Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nem szokna be kisfiam a...

Ha nem szokna be kisfiam a bölcsibe, feladnátok a munkahelyeteket és mennétek munkanélkülire vagy maradnátok gyesen (de lenne munkahely)? A munkanélküli csak több a gyesnél.

Figyelt kérdés
Nehéz helyzet elé állított a munkáltatóm. Február 15.én kezdenem kell, 14-én jár le a gyedem. A bölcsibe nem veszik be gyed alatt, így majd anyukámnak kell beszoktatni. Nekem fél11-re kell majd mennem dolgozni, 8-ra viszem majd.
2011. jan. 13. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
És azt nem lehet, hogy kivegyél egy hét szabit mielőtt kezdenél? Mondhatnád a főnöködnek, hogy be kell szokatnod a gyereket, erre elég lenne az egy hét (remélhetőleg). Vagy vigyétek mindketten te meg az anyukád, csak te eljössz. Az én fiam nem volt bölcsis, de az oviba 3 nap alatt beszokott szerencsére, hátha te is ilyen szerencsés vagy. Vagy kérdezd meg a bölcsit, hogy nem szokathatnád be a gyereket egy héttel hamarabb, mert nem tudod másképp megoldani. Ha jó a bölcsi, akkor rugalmas is. Egy próbát szerintem mindenesetre megér.
2011. jan. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Ne aggódj olyanon, ami még meg se történt.

Ki mondta, hogy nem fog beszokni?


Van egy csomó játék, vannak gyerekek, lehet egész nap futkározni, rajzolni, játszani, vannak kedves nénik, és kap enni. Ha rájön, hogy anya minden nap jön érte, nem lesz semmi baj, addig egyszer-egyszer esetleg sírni fog.

De az is lehet, hogy nem.


Az enyém akkor sírt első nap, amikor haza kellett menni. :D


Ne idegeskedj, nem hallottam még olyan gyerekről, akit annyira megviselt a bölcsi, hogy az anyja inkább felmondott.

Nem lehet, hogy te félsz inkább?

2011. jan. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

A GYED alatt nem gyúlt össze szabid? Mert ha igen, akkor azt ki kell adniuk kezdés előtt.

Amúgy inkább maradnék GYES-en, nem könnyű kisgyerekkel új munkahelyet találni.

2011. jan. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Én nem tudnám feladni a munkahelyem, mert a munkanélküli segély sokkal kevesebb a GYED-nél, amit kapok, abból éppen hogy kijövünk. Egyébként a munkanélküli segélynél is lesznek megszorítások, reggel olvastam róla pont. Előbb-utóbb megszokja a gyerek a bölcsit, persze minden kezdet nehéz, mert nap mint nap vele vagy, nehéz mindkettőtöknek az elválás órákra. Nálunk is biztos lesznek gondok, de a munkahelyemet nem fogom feladni, mert örülök, hogy van hová visszamennem dolgozni.
2011. jan. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
12:27-es valaszadonak igaza van. :) Ne felj nem lesz gond. Hidd el az anyukanak nehezzebb mint a gyereknek. Baratnom a 3-dik nap sirt mert a kisfia boldogan rohant befele a bolcsibe es tamadta le a jatekokat, nemtorodve azzal, hogy ott van-e az anyuka vagy nincs. :) Persze felre ne ertsetek, nagyon orul a baratnom, hogy a kisfia boldog a bolcsibe es nincs gond, csak elsirta magat, hogy mar milyen onallo kis szemely lett a fia par nap alatt es massal is mennyire jol elvan. Pedig o is nagyon felt. A bolcsinek csak 1 hatranya van, eros immunredszer kell hozza, mert mindent osszeszednek egymastol a gyerekek. Ez sem tart orokke csak ez elso idoszakba. Fel a fejjel, meglatod menni fog. Minden kezdet nehez de bizz a kisfiadban. Ne lassa rajtad, hogy ketsegbe vagy esve mert sokkal rosszabb. Szeretni fogja meglatod.
2011. jan. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!