Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki megy oviba a gyerekért?...

Ki megy oviba a gyerekért? Szülők vagy nagyszülők? Van olyan munkahely egyáltalán, ahonnan 16 órára a gyerekért lehet menni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 13:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az óvodák nem 16 óráig tartják a gyermek felügyeletet, minimum 17 óráig ún. felügyeleti rend van náluk, sőt egyes helyeken nyilatkoztatják is évelején a szülőt, hogy hány órától-hány óráig kívánja igénybe venni az óvodai felügyeletet. Hát a legjobb esetben, abba az oviba jár, ami közel van a nagyszülőkhöz és akkor ők, ha egyébként is jó velük a viszony, szerintem még örülnek is egy kis unokázásnak 1-2 óra hosszára - persze ez nagyi függő, hely függő...stb, sok mindennek stimmelnie kell ehhez... ha van nagyobb iskolás gyerek és tud közlekedni, jól ismeri a helyet akár ő is mehet érte, vagy a párod, mert oviból gyerek elhozatal akár kijárhat egy hímneműnek is, nem kifejezett anyuka teendő. Szóval szerintem nem egyedi eset, hogy pont négyre nem tud érte menni a szülő az óvodába a gyerekért...
2011. júl. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 5-ig vannak nyitva az ovik/bölcsik. Kisfiam még csak bölcsis, de ha délutánra megyek dolgozni, akkor 16.45-re érek érte oda. Én viszem,én hozom.
2011. júl. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
egy darabig váltott műdzalba leszünk apával.reggel ő viszi én meg 3-ra megyek érte.ez pár hónapig megy csak amig belerázódik az újj rendszerbe,az oviba,meg látjuk,hogyan viseli az ott létet,az elaválasokat stb.aztán késöbb a 2 nagymama felváltva hozzák majd haza.és viszik is reggel.
2011. júl. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a férjem megy értük, 4-ig dolgozik, onnan megy át az oviba, ami szerencsére pont a munkahelye mellett van, így oda is ér. Cserébe néha ledolgozza az ebédszünetet vagy hoz haza egy kis munkát, de meg tudjuk oldani.
2011. júl. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A kisebbik fiam szeptemberben kezdi majd az ovit,és-döntő többségében-én fogom hozmi-vinni.Mivel a magam ura vagyok,így reggel csak fél 9 körül viszem majd,és délután alvás után el is hozom(3 körül).A férjem is hasonló cipőben jár,így Ő is bevethető,ha nekem valami más dolgom akad.
2011. júl. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszülők ha dolgozunk,mert mindketten 5ig dolgozunk.
2011. júl. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én tanár vagyok, én viszem őket 7-re és hozom el őket 15.30-16 körül, ha nincsenek éppen tornán, foglalkozáson.

Kivéve 2 hetente 1X, amikor értekezlet van nálunk.

2011. júl. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 16.30-ig a saját csoportjukban vannak az oviban, aztán összevontan vigyáznak rájuk (ám mivel 2 csoport van összesen, ez nem gond), és úgy tudom, 6-ig van ügyelet, de „illik” odaérni 5-ig. Mivel én is (mint egy másik hozzászóló jól megfogalmazta) a „magam ura vagyok” fél 5 körül szoktam érte menni, mivel mikor korábban mentem, sokszor mondta, hogy szívesen maradna még játszani.
2011. júl. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 6 órában dolgozom, 15 óráig, így én viszem, én hozom el majd. Bölcsi is így volt.
2011. júl. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Most, hogy már ovis lesz a fiam, illetve költöztünk is, így majd nem lesz ebből gond, meg hát itt tényleg ötig lehet menni, sőt, fél hatig. Amíg bölcsis volt, addig sokszor mentek a nagyszülők is, bár ők is dolgoznak, csak kötetlenebb a munkaidejük.

Mondjuk én egyetemista vagyok, szóval elvileg oda tudtam volna érni, de azért ha sose megyek be órára, akkor nem sokáig jártam volna oda. Sokszor volt fél négyig órám, de messze laktunk az egyetemtől, a bölcsi meg a lakóhelyhez volt közel. Fél óra alatt képtelenség volt odaérni, ilyenkor a nagyszülők mentek. Most közel lakunk az egyetemhez is, az ovi meg itt van a szomszédban, így már nem lesz gond ebből.

De a bölcsinél én is gondolkodtam azon, hogy aki rendesen, 8-tól 4-ig dolgozik, az hogy ér oda négyre? Teleportál?

2011. júl. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!