Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet egy 6éves kislány...

Hogyan lehet egy 6éves kislányt kitartásra nevelni?

Figyelt kérdés
nagyon könnyen feladja, ha elesik, akkor sem áll fel mindig, hanem teljesen elhagyja magát, néha azt hiszem elvesztette az eszméletét úgy ottmarad. Hogyan tudnám kitartásra nevelni, és akaraterőre? Hogy pl ha egyszer zongorázni kell, akkor értse meg, h ha gyorsan megcsinálja akkor kész is van, ne pedig feküdjön el ide-oda, ahelyett h játszik, és így kétszer annyi ideig tart a zongorázás
2011. jan. 13. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbálkozzatok olyasmivel,amiben sikerélménye van.

Az én fiam is 6 éves,és mindent felad,mindenre azt mondja "nem tudom","nem szeretném","nem akarom",ha valamiért megdicsérem,vagy mondom ,hogy látod,milyen könnyen megy ,akkor kap egy "löketet"

2011. jan. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen habitusú gyerekek...és felnőttek is!

Először is megváltoztatni ne akard,mert nem tud másmilyen lenni,csak segíteni tudsz neki,hogy így is elvégezze a dolgait.Nézd inkább a pozitív tulajdonságait,és dicsérd sokat azokért.


Ami használ ahhoz,hogy kezelni tudd az az,hogy nagyon szigorú beosztás kell csinálnod arra,hogy mikor mit kell csinálnia.Minden nap ugyan akkor legyen a próba,és órát is elé tehetsz,hogy lássa mettől meddig kell "dolgoznia".Ez az idő akkorra essen amikor kipihentebb.

E mellet milliószor mond el,hogy ha hamar megcsinálod akkor több időd jut másra.Ne erőszakoskodj,úgy válaszd meg a gyakorlás időt,hogy ne legyen túlterhelve.

Ne várj eredményt 1 hét múlva,mert hosszabb időnek kell eltelnie mire meg tudja csinálni.És vannak visszaesések is,amikor fáradtabb,vagy éppen beteg.


Nekem a nagyobbik gyermekem ilyen,és pont olyan mint én!!Tavaly volt elsős,egész évben a házi-feladat írással kínlódtunk.Röpke 4 órákig írta....nem volt hangulata.Nálunk erre a szigorú napirend vált be.

És az elfekvés a földön,fiú,de akkor sem áll fel ha a társai rugdossák :(

Ez ügyben az apja beszélt vele,hogy ne nevettesse ki magát a többiekkel,ezzel a földön fetrengéssel.De ebben a földön fetrengésben nagyon sok színészkedés van a fiamnál,olyan theátrális...szereti eljátszani,azt,hogy szenved.Hogy miért nem tudom,mert enélkül is sok figyelmet kap tőlünk...

És nekem is mint felnőtt nőnek szigorú napirendre van szükségem,intuitív jellem vagyok ,akkor csinálok valamit jól,ha kedvem van hozzá.Ez mivel nem mindig kivitelezhető,igenis nekem tudnom kell,hogy ettől eddig házimunka,utána szabadidő.Ha nem így van,csak össze-vissza kutyulok mindent.:)

2011. jan. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
okosbaba.hu
2011. jan. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!