Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsődében járattatok testvér...

Bölcsődében járattatok testvéreket egy csoportba? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Kislányom október óta bölcsődés, most 29 hónapos. Nagyon szeret járni, van legalább 4 barátja, csupa pozitív visszajelzést kaptam róla a gondozónőitől is. Tesója 14 hónappal fiatalabb. Valószínűleg ő is bölcsődés lesz. A nagyobbik gyerekem gondozónője szerint nem szerencsés az egy csoportba járatás, mert féltékenység lesz belőle (sosem voltak féltékenyek egymásra). Igaz, azt is letagadta, hogy van szabad hely, míg a vezetőnő szerint semmi akadálya a gyerek felvételének. Ennél a gondozónőnél már többször észrevettük, hogy büdös a munka. Amikor szóba jött, hogy járna a kicsi is, mindjárt el kezdte ecsetelni, hogy az mennyi plusz foglalkozásába telne, és annyival kevesebbet tudna a nagyobbikkal foglalkozni. Minden ismerősöm szerint az lenne jó a gyerekeknek ha egy csoportba kerülnének, én ez a beszélgetés után elbizonytalanodtam, nem szívesen adnám oda senkinek sem a gyerekemet, ha nem szeretne vele lenni, de valahol mégis ez a kötelessége nem?
2011. jan. 13. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem tenném őket egy csoportba. Az oviban volt egy ikerpár. Egy hónap után szétválasztották őket, mert nem tudtak beilleszkedni, csak egymással játszottak, semmi és senki mással nem törődtek.
2011. jan. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gyerekeim egy csoportba járnak,11 hó a különbség köztük. Őket már együtt is szoktattam be szeptemberben,lányom akkor volt 16 hónapos.

Nálunk kifejezetten javasolták ,hogy egy csoportban legyenek. Nem csak egymással játszanak, a többiekkel is.

2011. jan. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerinte ez attól is függ, hogy mekkorák járnak a csoportba. Ha csupa "nagy" van együtt, akkor nem tartom jó ötletnek, hogy a kicsi odamenjen, viszont ha vegyes csoport, akkor szerintem jobb, ha a testvérével lehet. Amúgy a nagyobb egy idő után úgyis oviba megy, és akkor meg már a kicsinek is lesznek barátai... (így meg könnyebben beszokna, megkönnyítené neki azt az időszakot)


Amúgy hogyhogy csak az egyik gyerek kezdett el bölcsibe járni?

2011. jan. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A lányom 18 hónapos volt, a fiam 31 hónapos és egy csoportba vették fel őket. Nagyon jól érzeték magukat együtt (biztonságérzet), egymás kezét fogva sétáltak be, stb. Vigyáztak egymásra, mégha nem is lógtak soha egymáson, és a beszokás is gyorsan ment. Azt egy kicsit azért mindketten megsínylették, hogy azóta különváltak az útjaik, de most már mindegyiknek van saját baráti köre.
2011. jan. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

50 évvel ezelőtt apukám és a nagybátyám egy csoportba járt a nagymamám szerint és apukám (az idősebb) hősiesen védelmezte mindig a kicsit.


...kár, hogy harminc éve nem állnak szóba egymással...


Amúgy az engem is érdekelne, hogy hogyan vették fel a nagyot, ha te közben otthon voltál a kicsivel. Azt hittem ilyen ebben az országban nincs, annyira telítettek a bölcsik...

2011. jan. 17. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen a nagy elkezdte októberben a bölcsődét, míg én a kicsivel itthon voltam, ráadásul várandós is vagyok ismét. A gyermekem csoportjában ha jól tudom még van szabad hely, igaz tavasszal ha minden igaz, lesznek új gyerekek. Semmilyen törvény nem tiltja, hogy egy gyereket felvegyenek bölcsődébe, ha a szülője otthon van egy másik gyermekkel gyeden. Igaz, azokat a gyerekeket előnybe helyezik, akiknek a szüleik dolgozni fognak. A mi csoportunkban legalább 3 szülőről tudom, hogy munkanélküli, ennek ellenére beviszik a gyerekeiket, és nem viszik ám haza délben, mint én az enyémet. Mivel tavaly az egész téli szezont végig szenvedte a kislányom (unatkozott, nem tudtam közösségbe járni vele), így beláttuk, hogy szüksége van a vele egykorú gyermekek társaságára. Ezt a bölcsőde vezetőnője is belátta, nem is volt különösebb probléma az elhelyezésénél. Most a kicsinél is hasonló a helyzet, unatkozik és szabályos hisztéria rohamokat kap minden egyes reggel, hogy a nővére bemegy a bölcsődébe és ő nem mehet. Most ráadásul annyival rosszabb a helyzet, hogy az utolsó harmadban járok a harmadik terhességemmel, nehezen megy már minden, kevesebb idő jut a kicsire, nem tudok annyit játszani vele. Ha ő is tudna járni délelőttönként, akkor a házimunkát ellátnám ez idő alatt (később a kicsivel is jobban tudnék foglalkozni), délben hazahoznám őket, így délután már csak az övéké lehetnék. Jobb lenne mindenkinek.
2011. jan. 17. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!