Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Felnőtt korában nem jár...

Felnőtt korában nem jár semmiféle negatív hatással ha egy kislányt folyton rendre-csendre nevelnek és visszafognak gyerekkorában?

Figyelt kérdés

Hátha esetleg valakinek van már ilyen irányú tapasztalata, vagy pszichológiában jártas.

Barátnőm kislányáról van szó aki egyre "rendesebb" egyre szófogadóbb, sose ellenkezik semmivel kapcsolatban, csendes, visszahúzódó. 4.5 éves, mindig megmondják neki kivel játszhat, mettől meddig és mit. Irányítják épp mit "szeressen" és mivel nagyon erős a megfelelni vágyás a kislányban így ő is "szeretni" kezdi a bicajozást, az úszást vagy épp amire fordítják a figyelmét. A barátnőm még csak csak engedne ebből a nagy szigorból de a férje (aki katona amúgy) mindig "helyre teszi" őket.

A kislányon már egy mosolyt nem látok szinte soha. Barátnőm szerint ez így jó, mert nem rosszalkodik, nem hoz szégyent rájuk, látszik milyen jólnevelt és minden közösségbe könnyedén beilleszkedik majd, őrá aztán nincs panasza az óvónőnek vagy bárkinek.

Ami így is van, na de ez természetes? Vannak ilyen típusú gyerekek?

Bevallom őszintén, fogalmam sincs hogy csinálják, de nekem van egy 5 éves fiam és egy 3 éves lányom, és hát volt velük gond hiszti terén is, a fiam pedig eleven aktív mozgásos gyerek, az óvónénik is volt hogy panasszal voltak (persze aztán megoldódtak a dolgok, nem folyton van rá panasz).De még a lánykám is aki nyugodtabb természet, próbálgatja a határait, igenis ellenkezik, igenis sír, vagy elégedetlenkedik ha valami nem úgy történik ahogy szeretné, néha csintalan, főleg a tesójával együtt csinálnak olyan dolgokat amiket nem annyira díjazok én se a környezet se.

De én úgy vagyok vele hogy még csak gyerekek...hogyan tudnának mindig tökéletesek lenni?

Szeretném ha leírnátok a véleményeteket.


2011. szept. 28. 16:17
 1/6 A kérdező kommentje:

Jaj még azt hozzátenném,hogy persze éreztetik (főleg apuka) hogy ez a dolog csak nevelés kérdése, tehát mi nem neveljük a gyerekeinket, mert "rosszak" bezzeg ő igen:)

Nem sértődök meg rajta mert tudom hogy ő ilyen, de vajon tényleg ez a nevelés? Igazából nem jut eszembe semmi negatív dolog ami ebből kialakulhatna felnőtt korára, sőt úgy tűnik tényleg beválik ez a dolog mert folyton csak dicsérik az óvónénik meg más felnőttek hogy milyen okos, csendes szófogadó ez a kislány. Az én gyerekeim pedig mindig az ördögfióka kategóriák:)

2011. szept. 28. 16:20
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem feltetlenul az o erdemuk, hogy ilyen a kislany. Lehet hogy ilyen a habitusa. Az en lanyom pl egy kis nyafogo kukac itthon, es amit kilepunk az utcara, rendes, csendes es mosolygos tunderke lesz belole.

Az egyaltalan nem jelenti azt, hogy ha egy gyerek eleven, akkor rossz is. A gyerekkor pont azert van, hogy felhotlenul orjuljenek mindennek. Csak vannak gyerekek, akik ezt csak otthon tudjak kielni, es vannak gyerekek, akik mindenhol ugyanolyan fesztelenul erzik magukat.

2011. szept. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kislány már most is kívülről irányított (extrovertált) személyiség. Ez azt jelenti, hogy később, ha esetleg rossz társaságba keveredik, akkor könnyen irányítható rossz irányba is. Felnőtt korában meg önállótlan lesz, mert nem lesz ott apuka-anyuka, aki megmondja neki, hogy mi a helyes és mi nem az. Úgy tűnik, hogy a szülők szándékosan elnyomják a gyerek természetes személyiségét, és ráerőszakolnak egy általuk kívánatosnak tartott viselkedésmintát. Sajnálom szegény kislányt, szerintem elveszik a gyerekkorát. Te pedig ne aggódj, az ördögfiókákból biztosan talpraesett felnőttek lesznek. :)
2011. szept. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem e nevelés nem azt jelenti hogy megmondod mit tegyen a gyerek, hanem azt hogy hagyod hogy magától jöjjön rá mit kell tennie, tehát tapasztalnia kell ahhoz hogy majd választani, dönteni tudjon, helyes úton járjon. én elitélem azokat a szülőket akik ennyire nem flexibilisek, az én szüleim is ilyenek voltak, de én azóta tanultam pszichológiát és másképp nézek a gyerekemre mint ők néztek rám, én inkább a lelkére vigyázok mintsem arra figyeljek hogy mit mondanak róla a haverok vagy hogy mutogassam őt mint egy majmot h né milyen szófogadó, jólnevelt, okos. szerintem az ilyen gyereknek nincsenek saját álmaik, a szüleik álmait kell megvalósitság, teljesen elfolytva saját akaratukat, de egyszercsak kirobbannak és akkor lesz az igazi tragédia. magamból indultam ki.
2011. szept. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bizony lehet probléma belőle. A férjem szülei is ilyenek voltak, és a két gyereken kétféleképpen jött ez ki felnőttkorukban. A férjem egész fiatal korától (14-15) fogva lázadozott minden ellen, folyton bajba keveredett, szándékosan, és mire benőtt a feje lágya elkönyvelték a család fekete bárányának. Most egyébként már lassan 40 éves, diplomás, jó munkával, egzisztenciával, de még mindig úgy kezelik, ahogy annó. nehéz neki, tudom. :( A bátyja simulékony volt, mindenben úgy tett ahogy a szülők elvárták, apuka-anyuka rendezi az életét a mai napig. De, kb fél éve teljesen bekattant, félelmek gyötrik, pszichiátrián kezelik, és nem tud a gyerekeivel lenni, mert fél, hogy ha rájön a pánikroham, akkor mit tehet a gyerekekkel.

Kérdem én, megéri akkor így nevelni a gyerekeket? Két negyven körüli lelkileg sérült embert sikerült produkálniuk az elveikkel. Sajnos sogoroméknál az unokákra is ráerőltetik a hasonló nevelést, én elhajtottam anyósomat, amikor meg akarta ütni a fiam (még nem volt 1 éves sem akkor).

2011. szept. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Érdekesek amiket írtok, köszönöm.

Verni nem verték amúgy, de vannak számomra túl drasztikus nevelési fogásaik, rázárják az ajtót, vagy hideg víz alá nyomták ha sírt.

2011. szept. 29. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!