. vagyok

A krumplit keverheted brokkolival, répával, ha a húst bevezetted, akkor azzal is.

Paradicsommal is nagyon jó, ha nincs nyári, akkor üveges (Kecskeméti például) paradicsomlével is jó. (mondjuk a paradicsom csak 8 hónapos kortól (javasolt)

Csak arra figyelj, hogy ne legyen ragasztó állaga, a lányom így nem szereti, tapad a szájpadlására, lágy, krémesre készítsd. A cékla szerintem nem jó krumplival, inkább almával és/vagy rizzsel finom.

De krumpli nélkül is adhatod a zöldséget nyugodtan.

2010. márc. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!