Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen programokat ajàn...

Milyen programokat ajànlanàtok 5 éves fiu gyermeknek?

Figyelt kérdés
mivel fejleszthetem a tudàsàt?mi a programotok reggeltöl estig?
2011. jan. 13. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

5 évesek lesznek a fiaim júniusban. Minden nap sokat olvasunk (természetesen én olvasok nekik), ezt mindig megbeszéljük, nemcsak meséket olvasunk, hanem ismeretterjesztő könyveket is. Sok logikai, készségfejlesztő, kreativitást fejlesztő játékuk van, persze mindig az életkoruknak megfelelővel játszunk, pl. most a memóriajáték és a dominó a sláger, de szeretnek gyurmázni, festeni is.


Ezen felül rendszeresen mozognak, és gyakran megyünk múzeumba is.

2011. jan. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
tudnàl példàkat irni,hogyan beszélitek àt az olvasottakat?milyen muzeumba jàrtok?
2011. jan. 13. 18:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezgetem őket, mi a véleményük az olvasottakról, mit tettek volna X szereplő helyében, megadom nekik a kiindulópontot, de aztán hagyom, hogy beszéljenek, hogy fejlődjön a beszédkészségük (külföldön élünk, kétnyelvű gyerekek, úgyhogy erre különösen nagy hangsúlyt fektetek). Ha a történetben felbukkan olyan esemény, vagy motívum, amivel nekik valós tapasztalatuk van (pl. szülinap), akkor arról a témáról beszélgetünk.


Természetesen olyan múzeumokba igyekszem őket elvinni, amit élvezhetnek, ennyi idős korban főleg az interaktív kiállítások valók nekik, pl. fiúkként imádják a közlekedési eszközöket, vonatokat, hajókat, egy közlekedési múzeum, ahol ezeket ki lehet próbálni (mármint beleülni, nem vezetni :)) ), az nekik maga a paradicsom.

2011. jan. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a vàlaszt!mi is külföldön élünk Svàjcban!ti hol éltek?
2011. jan. 13. 19:29
 5/8 anonim ***** válasza:
Nincs mit. :) Portugáliában.
2011. jan. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kàr,hogy nem itt:)!régota éltek ott?pàrod portugàl?
2011. jan. 13. 20:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Látom,hogy régi a kérdés,azt is,hogy kiemelted,DE,mint MAGYARORSZÁGON élő,MAGYAR,2-fiú-gyerekes anyuka,"sérelmezek" egy dolgot:miért nem írtad,hogy külföldön keresel programokat?!Amit a svájci anyuka írt,itthon is elérhető lenne...de így?Én Bp.-en születtem,itt nőttem fel(ám éltem a németországi Karlsruhéban és havi szinten járok ki Bécsbe,Ljubljanába, Münchenbe),mégis úgy gondolom,itt is minden adott ahhoz,hogy egy kisembert maximálisan fejleszteni tudj!És ez nem feltétlenül pénz kérdése!Sok ingyenes lehetőség van!
2011. máj. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
én nem akartam senkit megbàntani!és hidd el nem pénzes programokra gondoltam,ezért sem irtam,hogy külföldön keresek,mert nem ez volt a cél,csak mert nö vagyok és nehéz igy szàmomra fius jàtékokat kitalàlnom neki, ilyes fajta dolgokra gondoltam!
2011. máj. 9. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!